Jakou zrcadlovku koupit?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod andísek 11. 2. 2015 18:29

Ahoj, jakou by jste mi doporučily zrcadlovku pro začátečníka. Moje představa je focení hlavně dětí, rodinné dovolené, ale nebráním se pokud mě focení chytne i portrétů. Chci se zeptat, jak mám vybírat. Koupit sadu s objektivy a nebo jen tělo a objektivy dokupovat? Hlavně jakou značku atd. Děkuji za vaše odpovědi
andísek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Puntík 11. 2. 2015 18:38

andisku, to nejdůležitější - penízky ? Kolik ? :-))
A musí to být zrcadlovka ?

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod andísek 11. 2. 2015 19:58

tak chtěla bych zrcadlovku a cena? no tak 15 tisíc :hm
andísek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Puntík 11. 2. 2015 20:17

Tak tady máš jedno z nejlepších řešení, se základními dvěma objektivy.
http://www.vkfoto.cz/pentax-k-50-da-l-1 ... st-zdarma/
Pokud tě chytne i focení portrétů, tak na některé se ti může hodit dokoupení i tohoto objektivu:
http://www.vkfoto.cz/pentax-smc-da-50-mm-f-1-8/
Nezapomeň, že pro mnoho lidí se stala zrcadlovka černou dírou na peníze a také to, že k vážnější práci potřebuješ ovládat i některý z editorů. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 11. 2. 2015 20:29

Pojďme si dát další kolo hry "vybíráme zrcadlovku do 15ti tisíc".
Takže Puntík tradičně zahajuje Pentaxem, dříve či později tu někdo vytáhne Nikon D5x00 (tipnul bych Luňáka), Canon pro tentokrát vynecháme, protože stejně dělá samý šunty.
Tedy zbývá jen doplňující obligátní otázka, se kterou když nepřijdu já, tak v dalším tahu Ganec...

andisek: určitě zrcadlovku? Bezzrcadlovka by to být nemohla?


Déjá vu...

Příští kolo této hry nejpozději do týdne.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 2. 2015 20:52

ja to tentokrát napíšem inak:

andísek: Puntík sa s tou otázkou "či to musí byť zrkadlovka" pýtal na to, či ti ide o kvalitu, alebo vyslovene o optický hľadáčik.

Q: sada s objektívami?
A: samozrejme, kým nevieš v čom ťa obmedzujú seťáky (a zadaniu to stačí, ako v tvojom prípade: to čo popisuješ zvládajú všetky DILC), tak sa neoplatí rozmýšľať nad lepším

Q: akú značku?
A: na toto neexistuje správna odpoveď:
- všeobecne uznávané "značky" v danej cenovej hladine ponúkajú najmenej
- každá značka je zvyčajne v niečom lepšia ako ostatné - treba si vedieť vybrať
- ceny sa priebežne menia a tak je zakaždým výhodnejší iný model (značka)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod banner 11. 2. 2015 21:24

Bazarový Canon xxxD + 17-85 a 50/1.8
banner
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rakosnicek1 11. 2. 2015 22:00

Souhlasím s banner, bral bych canon nebo nikon, že máte jen 15000kč, neznamená, že si jej nemůžete dovolit, canon 1000d či 1100d, plus nějaký kvalitnější objektiv 18-50mm. Zajímejte se o to, kolik má tělo fotoaparátu nafoceno. Každý model má garantovaný určitý počet fotek.
rakosnicek1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 11. 2. 2015 22:33

17-85 nee. Blato.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod T-Lama 11. 2. 2015 22:37

Canony s čtyřmístným označením splňují přesně to, co jsem psal výše. Je to to úplně nejhorší, co se vyrábí a chtít za takové tělo víc jak 2 tisíce by měl být trestný čin. Když už, tak aspoň 600D. Ale i tak bych se Canonu vyhnul kvůli objektivům.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 12. 2. 2015 08:53

DSLR je pro začátečníka tak trochu peklo. Na druhou stranu jsou děti neposedné, a proto nelze doporučit nic, co má jen ostření kontrastem. Protože budete většinou fotit v místnosti, je potřeba kombinace dobrého, tzv. světelného objektivu s větším čipem. Jako ideální se mi tedy jeví SONY A7s v kombinaci třeba s ZEISS 24-70 OSS. V případě omezenějšího rozpočtu bych volil SONY A7II. Kdyby to pořád bylo hodně, dají se bazarech najít Alphy A7 první verze kolem 30k. V případě nutnosti stlačit rozpočet ještě níž, pak tu jsou od SONY Alpha6000/5100. Případně lze doporučit Panasonic GH4.

DSLR v základních řadách mají nevýhody v podobě velmi slabých hledáčků, které jsou nepoužitelné, a prakticky s žádným objektivem nelze přesně zaostřit a obecně ergonomie je velmi problematická. Ostření u DSLR je použitelné až u nejvyšších modelů.

Pokud tedy trváte vyloženě na DSLR, pak se tu nabízí Canon 7D MarkII nebo celkem populární Nikon 750D.
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 12. 2. 2015 08:57

rozpočet je 15 tis.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 12. 2. 2015 09:43

aha... tak potom třeba taková bazarová 7D MarkI by se do rozpočtu vešla.
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 12. 2. 2015 09:51

Myslím že výpredajový Nikon D5100+18-105+35/1,8 zvládne rodinné fotenie viac ako v pohode s parádnym výstupom.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lotrandor 12. 2. 2015 10:16

Vierzbowski: zapomněl si ještě na D4s nebo 1DX.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků