Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod santilub 30. 5. 2015 07:24

pemar píše:Tohle by ale pro bezzrcadlovky asi byla výzva:

https://www.flickr.com/photos/andrewjkt ... 94/sizes/l

;-] :-D

Nevidím v tom pro bezzrcadlo žádný problém,natož výzvu.
Na F8 a 400 mm,čím to fotil,tam má pár metrů hloubku ostrosti,takže by se musel hodně snažit,aby se mu to nepovedlo

-- 30. 5. 2015 08:36 --

pemar píše:Tohle je oficiální záběr od Carl-Zeiss Lenses ze Sony α7 II, ZEISS Batis 1.8/85:

https://farm8.staticflickr.com/7775/182 ... b8df_o.jpg

modelka se mi nelíbí, ale ten objektiv kreslí na 24 Mpx solidně. Takový výstup z bezzrcadlovky by mne neurážel.


Nafoceno je to špatně,ale objektiv za to nemůže.Tohle sklíčko bude hooodně dobré.Také bude asi za přiměřenou cenu....
santilub
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 5. 2015 07:41

Moja clona F/1.8 zo včerajška:
Obrázek
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 30. 5. 2015 08:18

Paradni fotka na F. 1.8 asi okomentuji ostatni, me se zda ze to cely pada o 45 stupnu. Co jsem ale chtel, tak na uvodce je clanek, lapac na Fotice, vsichni tam na nej cekaji a on nikde.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 30. 5. 2015 08:49

Ganec, tvoje ukázka jasně demonstruje proč je focení do jpegu vemenismus. Rozpatlaný jpeg už na ISO200. nezkorigované CA. Jako vysvětli mi jediný důvod použití clony 1,8? Stačí jen trošku utánout clonu, zvýšit ISO a fotit do RAW! Záběr není špatný, technické provedení je nedůstojné olympusího beznosorožce.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 30. 5. 2015 09:10

Já bych clonu klidně nechal (hloubka ostrosti), stačil by raw. Ale záběr je v pohodě.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 30. 5. 2015 09:34

Skoda toho rozpatlaneho a preostreneho jpegu, lebo ten objektiv 75/1,8 je ozaj super (aj ked za tu cenu aby nebol)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 5. 2015 10:40

Grimjaur: mám aj na clone F/2.8:
Obrázek
Tam už tá neskorigovanná CA nestraší (tiež som si ju všimol).

Inak to nie je dôvod na RAW, ale na preferovanie nových modelov, ktoré už CA korigujú ;-)

FotoABC: nemal som odšumovanie úplne vypnuté a ani som nepoužil najnižšie ISO, ktoré ponecháva ešte viac detailov. Nabudúce...
(nefotím moc často na nízke ISO, na to vysoké mi odšumovanie na -1 stačí)

-- 30. 5. 2015 11:41 --

Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 30. 5. 2015 10:43

ABC, jpg dobře nastavený (vypnutý odšum atd..) Olympusu je dobře použitelný do A3, bez nějakých komplikovaných úprav. Dojem ze snímku je přesvědčivý, protože Oly nějak v jpg zvýrazňuje hrany a pak snímek vypadá (jen vypadá) ostřejší. Pro začátečníka toto může být i přínosem. Než se naučí zpracovat RAWy (co jsem viděl zpatlaných rawů že oly jpg by byl proti tomu hvězdný). Ale pokud je větší nárok, ORF, jinak to ani nejde. A nemyslím si že by nějaká značka měla copyrajt na opravdu dokonalý jpg, většinou to per pixel prasí všechny (co jsem měl možnost).
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 30. 5. 2015 10:44

FotoABC píše:......... i Ganec musí dobře vidět třeba na těch vousech, jak zoufale a děsivě nepřirozeně to vypadá. Tam prostě není návaznost kresby, miliónkrát to uskočí, prostě drobnokresba má nenavazující kontury, pár pixelů je to ostrá a pak najednou ten ostrý chlup nebo vlas mizí v bahně. To je šílený.......

To je šílený, když si z (této) fotky kdokoliv odnese pouze takovouto informaci. Vždyť schopnost systému M4/3 předávat informace přece není v tom, jestli někde končí nějaký vous v bahně. Nikdo to od něj nikdy nebude požadovat, prostě na to není stvořen. Ostatně jako velká většina i zrcadlovek. ;-) :-D

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marfos 30. 5. 2015 10:49

Ono je to i rukama. Míra šumu formátu 4/3 se přeceňuje. Dávám tři fotky na ISO 200, 400 a 800 taky z koncertu a z o generaci straší verzí 4/3 tedy z E-5. Ale amozřejmě foceno do RAWu a míru rozpatlání (redukce šumu) lze celkem dobře ovlivnit.

M.
ISO200
Rock1_01.jpg

ISO400
Rock1_02.jpg

ISO800
Rock1_03.jpg
Marfos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 30. 5. 2015 10:51

Ganec: takuto aberaciu zial ziaden fotak neskoriguje automaticky - to treba az v editore a aj to velmi opatrne, kedze vtedy program ubera z podobnych far. odtienov na celej fotke... ak ma niekto napr. modre oblecenie, tak to treba riesit uz lokalne. No mne nepride na tej fotke nejak rusiva. Skor vadi ten umelo posobiaci jpeg.

PS: co sa tyka sumu, tak je to uz zopar rokov jedno ako na zrkadlovkach, tak aj na m43 a niektorych kompaktoch... aspon z mojho pohladu (a to fotim najcastejsie na ISO 3200)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 5. 2015 10:55

FotoABC: pozeral si ako odšumuje nový Panasonic G7?
Vraj má nové "náhodné" odšumovanie a malo by vyzerať prirodzenejšie.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 30. 5. 2015 11:15

A mě se ten přístup líbí, to zas jo. Když potřebuji zlepšit odšum stejného snímače, není nic lepšího než vyhodit 30k za novej foťák. A to se vyplatí.

Puntík: ty prasárny co to dělá na přechodu mezi rovinou ostrosti a rozostřenou částí snímků, to je opravdu lahoda pane Jahoda. Vlastně jsem se musel podívat, jestli to není z xichtoknihy, tam když se zahodí polovina dat, tak to vypadá podobně. No ale tohle na FB nevypadá, takže chyba je asi jinde.
Naposledy upravil Lotrandor dne 30. 5. 2015 11:23, celkově upraveno 1
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 30. 5. 2015 11:23

Je otázka co kdo na fotce hledá, obecně jestli mu jde o obsah, nebo o formu. Pro mne forma bez obsahu má význam pouze snad jako laický test (a fotit testy ponechávám spíš důvěryhodným laboratořím). Naopak lze vnímat zajímavý obsah i bez špičkově vyvedené formy.
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 30. 5. 2015 12:14

Ganec píše:
Inak to nie je dôvod na RAW, ale na preferovanie nových modelov, ktoré už CA korigujú ;-)



To není klasická CA, ale purple fringing a to žádný foťák automaticky nezkoriguje.
kozakm
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků