Který z těchto?

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod layla007 28. 4. 2015 10:51

Ahoj, plánuju koupit nový digitální foťák, ale nemůžu se vůbec rozhodnout.
Fotím v drtivé většině přírodu, město, památky. Rozhoduji se mezi těmito:
- Canon 1100D - výhodou je tu pro mě optický hledáček a fakt, že je určený pro začátečníky - momentálně mám kompakt Canon powershot sx 120is; nevýhodou je váha, cestování s takovým přístrojem asi nebude peříčko.
- Olympus PM1
- Olympus E-PL5 - ten by mi asi vyhovoval nejvíc, ale odrazuje mě cena, za kterou bych si mohla koupit tu zrcadlovku
- Panasonic Lumix DMC-GF5
- Samsung NX2000

Případně pokud byste mi doporučili ještě nějaký jiný, sem s ním.
Samozřejmě chápu, že dražší bezzrcadlovky skýtají větší možnosti, ale mně stačí, když si budu moct nastavit program, vyklápěcí display nebo wifi mi myslím chybět nebudou.

Díky za přečtení a případné rady :)
Naposledy upravil layla007 dne 29. 4. 2015 08:49, celkově upraveno 1
layla007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 28. 4. 2015 11:38

E-PL5 prip. E-PM2 - oba sa vypredavaju za fajn cenu :) Na cestovanie je to super - akurat by sa hodila k tomu druha ci tretia bateria ak fotis viac...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 28. 4. 2015 11:39

Plánujete k tomu aj iné sklá alebo len seťák?
Lebo ak nebudete dokupovať sklá, tak doporučím sony rx-100. Na výlety úplne super.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod layla007 28. 4. 2015 15:10

bob222 píše:Plánujete k tomu aj iné sklá alebo len seťák?
Lebo ak nebudete dokupovať sklá, tak doporučím sony rx-100. Na výlety úplne super.


Právě že plánuju, až se s tím trochu víc naučím - kompakt už mi zkrátka nepostačí...i tak díky za odpověď :)

-- 28. 4. 2015 16:11 --

Ondrej Bobek píše:E-PL5 prip. E-PM2 - oba sa vypredavaju za fajn cenu :) Na cestovanie je to super - akurat by sa hodila k tomu druha ci tretia bateria ak fotis viac...


A kdybych se pak rozhodovala mezi těmito dvěma, myslíte, že je jedno který vyberu? Je tam velký rozdíl v kvalitě fotek?
layla007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 28. 4. 2015 18:05

Je to ten samej čip. Výsledky rovnaké. Rovnaký raw. Rozdiel je len v ovládaní, display a podobne.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod layla007 28. 4. 2015 18:13

Super, díky moc.
layla007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod feanoor 28. 4. 2015 18:32

layla
já bych ti doporučil Canon 100D a k tomu objektiv Canon 18-135 IS STM.
Kvůli optickému hledáčku.
I ten objektiv je výbornej.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod layla007 28. 4. 2015 18:43

feanoor píše:layla
já bych ti doporučil Canon 100D a k tomu objektiv Canon 18-135 IS STM.
Kvůli optickému hledáčku, a taky že na jedno nabití baterie nafotíš mnohem víc fotek než s bezzrcadlovkou, což je na cestování dost podstatná věc.
I ten objektiv je výbornej.


Tak teď jsem nalomená. Já sice nefotím každou blbost, přemýšlím než něco vyfotím, ale stejně by se ta delší výdrž hodila.
Mimo tyhle jsem ještě narazila na Panasonic lumix-dmc-g5 za necelých dvanáct tisíc a zdá se mi snad úplně nejlepší - má hledáček a je celkem lehký, akorát podobně jako zrcadlovka trochu neskladný... Já se budu rozhodovat snad půl roku :D Opravdu je ten elektronický hledáček taková výhoda? Nejsem na něj zvyklá, tak těžko říct, jestli by mě to omezovalo.
layla007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod feanoor 28. 4. 2015 18:57

Rozhodoval bych se spíš podle objektivu. Ten 14-42 od Panasonicu žádná hitparáda není.
Vyraž někam do obchodu s fototechnikou a ten elektronický hledáček si vyzkoušej, osobní zkušenost je nenahraditelná.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fryw 28. 4. 2015 19:07

Já byl z elektronického hledáčku celkem rozladěný. Ze začátku jsem ho vnímal trošku rozpačitě. Líbil se mi pohled do něj ale v první momenty jsem měl "divní pocit" v očích. Trošku mi to přišlo podobné tomu, když jsem kdysi vyměnil CRT monitor 4:3 za LCD 16:10. Měl jsem z toho (asi?!) unavené oči... rychle jsem si zvykl a neměnil bych. Tak nevím, jestli první dojem je rozhodující. Mám možnost srovnávat OLED hledáček na a58 a hranolový, optický na pentax k-5II a nejspíš bych dobrovolně neměnil. Obě verze jsou velice dobře použitelné. Výhody nevýhody, nevím, spíš to vidím jako vlastnost daného systému.
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod layla007 28. 4. 2015 19:09

Ono k těm Olympusům se tuším taky dodává 14-42mm, takže pokud si nekoupím jen tělo, je to asi jedno. U Olympusu je příslušenství docela drahý, takže tam bych šla do setových objektivů... Do kamenného obchodu se určitě chystám, jen se bojím, že nebudou mít všechny výše zmíněné fotoaparáty. Díky.
layla007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ady_h 28. 4. 2015 21:08

Canon 100D a bud 18-55mm IS STM alebo 10-18mm
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 29. 4. 2015 06:56

Fryw píše: Mám možnost srovnávat OLED hledáček na a58 a hranolový, optický na pentax k-5II


No a to si vem, že A58 je sice lowend a hledáček je menší, ale pocitově přirozenější, než třeba v Panasonicu G5 (tam je zase obr velikosti FF).
Z Olympusu jsem viděl akorát EVF v OMD EM5 a ve srovnání s G5 sice menší, ale přirozenější.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 29. 4. 2015 07:40

layla007 píše:Ono k těm Olympusům se tuším taky dodává 14-42mm, takže pokud si nekoupím jen tělo, je to asi jedno.
V prípade E-PL5 je výhodné kúpiť si až 2 objektívy (DZ kit: kde je aj setový 14-42 aj teleobjektív 40-150).
Tento set sa predáva za cenu samotného novšieho modelu so seťákom
(inak radšej odporúčam priplatiť si za E-PL7, alebo E-M10)

Telo bez objektívu sa ti neoplatí kupovať, hlavne u týchto lacných modelov.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 29. 4. 2015 07:54

Chce měnit objektivy - seťák bych neřešil => bude víc fotit, ocení slušnější ergonomii a hledáček - bez debat.
rousini
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků