Jakou zrcadlovku koupit?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 12. 2. 2015 10:27

andísek: už tie deti máš, či ešte len čakáš?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 12. 2. 2015 10:32

Vierzbowski píše:DSLR v základních řadách mají nevýhody v podobě velmi slabých hledáčků, které jsou nepoužitelné, a prakticky s žádným objektivem nelze přesně zaostřit a obecně ergonomie je velmi problematická.
Což se ovšem netýká zmíněného modelu Pentax K-50. I ty nejlevnější modely mají hledáčky hranolové. Tento i dva rolery. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kaapa 12. 2. 2015 10:33

Lotrandor: Souhlasim s tou A7s + ZEISS 24-70 OSS tam se vejdes s 15tis do mesicni splatky
Kaapa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 12. 2. 2015 11:00

andísek:
- bezzrkadlovku do 15.000 aj s objektivom ziadnu. dovod: ostrenie nebude dostatocne rychle a ta jedina (Nikon J3) co ma rychle ostrenie bude mat horsi obraz v miestnosti = malo svetla
- Pentax K-50 nie. dovod: automaticke ostrenie pohybu nie je take vyspele,bude viac zlych foto
- Canon 100D + 18-55 DC III ano. dovod: ak su male zenske ruky, dobre sa drzi, automaticke ostrenie pohybu je slusne
- Nikon D5200 + 18-55 VRII ano. dovod: ak su vacsie zenske ruky, dobre sa drzi, automaticke ostrenie pohybu je slusne

http://www.tpd.sk/katalog/detail/?detai ... rovnavanie
http://www.eleo.sk/sk/product/d5200-18-55-vrii/

* neskor dokupit na portrety kludne az z bazaru 85/1,8 ked cloveka budu bavit portety (250euro)
** Puntik: to ze ma Pentax hranolovy hladacik a dva rollery bude laikovi za 15.000 uplne jedno, ked mu Safox v mode AF-C nebude stihat preostrovat na deti ako to robi Canon alebo Nikon.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 12. 2. 2015 11:46

Lennyl-2, myslím, že není vše tak, jak píšeš. Ale spíš naopak. Vyfotit dítě, jak se cachtá ve vaničce nebo bazénku, na to není potřeba nijak enormně rychlé AF-C. Stejně tak když dělá na pískovišti bábovičky, sfoukává svíčky na dortu, zápasí s knedlíkem, píše úkoly, hraje na klavír nebo jede (v bočním záběru) na kole nebo na lyžích. Vánoce jakbysmet. Pokud člověk neblbne nesmyslně s extrémní HO, schová se i v jiných případech tento nedostatek do clony. Obzvlášť když obvykle maminky nemají ambice z těchto fotek pořádat v místním kině výstavu velkoformátových tisků, ale albíčko 10x15. A naopak, z dlouhodobějšího hlediska je přístroj, který nemá mikroadjustment obtížně doporučitelný. Dokoupí objektiv a začne servisní maraton, to víme. A jiné. Na to, co požaduje tazatelka, K-50 rozhodně vyhoví, nejen cenou. ;-) :-))

....................

FotoABC, už to chtělo všechno ven, že.... rád napíšu - vítej. ;-) :D
Asi má T-lama pravdu. :-D

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 12. 2. 2015 11:51

andísek: Najlepším foťákom pre začiatočníka ktorý chce fotiť rodinku do 15000 je Olympus E-PL7.

Ak by seťák nestačil, odporúčam dokúpiť dáku lacnú svetelnú sigmu (pevné sklo), alebo pevnú 45-ku (to sa ale dá zistiť až po naučení sa fotenia seťákom).
Pre absolútne chudobných ešte existuje vo výpredaji staršia E-PL5 s dvomi objektívmi za nižšiu cenu, no naozaj sa oplatí priplatiť si za E-PL7. Tí ktorí bezzrkadlovkami nefotia síce medzi nimi rozdiel nevidia, ale ja fotím Olympusmi už pekných pár rokov a tak viem o čom hovorím...

lennyl_2 píše:bezzrkadlovku do 15.000 aj s objektivom ziadnu. dovod: ostrenie nebude dostatocne rychle
Fotil si vôbec niekedy s nejakou bezzrkadlovkou? Lebo verím tomu, že ak by si skúsil hociakú aktuálnu (okrem Fuji), tak takéto niečo napísať nemôžeš.
Moja E-P5 v kombinácii so 17mm F/1.8 zaostruje rádovo rýchlejšie ako bratov Canon 6D + 50mm F/1.4.
A v zlých podmienkach som s ňou (na rozdiel od toho Canonu) nikdy nemal problémy.

FotoABC píše:Přitom Canon a Nikon mají jen občas zcela stupidní nicneříkající reklamu v médiích, žádnou cílenou kampaň typu "my jsme nejlepší", dokonce ani nikde neslyšíte "jsme lepší, než konkurence".
Je to presne naopak: majú práveže tie najzákernejšie "podprahové" reklamy, zamerané na nízke pudy človeka (ktorým sa nemôže brániť).
A konkurenciu nezmieňuje preto, lebo je lepšia ;-)

Píšem o tom v článku: Predajnosť Canonu (alebo: zrkadlovky nie sú rodinné foťáky)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lennyl_2 12. 2. 2015 12:09

@to all: no mne je to srdecne jedno, aky fotoaparat si slecna/pani kupi, napisal som co za dane peniaze moze dostat.

@Puntik: keby som nefotil 7 ROKOV s Pentaxom, od K100Ds az po K3, tak ti normalne aj uverim, ale neuverim. ani setak 18-55/3,5-5,6 nezakryje pri tej clone neschopnost PRESNE preostovat (RYCHLO to ano) deti ked sa cukaju a mrvia. Laik nastavi zelenu volbu alebo motiv deti a viac sa nestara.

@Ganec: keby som si nevyskusal bezzrkadlovky tak to tu nepisem. 6D ma shitny AF v slabom svetle (ten stredovy bod mi je na co? na orez?), ukazem ti AF v D750 ako ma ostrit fotak na AF-C na vsetky AF body pri hocijakom svetle, ale za 2,000euro za telo je toto bezpredmetne v tomto vlakne.
Naposledy upravil lennyl_2 dne 12. 2. 2015 12:30, celkově upraveno 1
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 12. 2. 2015 12:21

Tohleto přeběhlictví od značky ke značce by se mělo zakázat výnosem Ministerstva pro klid na duši.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 12. 2. 2015 12:45

lennyl_2 píše:@Puntik: keby som nefotil 7 ROKOV s Pentaxom, od K100Ds az po K3, tak ti normalne aj uverim, ale neuverim.


Lennyl_2, nepíšu o přesnosti přeostřování, píšu o statických fotkách, kde se používá AF-S. A k té přesnosti - v návodu k P je napsáno, že v režimu AF-C přístroj nerespektuje volbu exponovat až když je zaostřeno (nebo tak nějak) a exponuje bez ohledu na dokonalé zaostření. Zjevně s filosofií, že lepší něco, než nic. Ovšem pokud jeho majitel použije mód seriového snímání, pak tato volba funguje, bez zaostření přístroj neexponuje. Vyzkoušeno na K-5 i K-3. Jen to, bohužel, do návodu nedali. Takže možná ostří pomaleji, než konkurence, ale přesnost zaostření se s ním docílit dá. Tedy s tím, že si musí majitel hlídat prst na spoušti, aby neměl brzy plnou kartu. :-)
Pokud by se tazatelka pro K-50 rozhodla, tuhle informaci by ode mne dostala. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 12. 2. 2015 13:08

Melancholický Trol: no ved za trest uz chodim na pravidelnu terapiu ku Chocholusikovi kvoli zaprasenemu snimacu a vnutornym odleskom v sachte :-)

Puntik: Hilda4See z pentaxfriends fora kupil synovi Canon 100D a na automaticky pohyb to ostrilo na jednicku.
Mne na vsetkych Pentaxoch ked som fotil rodinu a psov fotaky ostrili pohyb ako sa Pentaxu chcelo a ako sa vyspal. toto chces okecat? mne nemusis. Preco? lebo medved. Objektivy na skrutovy pohon nemaju tak presne medzikroky a drahe SDM motory (ktore si zaujemkyna urcite nekupi) boli zasa pomale = opat som mal neostre fotky ako sa fotak vzpamatal. To ze ja som sa naucil zit so SAFOXom a premazaval odpad a fotil s vyckavanim a panningom a natvrdo korekciou +10 na AF-C aby fotak sa uracil trafit tvar osoby a nie za nu je fajn.

To uz by som sa radsej rozbehol do najblizsieho NAY alebo TPD a kupil co mi peniaze stacia na OLYMPUS E-PL-x a so setakom s f3,5-5,6 + m4/3 snimacom + zapnuta face detec. a fotil na japonca na display.

opakujem, laik nastavi automaticky rezim a ocakava pekne fotky = spravne zostrene a v izbe v byte nesumia ako prasa uz na ISO-800 ako vsetky mensie snimace od APS-C.

-- 12. 2. 2015 13:25 --

a netreba zabudnúť do tých 15.000CZK ešte zarátať brašničku, kartičku, handričku a lens pen - ten je najdôležitejší zo všetkého :-)
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 12. 2. 2015 13:29

Lennyl_2, ty máš zkušenosti svoje, já zase svoje. Nic ti nevnucuji a nic si vnutit nenechám zase já. Jen je mi líto, že za těch sedm let s Pentaxem nemáš žádnou slušnou fotku, kromě statických krajin, které jsou tedy skvostné. :-) Já mám těch ostrých docela dost, protože jsem už dávno pochopil, že je dobré znát limity přístroje a vyxrovnat se s nimi. Pokud to udělá i tazateka, bude spokojená i s Pentaxem. Pokud ne, může být alespoň spokojená, že fotí se "značkovým" přístrojem. :-))

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 12. 2. 2015 13:59

Jakoby se dělaly přístroje bez značek... ;)

lennyl_2: ...nešumí jako prase na ISO800? Nezaspal jsi trochu dobu?
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 12. 2. 2015 14:09

Máš pravdu. A na K-50 jsou napsané dokonce značky dvě. :-))

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 12. 2. 2015 14:33

T-Lama: v slabom svetle sumi aj kralovsky uctievany a do neba vyzdvihovany snimac velkosti filmoveho policka - pokial sa nezapne odsumovanie aspon na MEDIUM do JPG. Fotky z najnovsieho Nikonu ti posielat nebudem.

Puntik: kedze som NAJLEPSI FOTOGRAF na svete tak mam najlepsie zaostrene fotky z Pentaxu, po tom co som zo 100 fotiek premazal 79 z rodinneho fotenia na dvore na chalupe a na druhy den tri najdrahsie objektivy v cenach 600euro, 900euro a 1000euro ostili na rit*y chlp presne. záááááááázrak.

preto hovorim ze vsetci si musime kupit Canon a Nikon, lebo aj FotoABC to napisal a tak to ma byt :-D
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 12. 2. 2015 14:55

lennyl_2 píše:Puntik: kedze som NAJLEPSI FOTOGRAF na svete tak mam najlepsie zaostrene fotky z Pentaxu, po tom co som zo 100 fotiek premazal 79 z rodinneho fotenia na dvore na chalupe .......
:-D :-D Jsi nejen nejlepší, ale také velmi plodný. Já na chalupě vyfotím dvacet snímků a do rodinného alba nedám žádný. Nikdo o ně totiž už nestojí, jsou jich tam plné krabice. :-)
A co se street focení týká, mnohem víc fotek mám rozmávnutých, než nezaostřených. Asi to neumím. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků