Jaký bazarový Canon, Pentax, Sony?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod dede 3. 9. 2015 17:39

Už roky používám Canon G9 a už na něj nemám nervy. Fotky sice pěkné, ale fotoaparát je neskutečně pomalý. Fotit děti je sním katastrofa, než se dojde k expozici, jsou všichni pryč.

Jakou starší zrcadlovku by jste doporučili ke koupi? Nechce se mi kupovat nový fotoaparát, protože fotím nárazově.
Fotím čistě rodinné akce a občas také zboží do eshopu....malé zboží max. 50*50cm.

Fotoaparát by měl být rychlý...okamžitá expozice, slušné video bych také využil a na focení produktů je skvělý výklopný LCD, ale i bez něj se dá žít.

Rozpočet cca 10-15tis. ale to jsou peníze i na objektiv a příslušenství.

Díky moc.
dede
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 3. 9. 2015 18:56

myslím že to by obstaralo aj bezzrcátko. Hledáček používáš a požaduješ alebo nechýba?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lennyl_2 3. 9. 2015 21:13

Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VencaD 3. 9. 2015 21:53

http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=382276

http://www.paladix.cz/bazar/index.php?uid=40922 - výklopný displej, lepší snímač, horší ergonomie, horší hledáček, nemá motor AF ( může nastat problém při případném použití se staršími skly bez AF motoru )

http://aukro.cz/sony-alpha-a6000-16-50- ... 44414.html - výborná bezzrcadlovka, podstatně lepší snímač než výše zmíněné, ovšem horší a kratší objektiv

http://aukro.cz/panasonic-dmc-lx100-zar ... 42681.html - uvidíme kam se pohne, ale jedná se o výborný kompakt ( nemá výměnné objektivy ) s velmi slušným světelným sklem, díky světelnosti může být schopen dělat ještě lepší fotografie než výše zmíněné kombinace :-) , ale cena asi už bude vyšší a nezbyde tolik na ostatní příslušenství, ale zase je malý a skladný....

jak sám vidíš možností je velmi mnoho, jestliže nebudeš už kupovat žádný jiný objektiv a vystačíš si se setovým je asi nejlepší volba ta poslední ( LX100), jinak je to volba ergonomie vs. výklopný displej a lepší snímač nebo velikost v podání A6000.
VencaD
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 3. 9. 2015 23:18

Do rozpočtu se vejdeš i s novým, např. i s přístrojem takřka střední třídy. Přece jenom dva roky záruky jsou dva roky jakési jistoty..... :-))

http://www.vkfoto.cz/pentax-k-50-da-l-1 ... va-spoust/

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rathdavid 4. 9. 2015 00:00

Pentax K5II s; Nikon D7000-7100-5300; Canon 60D, 7D, Fuji X10 - X20 na momentky
rathdavid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 4. 9. 2015 11:15

Jestli to ma byt s jednim objektivem (setakem), tak to uz radsi profi kompakt, ktery ma v zasade temer stejnou obrazovou kvalitu a je skladnejsi.

No ale kdyz uz zrcadlo, tak bazar doporucuji spise z vyssich trid, ktere jsou delany festovneji - takze jako predchozi uzivatel (s vyjimkou 5300). A neco nechat aspon na trosku lepsi sklo.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fryw 4. 9. 2015 11:39

Od sony se dá asi za 9500 koupit slt a58 se seťákem. Výklopný displej, seťák je ok (celkem dobré zvětšení, šlo by to i na ty produkty). V případě zájmu se dá dokoupit řada bazarových, kvalitních a levných objektivů od minolty (běžně dostupné třeba na paladix.cz ). Jsou i pevná skla sony (nová) za cenu kolem 5000 . 85mm , 50 mm, 35 mm, 30 macro...
Za investici 14 500 jsem koupil sony a58 + 18-55 zoom (3 roky záruka) + bazarovou minoltu 50 mm 1,7 (1800 kč, jako nová) , a tele 70-210/4 (2500 kč) . s tím se dá už fotit ledasco... Po dvou letech mi chybí snad jen druhý roler, ale to je záležitost vyšších řad...
Fryw
Návštěvník


Odeslat příspěvekod reign 4. 9. 2015 14:19

Mně přijde jako slušná nabídka Samsung NX3000 s povedeným seťákem za 8k
www.bigfun.cz/select_det.php?id_vyrobek=6554&oddil=13
Dají se k němu levně dokoupit různá pevná skla a to i z bazaru.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dede 4. 9. 2015 20:36

Mě se bezzrcadlo líbí víc, než klasická zrcadlovka. Mám radši kompaktnější fotoaparát. Na druhou stranu mě odrazuje vysoká cena jak přístroje, tak hlavně objektivů.

Ideální by pro mě byl nějaký zoom na rodinu s dobrými vlastnostmi i pro focení v interiéru bez blesku a pak něco na ty produkty. U produktů často fotím detaily, takže skoro makro.
dede
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rathdavid 4. 9. 2015 20:57

na druhou stranu i u stareho zrcadla s nizkym poctem MPx a APS-C poznas rozdil oproti kompatkum a ultrazoomum, nedavno jsem si vzal na hory Canon kompakt, za 8, tj drazsi a byl jsem v soku jake fotky z toho lezou, protoze i polo zrcadlovka-ultrazoom Olympus z roku 2003 (7mpx) to ma lepsi nez mel tenhle drazsi kompakt s 20 mpx
rathdavid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 4. 9. 2015 21:33

dnes som si v predajni Prolaika obzeral vsetky tie 4/3 bezzrkadlovky (Panasonic/Olympus), boli fakt male. nevyznam sa uz v tych oznaceniach GFx u Panasonicu, ale boli tam v akcii so setakom za 299euro asi dva typy...

- hlavne tie posledne bezzrkadlovky (nie starsie ako rok) maju tak vylepseny AF-C (spolu s face detekt) a tolko fps nastrielaju, ze si myslim ze ZIADNA zrkadlovka starsieho data z bazaru to tak rychlo neda pri tych detoch, ked sa ti budu furt mrvit.
- a bezzrkadlovka by bola asi aj vhodnejsia pre manzelku, ze tomu bude viac rozumiet ako "velkemu fotaku", ci?
- ako "vyhoda" mensieho snimaca 4/3 oproti APS-C by mohla byt, ze sa fotak vzdy presne trafi kam ostris (kontrastne ostrenie, odpada nepresnost objektivu vs AF ako pri fazovom), za cenu teda ze nebude tak rozmazane pozadie a urobis fotku teda hned pichnutim prsteka na LCD kam chces zaostrit :-D
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dede 5. 9. 2015 08:28

Chlapi, já tenhle obor dlouho nesledoval.
Oni už výrobci nedělají úmyslně pomalé fotoaparáty? Vím, že v minulosti si musel člověk hodně připlatit, aby dostal přístroj co udělá fotku hned po zmáčknutí spouště. Myslel jsem, že kompakty jsou natom pořád stejně.

Jestli jsou bezzrcadla tak rychlá, tak bych šel jednoznačně do nich.
dede
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 5. 9. 2015 10:19

lennyl_2 píše:- ako "vyhoda" mensieho snimaca 4/3 oproti APS-C by mohla byt, ze sa fotak vzdy presne trafi kam ostris (kontrastne ostrenie, odpada nepresnost objektivu vs AF ako pri fazovom), za cenu teda ze nebude tak rozmazane pozadie a urobis fotku teda hned pichnutim prsteka na LCD kam chces zaostrit :-D


To je teorie, ale když máš APS-C zrcadlovku a m4/3 bezzrcátko současně v rukou a střídáš to, tak to prostě takhle nefunguje. Rozhodně z těch fotek za 3 dny jsem absolutně neměl ze zrcadlovky víc odpadu kvůli nepřesnému zaostření. Naopak míň. Velmi pravděpodobně proto, že to bezzrcátko sice kontrastním ostřením teoreticky nedělá chyby, ale prakticky ano. Těch důvodů je několik:
- vyhodnocení všech motivů není absolutní, ty algoritmy prostě můžou zblbnout
- foťák si přemýšlí a má relativně velkou plochu ostřícího bodu a rozhodne se podle nějakého kontrastu v pozadí nebo popředí mimo požadovaný hlavní objekt
- ostřící senzor zrcadlovky vidí 3D, ostřící senzor bezzrcátka vidí 2D placatě, takže zrcadlovka ví, že tenhle kontrast je ve vzdálenosti 60 cm, tenhle ve vzdálenosti 2 metry, tenhle ve vzdálenosti 100 metrů, což je prostě podstatná informace pro rozumné rozhodování. Bezzrcátko když si vybírá, který kontrast zvolí, tak neví, jak je daleko.
FotoABC
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků