Zoner Photo Studio 18

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 19. 9. 2015 07:48

tomas.skipp

Spravna volba (LR). Tych penazi naozaj nebudes lutovat. ZPS nie je zly na JPG, na RAW ani omylom, ovládanie verzie 18 vymyslel nejaky nepriatel fotografie...Celkovo je ale LR o svetelne roky dopredu. A ked si osvojis system katalogov, tak potom uz nie je cesty naspat.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Džema 23. 9. 2015 18:47

Zdravim.Pouzivam ZPS15 a chcel som skusit ZPS18 .Tak som si stiahol skusobnu verziu, nainstaloval, spustil a program na nic nereaguje.Uz som skusal vsetko.Klikam na polozky, menu, nastavenia, proste na vsetky ikony a nic.
Viete co za tym je?
Džema
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 25. 9. 2015 10:34

A přihlásil jsi se? Pokud ne tak máš skryté okno s přihlášením a bez toho program nereaguje.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 25. 9. 2015 11:07

Tak už vidím,že je jasné, že ZPS17 byl poslední, co jsem si koupil. Měl jsem ho od verze 11.
Nyní hledám náhradu. Zatím jsem zkusil free program RAW Therapee a RAWy zpracovává mnohem lépe a rychleji,a má lepší kontrast, barvy. U Zoneru mě přijde, že kontrast je brutální úprava, prostě se mi nelíbí.

Zoneří to pojebali, já už ho v nové edici nechci.
Naposledy upravil snopa dne 26. 9. 2015 07:19, celkově upraveno 1
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allydamm 25. 9. 2015 13:00

Spíš si jdou svým směrem. Náročnější uživatelé starých verzí jim další peníze nedají, ale asi to vyváží ty tisíce nových spokojených.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 26. 9. 2015 07:00

ZPS je uz dlhsie bez progresu, zato meni look,aby predal...@snopa: aj tak skoncis pri LR :-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod snopa 26. 9. 2015 07:17

landov:

LR bych si klidně i koupil, ale mám podmínku, a to krabicová verze v české lokaci. Někde jsem našel krabicovku za necelé 4 000,- ale v ang. což nechci, já měl ve škole jen češtinu a ruštinu. Dále jsem někde četl, že je potřeba k LR ještě dokoupit nějakou aktualizaci či co, a z toho nejsem moc moudrý.

Potřeboval bych to nějak upřesnit, abych věděl co mám vlastně chtít. :hm
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 26. 9. 2015 08:04

Ale ved to nie je ziadny problem, kupis LR v EN jazyku a nainstalujes CZ lokalizaciu od M.Metlicku: http://michalmetlicka.cz/lightroom_cz_main/
Je to otazka 5 minut a mas LR vcestine - sam to pouzivam uz od LR5. A co sa tyka aktualizacie, neviem co presne myslis...LR ti oznami kazdu dostupnu aktualizaciu automaticky.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod snopa 26. 9. 2015 09:05

tak jsem si od CZC objednal LR6

landov díky, konečně jsem se rozhoupal a to díky tobě :D
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 26. 9. 2015 09:08

Rado sa stalo. Určite budeš s LR spokojný. Sam som dlhu dobu používal ZPS, ale LR je o svetelné roky ďalej ;-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Allydamm 26. 9. 2015 10:40

Snad jen s tou aktualizací to není pravda. Funkční aktualizaci LR6 žádnou nedostane, již teď několik měsíců po vydání nemá filtr dehaze. Adobe jede na LR CC, bude zázrak když budou pokračovat na LR7 standalone. To samozřejmě neznamená, že LR6 je nepoužitelný nebo že by katalog nedokázal spravovat i po pěti letech.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 26. 9. 2015 11:41

Aktualizacie už vyšli 2,pokiaľ máš na mysli pridávanie nových funkcii ako dehaze,tak máš pravdu. Za seba ale musím povedať ,že takéto funkcie s pokojným srdcom ozeliem.
A osobne obavu o standalone LR7 nemam, myslim, ze Adobe si rozmysli, ci bude riskovat, ze kopa uzivatelov standalone verzie by presla niekde ku konkurencii. To, ze nebudu do týchto verzii pridavat nove funkcie ma naozaj netrapi, to co je hlavne a v com je LR silny je v kazdej verzii.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod JSP070 20. 11. 2015 21:09

JSP070
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků