CSC okolo 15ti tisíc

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod polyfilip 29. 1. 2015 16:22

Dobrý den,
potřeboval bych poradit nějaký set (tělo+ objektiv) okolo 15 000. Moc se nevyznám takže budu rád za každou radu.

Rád cestuji a zatím jsem "fotil" na casio EX-ZR100 ale už dosloužil. Fotoaparát budu brát především na cesty focení přírody,dění ve městech , lidi ale třeba také na rodinné akce.

Hledáček není nutností ale určitě by to bylo plus při rozhodování.

Koukal jsme na internet a mám pocit že se s CSC roztrhl pytel.

Zatím jsem vybral tyto:
http://www.mall.cz/bezzrcadlovky/fujifi ... =710853001

http://www.alza.cz/olympus-pen-e-p5-obj ... 223013.htm
polyfilip
Návštěvník

Odeslat příspěvekod blacksquare 29. 1. 2015 16:56

m4/3 CSC (Olympus či Panasonic):
Menší rozměry a hmostnost, značně lepší AF, větší výběr dalších objektivů, lepší video, stabilizace v těle (Olympus), dotykový displej atd.

Fuji:
Lepší kvalita obrazu (místní Ganec určitě bude proti), design (subjektivní), velmi kvalitní skla (ale menší výběr a vyšší cena), výborné JPEGy

Měl jsem m4/3, teď mám Fuji, ale na takové to "domácí focení" bych asi doporučil m4/3
blacksquare
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milann88 29. 1. 2015 18:36

A chystáš se dokupovat a měnit skla, pokud ne podívej se i po kompaktech.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod polyfilip 29. 1. 2015 22:46

Teď bych chtěl koupit tělo + základní objektiv (třeba 16-50mm) a časem dokoupit širokoúhlý + tele objektiv.
polyfilip
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 29. 1. 2015 23:35

no vybral si v podstate v tej cene to najlepsie co sa da kupit. sam neviem co by som kupil, keby idem do bezzrkadlovky.
kolega v praci mal ten fuji, skusal som si ho, robil perfektne fotky do JPG, som cumel ako puk, moj Pentax K5 sa nechytal. ale rychlost AF nie je moc na akcne veci.
kamoska ma zasa olympus (ale EPL5), no ten m4/3 neda taky vystup ako fuji s APS-C. a ovladacie prvky boli dost prtave.

- mas moznost si tie fotaky vyskusat na zivo niekde v ochode, ze ako sa ti budu drzat?
- pisal si, ze by si neskor dokupil 1-2 objektivy, predavaju take co by sa ti hodili za normalnu cenu u fuji aj olympusa?
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 30. 1. 2015 08:28

Zkuste se podívat po CSC SONY NEX/ALPHA. Třeba takový NEX5n/r/t či NEX6 jsou vyloženě trháky v poměru cena/výkon/velikost. Nová A5100 bohužel nemá hledáček a A6000 je mimo finance a osobně za velké mínus považuji nedotykový displej.
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 30. 1. 2015 12:13

No nevim jestli bych si znovu koupil NEX 5R...vykon snimace supr, ale ta ergonomie je docela kompromisni (po case) i pro ne tak velke ruce. Setaky nic moc a objektivy pomerne drahe. AF taky nic moc. Navic s 1855mm, ktery je o chlup lepsi nez 1650mm to uz neni moc kapesny pristroj. Spis bych se podival po necem 4/3ovem, vyber objektivu od olympusu/panasonicu i jinych znacek. vykon novejsiho 16Mpx snimace v olympusech uz dost slape na paty starsim sonakum. Samozrejme 24Mpx snimace sony jsou uz zase nekde jinde. Dost se mi kvalitou setaku i snimacem libi fuji, ale zase ten AF a drahe objektivy. Jestli to nemusi byt CSC mrknul bych na Sony Alpha A-xx radu. Ma SW vyhody CSC (asistence pri manualnim ostreni, ovladani pres mobil, HDR, slusne video a pod.), na druhou stranu ma fazove ostreni, vyber objektivu na A-bajonet je lepsi nez E) a daji se koupit i trochu lepsi objektivy za mene penez nebo pouzit stare minolta skla (stabilizace je v tele), vykodou je mnohem lepsi drzeni a celkova ergonomie a hledacek.

Zaverem pokud nevyzadujes super rychly AF a muzes pozdeji dosetrit na jine objektivy, sel bych si vyzkouset neco od fuji.
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod polyfilip 30. 1. 2015 13:36

Děkuji za rady.Kvůli pro mě přijatelným rozměrům bych chtěl CSC místo zrcadlovky.Zatím mě nejvíce oslovil E-P5 ale koukal jsem se na Sony Alpha A6000 a našel jsem akci (http://www.aaron.cz/produkty/sony-alpha ... l-stribrny) S využitím akce by se dalo dostat na cenu okolo 15 000. Děkuji za názory E-P5 vs A6000 předem děkuji
polyfilip
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 30. 1. 2015 23:16

a co třeba bazar nex 6, http://www.paladix.cz/bazar/index.php?uid=22599 , sám ju mám , 6000 má rychlejší zaostřování, Meta
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod polyfilip 31. 1. 2015 09:59

Ahoj fotoaparát budu dávat do účetnictví (kvůli DPH) takže potřebuji doklad. Teď jsem ve fázi že si koupím jen tělo a objektiv z druhé ruky.
polyfilip
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 31. 1. 2015 10:33

Objektívy na bezzrkadlovky z druhej ruky sa moc neoplatia (si myslím). Skôr výhodné sety...

Dilemu E-P5 vs A6000 ti nepomôžem rozlúsknuť, lebo som zaujatý, keďže E-P5 mám ;-)

blacksquare píše:Fuji: Lepší kvalita obrazu (místní Ganec určitě bude proti)
Ani nie .. len ten rozdiel nie je v skutočnosti až taký veľký: Fujiny majú sklon k svetlejšej expozícii a preto sa ten rozdiel zdá väčší ako v skutočnosti je.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polyfilip 31. 1. 2015 12:09

Po čase přemýšlení (hodnocení priorit),čtení, koukání na videa jsem trochu přehodnotil požadavky . Zhodnotil jsem že bych využil hledáček , dotykový display a kompaktnější rozměry (vím že cena bude už jinde než u 15ti tisíc). Našel jsem Olympus OM-D E-M10 který vše splňuje. Našel jsem že k M10 v setu dávají dva objektivy. (http://www.aaron.cz/produkty/olympus-om ... -kit-cerny) Ale nevím jak na tom jsou objektivy s kvalitou. Tak jsem se chtěl zeptat jaká varianta by byla rozumnější.

1) OM-D E-M10 + M. Zuiko Digital ED 14-42mm II R a Olympus PEN Zuiko Digital ED 40-150 mm f/4-5,6 R. cca 22 tisíc s DPH

2) OM-D E-M10 + pro začátek nějaký jiný zoom objektiv někde kolem (14-50mm)

3) úplně něco jiného třeba nějaký kompakt ?
polyfilip
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 31. 1. 2015 14:34

s týmto bych s tebů sůhlasil bezezbytku, do začátku výborné malé tělo, objektivy take neurazijů a do budoucna máž možnosť výběru skel poměrně z velikéj nabídky, to sem ti chtěl aj původně poradit ale měls tam 15 litrů limit, takže za mňa o.k.. Meta
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 31. 1. 2015 15:01

polyfilip píše:Po čase přemýšlení (hodnocení priorit),čtení, koukání na videa jsem trochu přehodnotil požadavky . Zhodnotil jsem že bych využil hledáček , dotykový display a kompaktnější rozměry (vím že cena bude už jinde než u 15ti tisíc). Našel jsem Olympus OM-D E-M10 který vše splňuje. Našel jsem že k M10 v setu dávají dva objektivy. (http://www.aaron.cz/produkty/olympus-om ... -kit-cerny) Ale nevím jak na tom jsou objektivy s kvalitou. Tak jsem se chtěl zeptat jaká varianta by byla rozumnější.

1) OM-D E-M10 + M. Zuiko Digital ED 14-42mm II R a Olympus PEN Zuiko Digital ED 40-150 mm f/4-5,6 R. cca 22 tisíc s DPH

2) OM-D E-M10 + pro začátek nějaký jiný zoom objektiv někde kolem (14-50mm)

3) úplně něco jiného třeba nějaký kompakt ?



Seták 14-42 se dá v pohodě použít, univerzálnější je 12-50 a je to lepší sklo než jdou pověsti a testy, ještě lepší je pak 12-40, ale tam je cena jinde. Sklo 40-150 podává nejen za ty peníze vynikající výkon a můžu ho jen doporučit. OMD 10 je taky velmi dobrý stroj.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 31. 1. 2015 15:56

Kup si Fuji X-A1. V závislosti na ceně buď se seťákem, nebo samotné tělo a nějakej Fuji objektiv z bazáče (nebo přes adaptéry jakýkoliv dle vlastní volby).

Nekupuj si X-M1. Fakt ne..

m4/3 jsou specializovaná záležitost pro milovníky vysoké úrovně šumu a mizerných barev.. (až na jednu vyjímku, ale tu si stejně nemůže člověk snadno koupit).

Sony je ucházející alterantiva, ale asi bych si radši koupil Samsung (nicméně tam bych počkal, dokud ten nový sensor z NX-1 nenacpou do něčeho kompaktnějšího).
Daemonius
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků