CSC okolo 15ti tisíc

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod reign 1. 2. 2015 13:01

Ganec : to nejsou preference, to je zkušenost. Jo a světelnost 2,8 na Olympusu je totéž, co f4 na APS-C a to bys rozhodně netvrdil, že to je světelný sklo, tak si ty manipulativní řeči nech na doma.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 1. 2. 2015 13:03

Gance: nektere veci jsou nezpochybnitelne a to i s prihlednutim na to, ze vnimani fotek je subjektivni ...

Polyfilip: byla rec o setacich. Podle me, vzit si jakykoliv fotak s vymennymi objektivy a nechat na nem jen setaky, je proste skoda. Teprve s lepsimi objektivy ten system ukaze sve moznosti. A k velikosti snimace - spis zalezi na tom, kam se jako fotograf dostanes. Nekomu nestaci M4/3, nekomu APS-C, nekomu ani FF. M4/3 je uz na tom dnes rozlisenim a sumem dobre, ale samozrejme v nekterych pripadech ma nevyhodu (oproti vetsim cipum) pri praci s hloubkou ostrosti, vyhodou ze zase v nekterych pripadech mensi hmotnost a velikost. To same se da rict o rozdilu APS-C vs FF, FF vs MF atd.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 1. 2. 2015 13:04

Polyfilip - už jsem napsal vedle : doporučuji - sice o něco dražší a výprodejový, ale obrazově i s objektivem velmi slušný model - http://www.megapixel.cz/samsung-nx30-18-55-mm-cerny Výstup a ergonomie (ovládání) jako soudobá zrcadlovka. Menší, lehčí.... :-) :-D

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 1. 2. 2015 13:06

polyfilip : ve vedlejším vlakně se řeší to samé, myslím že za úvahu stojí návrh Puntíka tzn Samsung NX30. Výběr skel slušný a za rozumné peníze.

-- 1. 2. 2015 13:07 --

Tak už to napsal sám...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 2. 2015 13:37

polyfilip píše:Podle recenzí co jsem četl i na ephoto.sk je OMD E-M10 povedený kus i když má Micro 4/3 který podle příspěvků tady ve vlákně je špatný.
Nevím jestli se na celou věc nedíváte okem profesionála který si focením vydělává.
Ani tu nie je "špatný", väčšina diskutujúcich uznáva že je to super foťák. A na tvoje účely je najlepší.

Len zástancov APS-C "najviac počuť". Je to preto lebo predaje APS-C zrkadoviek klesajú a APS-C bezzrkadlovky zase nemajú také portfolio príslušenstva a objektívov ako má m4/3.
V skutočnosti ho nekritizujú, len na ňom hľadajú chyby, lebo sa obávajú o vlastnú budúcnosť...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 1. 2. 2015 13:45

Ganec, nesnaž se o logické závery, nejde ti to. Třeba já psal něco o nabídce objektivů a jejich ceně. Máš na to nějaký logický argument?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 1. 2. 2015 14:33

Ganec píše:Ahoj tak jsem si dneska přečetl vaše příspěvky a jsem trochu zmatený. Podle recenzí co jsem četl i na ephoto.sk je OMD E-M10 povedený kus i když má Micro 4/3 který podle příspěvků tady ve vlákně je špatný. Nevím jestli se na celou věc nedíváte okem profesionála který si focením vydělává. Já jen chci poradit nějaký fotoaparát který bude rozměrově přijatelný s hledáčkem a dotykovým displejem (ten bych možná dokázal oželet). OMD E-M10 se mi jeví že vše splňuje a pro začátečníka je vhodný ale jelikož v digitální fotografii nejsem odborník tak si rád nechám poradit i jiný model.


S OMD E-M10 si amatér odfotí co potřebuje. Výstupy A3 je OK i s rezervou. Ono je tu v diskuzích hodně teoretiků co moc fotit neumí a tak se ventilují jinak. Hlavu bych si z nich nedělal. Fotím s M5 (prakticky stejný výkon) v noci, ve dne. Baby i krajiny. Žádný problém, velký výběr skel. Jedině pro akční sport bych amatéru csc nedoporučil. Jinak OK.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 1. 2. 2015 14:44

Pavel Breit : kvalita výstupu nestačí jen pixelpeeperům, ale co ty skla - čím fotíš a kolik tě to stálo?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod polyfilip 1. 2. 2015 14:51

Děkuji za doporučení Samsung NX30. Koukal jsem na něj a trochu se bojím že už bude velký pokusím se oba najít někde v krámě a porovnat.

-- 1. 2. 2015 15:04 --

Pavel Breit: Děkuji za tvůj příspěvek
polyfilip
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 1. 2. 2015 15:07

Skla ? fotím s 9mm (krytka), 9-18,14-42,12-50,12-40,40-150,75-300,17 a 45mm. Měl jsem jich víc, ale redukoval jen na ty co se mi hodily. Každý má slabé a silné stánky, nějaké optimum, to musí každý zjistit a vědět jak a na co použít....
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hocal 1. 2. 2015 15:21

polyfilip - s jedným objektívom, navyše málo svetelným ťa výsledok prekvapí, ale skôr negatívne ako pozitívne. potom budeš chcieť ďalší objektív... pritom zadanie je 15t a už teraz si skočil na 20t, a ešte nikde nič. ja by som skôr skúsil toto: http://www.megapixel.cz/sony-alpha-a58- ... 0-mm-macro . máš tam dosť možností "hrať sa a skúmať" a aj keby si o pár rokov išiel do úplne iného systému, strata by bola zanedbatelná ale hlavne by si vedel čo chceš a ktorým smerom sa vybrať. áno sony má aj nevýhody, ale za tie peniaze na tom (takmer) nezáleží.
hocal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 1. 2. 2015 15:33

Pavel Breit : škoda, žes nenapsal ty ceny, aby lépe vynikly kompletní výhody MFT.

add Sony : velice slušný seťák, dlouhé sklo lepší z bazaru, optický skvělá pevná skla za lidovou cenu
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 1. 2. 2015 15:38

Fakt je, že na sony sa dajú kúpiť minolta sklá za babku.
50/1,7; 70-210/4; 20/2,8; 24/2,8
aby som spomenul tie z najlacnejších a výborných.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod reign 1. 2. 2015 15:56

Mně fascinuje zase toto http://objektivy.heureka.cz/sony-sal-85f28/
tzn ekvivalent na MFT by byl 64/1,8 a tak nějak tuším, že s cca dvojnásobnou cenovkou.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 1. 2. 2015 16:01

reign píše:Pavel Breit : škoda, žes nenapsal ty ceny, aby lépe vynikly kompletní výhody MFT.
Ceny si vážný zájemce může vyguglit, já je nesleduji.
Pavel Breit
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků