Foťák 10 - 15000kč

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod macabe 1. 11. 2015 22:21

Ahoj,
pokazil se mi LX3. A potřebují novy. Používám foťák na focení staveb a dovolené. Jsem absolutní amatér, nevím na co se mám u fotaku zaměřit a podle čeho vybírat.

Díky za řady.
když můžu pomůžu ale většinou nemůžu :)
lenovo T61 WSXGA+ 3GB ram, nvidia NVS 140M, 120 GB 9-cell baterie + dock + externí monitor Dell UltraSharp 2408WFP+ TV tuner AVerTV Hybrid Ultra USB :) WIN 7 home premium
Nokia E51
Nokia N900
samsung galaxy S
macabe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 2. 11. 2015 07:15

cesta nejmenšího odporu bude nákup Panasonicu LX7 - a nebudou to vyhozené peníze

kdyby ses byl ochoten učit jiné ovládání, tak do 10k (a i dejme tomu 2-3k navíc) nejrozumnější nákup je Sony RX100
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod macabe 2. 11. 2015 07:39

Já to určo nijak nastavovat nebudu. Možná moja si s tím bude trochu hrát.
Trochu jsem se díval na bezzrcadlovky a ty taky nevypadají špatně.
když můžu pomůžu ale většinou nemůžu :)
lenovo T61 WSXGA+ 3GB ram, nvidia NVS 140M, 120 GB 9-cell baterie + dock + externí monitor Dell UltraSharp 2408WFP+ TV tuner AVerTV Hybrid Ultra USB :) WIN 7 home premium
Nokia E51
Nokia N900
samsung galaxy S
macabe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 2. 11. 2015 08:17

Ber to takhle: bezzrcátka i zrcadlovky mají smysl při dokoupení dalších objektivů. Pokud toto neplánuješ,tak ti v součtu výstup profikompaktu bude v porovnání s tělem se setovým zoomem minimálně rovnocenný (sice menší snímač, zato velmi světelný objektiv, navíc zpravidla s lepším rozsahem) o kvalitě videa obou těchto kompaktů nemluvě.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ghork 2. 11. 2015 22:08

Souhlasím s reignem, že pokud se neplánuješ focení věnovat vážněji, stačí ti ta LX7. Pokud bys ale někdy chtěl fotit trochu víc (a trochu si s tím pohrát), není to bezzrcátko od věci. Osobně bych zkusil třeba tuhle Sony Alpha A5100 http://www.aaron.cz/produkty/sony_alpha_a5100_hneda. Ve své kategorii patří určitě k tomu lepšímu. Má solidní snímač, vysoké rozlišení a pořád se vejdeš do těch 15 000 Kč.
Ghork
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 2. 11. 2015 22:18

...až na to, že ten seťák je zrovna ten nejhorší na trhu a oba zmíněné kompakty mu svými objektivy natrhnou krovky. To je to kouzlo nechtěného. 24 mpix a blátosklo.
reign
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků