Výběr nové bezrcadlovky

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod santilub 6. 10. 2015 15:38

Asi na to máme odlišný názor,ale pokud používám pevné sklo(které má perspektivu stále stejnou a tak...) nevidím na výrazu "zoomovat nohama" nic divného.Pro mě lepší,než psát "Přistoupil jsem k objektu blíže""Odstoupil jsem od objektu"...Asi tak to cítím já.
Pěkný zbytek dne
santilub
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 6. 10. 2015 17:12

Nechci se zase pouštět do debat o perspektivě (to už tu dlouho nebylo :)), ale perspektivu změníš jen když se přesuneš na jiné stanoviště. Když fotím obličej třeba ze tří metrů, je plochý a perspektiva je potlačena. Když stejný obličej vyfotím stejným ohniskem z blízka, tak se mi začne vlivem perspektivy obličej deformovat (nos je větší, zadní část hlavy menší).

Proto je tak blbé používat onen výraz "zoomovat nohama". Prostě stát na místě a změnit ohnisko vede k úplně jiným výsledkům, než přiblížit/oddálit se při použití stejného ohniska.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 6. 10. 2015 21:23

To bude muj problem 35mm je proste moc siroky na portrety
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 7. 10. 2015 09:02

Ked uz je tu ta zabavna perspektiva :D
"Prostě stát na místě a změnit ohnisko vede k úplně jiným výsledkům, než přiblížit/oddálit se při použití stejného ohniska"

Takze ako je to na vyslednej fotografii? :D No flame, len na dokaz toho ako tazka moze byt ta debata aj v ramci jedinej uvahy :)

-- 7. 10. 2015 10:07 --

Vcera som si skusil konecne aj A7R2 a je to celkom fajn masinka - za mierne slabsieho svetla (ISO 800, f1,8 1/100s) fungoval AF bezchybne, no chcelo by to ozaj tmu a napr. fotenie zabavy.
Divny gumovy a neisty pocit z tlacidiel ostal - ci uz hlavne otocne volice bez jasnejsieho kroku alebo sialene male a zbesilo sa tociace zadne koliesko.
Menu je este divokejsie ako na starsich modeloch, no ovladanie sa da relativne dobre prisposobit a zvladnut pomerne rychlo.
Take Fujinky su v tomto smere nepomerne lepsie...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miple 2. 3. 2016 16:56

Už jsem byl povně rozhodnut pro fujifilm XE2s nebo XT10 +18-55. Dnes mi bylo řečeno ať se ještě podívám na Sony a6000 ale ne s objektivem, tuším 16-55. Takže jaké jsou zkušenosti s tímto přístrojem a jaký zoom objektiv k A6000? Cena setu do 25000,-
miple
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 2. 3. 2016 17:39

Bohužial dobré zoom objektívy k A6000 sú drahé a nie v sete. Dorovnáva to sigma lacnými a dobrými pevnými sklami 19+30+60
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 2. 3. 2016 20:04

Ted sem vlezu a koukam ze dadajax ma dalsi body, protoze si vsiml vyrazu "zomovat nohama", kterymu se smeju leta ja. Vzdycky to ma stejny prubeh, nekdriv se vsichni divi, proc by to melo byt divny, pak se hadaji, pak reknou, ze uz od zacatku vedeli, ze zoomovat nohama je blbost a ze to muzou pouzivat, protoze to ze je to blbost vi kazdy.
Vyhlasuju soutez na podobny oxymoron nebo haluzovou hlasku ve stejne oboru. Mozna neco jako
1) "clona F.8 se uz neda bez stabilizace udrzet". Nebo Foticovo
2) "nastavil jsem RAW a 30*40cm rozliseni!"
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DoNsTEr 2. 3. 2016 21:41

Jeste horsi je termin "300 DPI". To je pro nektere lidi uplne zaklinadlo... "poslete mi to v 300 DPI" (ale pri jake velikosti?!), pripadne "posilam to v 3000x2000 pixelu pri 300 DPI", coz je svym zpusobem taky blbost...
DoNsTEr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 2. 3. 2016 22:04

Posíláte tady někdo něco do tiskárny? Nemyslím mutlifunkci na pracovním stole, ale přímo tiskařskou firmu?
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DoNsTEr 2. 3. 2016 22:32

ja v jedne takove pracuju.
DoNsTEr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 2. 3. 2016 22:38

Tak pokud tam pracujes a pusti te i na masinu, tak potom nechapu, co na tom nechapes.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 3. 2016 22:43

miple: u Sony je dosť zatracovaný pancake seťák 16-50
Osobne s ním skúsenosti nemám (keďže som Olympusák), ale pozeral som nejaké testovacie zábery z neho a mal by byť relatívne použiteľný (hlavne po miernom zaclonení).

Kamoš má nejakú staršiu fujinu z výpredaja, len so seťákmi, ale fotí mu to pekne (aj do rohov).

No keby som si mal dnes vybrať, aj tak by mi z toho vyšiel Olympus, alebo Panasonic GX:
- už som si príliš zvykol na dotykové ovládanie (určenie AF bodu)
- a na stabilizáciu, čo je u iných firiem problém, keďže fotím hlavne pevným sklom
(a Sony A7 nemá dotykáč)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 2. 3. 2016 23:20

Ganče, proč kafráš o něčem, co jsi neměl v rukách. Ty si pozeral na testovací obrázky a máš jasno. Choc už do rici, sklo Nikkor 70-200/2,8 VR jsi hanil a tuhle hrůzu od Sonáka pokládáš za relativně použitelnou. Běž k očnímu, nebo raději k dr. Chocholouškovi.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 3. 3. 2016 05:24

miple: v Německu se prodává A6000 v setu se slušným zoomem 18-105/4 cca od 900€. Zkus německý cenový vyhledávač idealo.de. Problém vidím spíše v nedotaženém ovládání těla, Fuji XT10 je úplně jiná liga.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DoNsTEr 3. 3. 2016 07:44

Melancholický Trol píše:Tak pokud tam pracujes a pusti te i na masinu, tak potom nechapu, co na tom nechapes.

Ja ale nepsal, ze neco nechapu. Jde o to, ze kdyz se nekoho zeptam "jak velke to chcete?" (ted neni rec o tisku), tak odpoved "poslete mi to ve 300 DPI" je nedostacujici.
DoNsTEr
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků