Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod reign 4. 4. 2015 10:09

Můžeš to opakovat dokola, ale pravdu z toho neuděláš. Zrovna tak je relevantní tvrdit že 15-ti letý habán je školák stejně tak jako prvňáček. Smiř se s tím, pořídil sis zkriplený systém, tvá vytrubovaná spokojenost ho nevylepší.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 4. 4. 2015 10:21

al.vlado píše:Ja si myslím, že najľahšia cesta ako tomu pomôcť je fotiť na liveview, kedy je zrkadlo hore a nehýbe sa.

Obavam sa, ze ten fotak ma tiez vychytavku , ze pri lieview a expozicii to zrkadlo skllpi a znovu odklopi az potom spusti uzavierku. To co navrhuje ABC je imho to najlepsie.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 4. 4. 2015 10:41

Je to tak, Nikoh placa idiotsky zrcatkem i v zivem nahledu.

Ganec: cekal jsem, ze vyrukujes s timhle argumentem. Fakt si myslis, ze 6Mpix DSLR "nedelaj" rozmazany fotky a ze nepoznam pohybove rozostreni na 12mpix fotce z FF? To totiz tva argumentace naznacuje. LOL
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 4. 4. 2015 15:18

Zcela určitě neplácá. Už s tím chvíli nefotím, takže jsem se pro jistotu podíval. V LV zůstává při expozici zrcátko nahoře, nicméně závěrka je docela hlučná, takže to může klamat.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 4. 4. 2015 15:23

Asi záleží i na verzi Nikonu a Canonu:

http://www.dragonframe.com/canon_vs_nikon.php
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 4. 4. 2015 15:33

Nikon D3200, ktery se tu resi, zcela uricte placa a zaverka hlucna neni :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 4. 4. 2015 16:49

A tady? LVon+expozice+expozice+LVoff


https://dl.dropboxusercontent.com/u/269 ... .14.23.mp4
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 4. 4. 2015 17:28

Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod al.vlado 4. 4. 2015 18:38

Petr Luňák píše:Je to tak, Nikoh placa idiotsky zrcatkem i v zivem nahledu

Nikon nemá rôzne režimy AF počas liveview? Mne to hentak plieska v liveview, keď nastavím AF na fázovú detekciu. Pri režime kontrastného AF (na hlavnom čipe) vyskočí zrkadlo pri zapnutí LV hore a tam zostane stále až do vypnutia LV. Počuť len závierku.
al.vlado
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 4. 4. 2015 19:43

Nikon D3200 ne.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 4. 4. 2015 20:02

No dobře, tak v čem je rozdíl, mě to prostě zrcátkem nemlátí.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 4. 4. 2015 22:26

Si to hacknul, priznej barvu 8-)

EDIT: tak uz jsem na to prisel, cim to je. Musi byt nastaveny single shot, cokoliv jineho ma za nasledek placani zrcatkem, byt "logiku" veci treba u serioveho foceni (ktere mam permanentne zapnute) nechapu.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod al.vlado 4. 4. 2015 23:07

Hm. To zajtra skúsim na mojom Pentaxe. Lebo ja mám stále iba single shot zapnutý, tak mi nenapadlo, že ty to máš na sériovom snímaní.

No ale prečo by v LV mal trepať zrkadlom aj keď stlačíš iba na krátko - na jeden snímok? Žeby na preostrovanie medzi jednotlivými snímkami využíval výhradne AF modul, pretože na hlavnom snímači by to bolo pomalé? Tak skús vypnúť na tele AF. ;-) Ale v podstate už to máš vyriešené - s dlhým sklom na statíve budeš fotiť v režime LV a single shot.
al.vlado
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 4. 4. 2015 23:24

Nikony dřív tím zrcátkem mlátili, to zas tak divný není se o tom bavit, ale já měl právě zkušenost, že LV se dalo použít místo MUP.

Petr Luňák: tím se to vysvětluje, já už myslel že mám vlčí mlhu :). btw, verzi firmwaru jsem kontroloval, ale je tam ten z fabriky
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 4. 4. 2015 23:45

Ja uz byl celkem v podezreni, ze to mam rozbity :D, protoze jsem na youtube nasel video, kde mu to taky neplacalo. Ze to bude ale single shotem by me ani ve snu nenapadlo, kazdopadne hlavne ze jsme se k tomu dopracovali :)
Zitra vyzkousim, o kolik je to lepsi, snad to prinos mit bude, doufam.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků