3-denní srovnání Olympus OM-D E-M5 Mark II a Nikona D7100

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 17. 10. 2015 06:16

Nooo Ganec, nesklamal si...dristy a klamstva kazdym coulem:

- do pozicie pozicie naj sport. fotografa tu si sa pasoval sam...kto chce najde, btw, co je to, ze "preveril vetu" ???
- odkial beries, ze N 85/1,8 je najlepsie pevne sklo Nikonu ?????, to si pisal v gancovkach, takze je to pravda, ci ?
- a nakoniec, precoze porovnavas fotku na plnu dieru (ktora tu bola dana ako protipol, tej tvojej zdevastovanej vyklusavacky, ze) s fotkou so zacloneneho objektivu ??? :shock: :D
Naposledy upravil landov dne 17. 10. 2015 08:22, celkově upraveno 1
landov
Expert

Odeslat příspěvekod T-Lama 17. 10. 2015 06:57

Ten chlap na fotce má výbornej výraz, asi jako někdo kdo za zatáčkou zahlédl exhibicionistu v rozhaleném baloňáku :D
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 17. 10. 2015 08:22

landov píše:odkial beries, ze N 85/1,8 je najlepsie pevne sklo Nikonu ?????
z DxO marku:
http://www.dxomark.com/Reviews/Best-len ... ikon-D5300

-- 17. 10. 2015 09:38 --

a aby sme boli v kontexte tohto porovnania: pevná 45-ka má z dlhých pevných mFT skiel najmenej P-MPx:
http://www.dxomark.com/Reviews/Best-len ... e-PEN-E-P5
(a to tam chýba ešte Leica DG Nocticron 42.5mm F1.2 ASPH, ktorá prekonáva aj 75-ku)

-- 17. 10. 2015 14:25 --

landov píše:precoze porovnavas fotku na plnu dieru .. s fotkou so zacloneneho objektivu ???
dnes už fakt netuším, prečo/kedy/ako som zaclonil až na f/2.2 (väčšina fotiek z toho fotenia bola na f/2) .. ale FOE u toho leva (čo som analyzoval pred 2 stranami) mal tiež mierne zaclonené O:-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 17. 10. 2015 19:37

bob222 píše:Inak Ganec tak trochu zasa vykopáva otvorené dvere, Ja som Tomove skúšanie pochopil tak, že m4/3 je použiteľný, samozrejme pri fotení do raw a nie jpg, kedy proste olouš Tomovi s jeho radikálnymi upravami obrazu proste nesedí.
No ak si toto myslíš, tak si asi tú jeho recenziu nevidel, alebo minimálne nečítal:
- vôbec tam nehodnotil JPG, rovno experimentoval s RAW
- k použiteľnosti sa vlastne nevyjadroval - len k prvému dojmu a ovládaniu
(a pochválil HDR RAW, čím jeho pokusy zosvetľovania tieňov z jedného RAW výrazne strácajú na význame)
((mimochodom: podľa mňa bol výstup z Oly HDR RAW farebne najkrajší u tých posledných záberov))

bob222 píše:Ganec to poňal akoby mu niekto skopal babku a decku a manželke natrel tvár na červeno.
V skutočnosti som to poňal takto:
1) spočiatku som to bral ako super porovnanie dvoch foťákov za rovnakých podmienok
- za čo som veľmi rád, lebo takých porovnaní je ako šafránu (= málo)
2) no keď som porovnal jeho výsledky s inými (meraniami), zrazu na nich veľa vecí nesedelo
- tak som sa pustil do detailnejšieho skúmania
3) zistil som, že poväčšinou vôbec neporovnával to isté (hoci sa to na prvý pohľad tak zdalo)
- svoje zistenia som tu oznámil
4) za priamu kritiku som si samozrejme vyslúžil odmietavé/defenzívne reakcie
- a samozrejme aj hnev tích, ktorí netušili vocogo, ale ktorým jeho "interpretácia" vyhovovala
5) z pocitov aké z podobných "recenzií" mám už dlhšiu dobu som spravil článok
- to už diskusia bola v plnom prúde a pridali sa aj ostatní moji odporcovia
6) pri písaní článku som narazil na ďalšie a ďalšie "pikošky"
- vďaka čomu FOE poodhalil ešte zopár ďalších zaujímavých záberov
7) aj na nich som dokázal určiť príčiny, ktoré si dovtedy neuvedomoval
- asi mu už došli argumenty, tak sa teraz odmlčal
=> čo je škoda :'( lebo na základe jeho záberov a výčitiek som zistil veľmi veľa nových vecí
(na ktoré by som asi inak nedošiel: napríklad že v EXIF-e je zaznamenaná zaostrovacia vzdialenosť a DOF)

A pritom som len upozornil na chyby ktoré pri písaní článku robil => za čo by mi mal byť skôr vďačný :-))
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metatron 17. 10. 2015 20:06

Ganec, zabudas na jednu podstatnu vec. Vychadzas z predpokladu, ze tu niekto chce "potopit" Olyka. Ale on to porovnanie robil hlavne kvoli sebe. FOE ten fotak vazne chcel kupit. Vrazil do toho svoje prachy, energiu, volny cas (a nervy pri tvojich "komentaroch" ), klobuk dolu. Vysiel mu zaver, ktory sa tebe nepaci a hrabes sa v tom uz mesiace. Keby si tolko energie co si venoval svojim analyzam okolo Foe-ho porovnania venoval aj ty nejakemu porovnaniu, myslim, ze by to mnohi ocenili... ale nic si "nedal na stol". Stale vytahujes nejake porovnania z netu a teoreticke veci... Foe to urobil najlepsie ako vedel. Kedy sa od teba dockame niecoho podobneho? exaktneho porovnania Dslr vs. Milc?
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 17. 10. 2015 20:24

"...ale FOE u toho leva..."

To je slovenstina fakt tak pitoma, nebo jen Ganec neumi sklonovat? :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 17. 10. 2015 20:43

Lunak: sam si pitomec :)
metatron: to uz robil, porovnaval to s nejakym Canonom, nevedel zaostrit na kvetinac a v ten moment odsudil vsetky DSLR :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JSP070 17. 10. 2015 20:43

V sklonovani tam nevidim problem a nepripada mi tam nic pitome. Akurat to podla mna zavana cechizmom. Jergus Ferko by asi napisal "pri tom levovi". No nebudem sa hadat.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod talin 17. 10. 2015 20:57

Je obecně známé, že čím více členů a více skupin v objektivu, tím lépe. Není to ale vždy pravidlem. Velikost také není všechno. Podstatné je, jak jsou jednotlivé skla kvalitně vybroušená a vzájemně sladěná. Pokud jsou špičkově vyrobená, jakože drtivá většina pro 4/3 jsou, pak má více členů a skupin výhodu v podání kvalitnější kresby a věrnějšího podání barev. A netřeba uvádět, že 4/3 systém má největší výběr kvalitních skel, které patří mezi absolutní špičku.
Ale klidně pojďme srovnávat 4/3 systém vs. fullframe.
Ano, Radek to nakousl. 4/3 mají větší hloubku ostrosti. A to je velká výhoda také při focení např. v horších světelných podmínkách. S tímto systémem si člověk může dovolit fotit (samozřejmě záleží na ohnisku a vzdálenosti od foceného objektu) opravdu při plně otevřené cloně větší skupinky lidí. Např. focení svatby v kostele a na méně osvětlených místech.
To s fullframem není možné. Nelze fotit skupinu lidí při cloně f 1,4 s výjimkou, že jsou všichni v hloubce ostrosti seřazení v jedné řadě. Už jsem to zde psal, abychom na FF dosáhli stejné hloubky ostrosti jako na 4/3, tak je potřeba o dvě clonové čísla přiclonit. Pro výpočet HO při stejné ohniskové vzdálenosti (po přepočtu) jsou na internetu vzorce. No a je jasné, že když takto přicloním jsem nucený, pokud to jde, prodloužit čas, což však ve špatných světelných podmínkách dost dobře nelze a tak je nutné podstatně zvýšit ISO, což výhodu většího čipu smazává. Dále je třeba si uvědomit, že Olympus používá vynikající 5-osou stabilizaci, což umožňuje fotit z ruky na delší časy.
V odkaze níže, je to o čem mluvím dobře vysvětleno.
http://www.43rumors.com/micro-four-thir ... ay-dobson/
Překlad přes translator:
https://translate.google.cz/translate?h ... rev=search
Tohle mě hrozně baví posílat klientům, kteří mají nějaké pochybnosti o mé technice. Naštěstí je jich jak šafránu.

http://www.christography.com/blog/side- ... mirrorless
Překlad:
https://translate.google.cz/translate?h ... rev=search
talin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 17. 10. 2015 21:16

talin: nemůžeš si pls dělat studijní poznámky někde v soukromí, tohle se fakt nedá číst.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod talin 17. 10. 2015 21:19

Lotrandor: já vím, pravda někdy bolí... Však to nemusíš číst, ne?
talin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 17. 10. 2015 21:31

talin píše:Je obecně známé, že čím více členů a více skupin v objektivu, tím lépe.

Jasně, a čím více pruhů, tím více Adidas.

talin píše:Tohle mě hrozně baví posílat klientům, kteří mají nějaké pochybnosti o mé technice. Naštěstí je jich jak šafránu.

To mi přijde jak z jiného světa, posílat klientům odkaz na článek z nějakého rumors webu.

A když jsme u toho, tak za více než půl roku co fotím bezzrcadlem jsem nenarazil na nikoho, kdo by to nějak řešil. Jen klienti co se taky zajímají o focení se občas ze zvědavosti vyptávají čím fotím.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 17. 10. 2015 21:32

talin: co sem pleteš "pravdu", ty jsi jak děcko, omylem napostuješ své studijní poznámky, takže každej vidí, na kterou stránku jsi se už dočetl a když tě na to upozornim, tak vytasíš "pravdu"? To tvoje porovnávání zcela rozdílných ohnisek různých systémů a vyvozování závěrů o kvalitě byla teda "pravda". Hele, jestli se chceš dát na propagandu, tak musíš ještě zamakat, nebo lépe, přesunout se na zive.cz, nebo mobilmanii, tam se setkáš s publikem, které tvůj level ocení. Tady jsi bohužel jen pro legraci kolemjdoucím.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 17. 10. 2015 21:57

JSP070 píše:V sklonovani tam nevidim problem a nepripada mi tam nic pitome. Akurat to podla mna zavana cechizmom. Jergus Ferko by asi napisal "pri tom levovi". No nebudem sa hadat.


Takze je pitoma, dik za potvrzeni :D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod talin 17. 10. 2015 22:02

Dadajax: Nějak jsi mně nepochopil. Ty fotíš portréty. Tam nejsou takové nároky na kvalitu. Já fotím převážně svatby, občas nějaké reportáže. A není se co divit, že u svateb mají lidi ty nejvyšší nároky. Takže občas při komunikaci před první schůzkou se mne ptají, čím fotím. A pak následuje, proč nefotím na FF. No a na to mám připravenou odpověď, kde občas použiji i ten odkaz. Ale abych sám od sebe někomu něco posílal, to nemám zapotřebí. O své technice totiž nemám žádné pochybnosti.
Teď to trochu vezmu do extrému. Zkus si udělat pár snímků s nějakou palačinkou o pár členech, a pak vyzkoušej prvotřídní sklo s více členy a skupinami. No a uvidíš sám, co je lepší. Ten pokus o vtip se ti moc nepovedl. Nejdřív si o tom něco přečti a pak se o tom můžeme pobavit.
Lotrandor: vždy se bere ohnisko po přepočtu na fullframe. To bys mohl vědět. Ty jsi arogantní šašek, který když se mu něco nelíbí, tak začne napadat.
talin
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků