Proč Pentax není oblíbenější?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 25. 1. 2015 07:29

Honza je hrozný kýčař, já bych na něj nedal :-)

Ne vážně, tohle dělají úplně všichni, četli to ve fotografických knihách a všechny fotky tohoto typu vypadají jak "od profíka". Rozmazaná voda je po malé DOF typický znak "profesionálů". To je jako v okresním přeboru, když nějaký fotbalista hraje "nůžky". Vypadá jako machr, ale výsledek bývá nehodný komentáře.

Někdy si říkám, jestli by se tyhle zjednodušené rady a kýčovité učebnice fotografování neměly pálit na hranici :-)

Asi jsem staromilec, ale dříve se k fotografování přistupovalo tak nějak poctivěji. Stárnu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 25. 1. 2015 09:18

Spickovou fotku ridice autobusu na konecne stanici nikdo "nepozna". Ale rozmazanej potucek je vysokej level, protoze to nikdo kdo nema stativ a ND filtr neda= je to od profika. Ridice autobusu muze vyfotit kazdy s PENem ve sleve.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kaapa 25. 1. 2015 11:08

Myslim ze vetsina tady to v KPZtce ma i s trojnozkou
Kaapa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 25. 1. 2015 11:16

Kazdy sa nejak uci a zacina... pochopit cas, clonu, citlivost a dat "veci do pohybu" je predsa zaklad... kludne nech to ludia skusaju podla podobnych gicovitejsich kniziek, ved to ze sa na podobne fotky pozerame uz dlho neznamena, ze pre niekoho ineho, mladsieho, cerstvejsieho fotografa je to uplne nova skusenost a novy pohlad na svet, mozno dobry dovod preco zacat fotit...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaapa 25. 1. 2015 11:36

Jestli to byla Hoya tak proc ne tady :) Ucime se cely zivot a kdyz se neco po dlouhem badani povede, tak sem s tim.
Kaapa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 25. 1. 2015 12:09

Radek71 píše:Spickovou fotku ridice autobusu na konecne stanici nikdo "nepozna". Ale rozmazanej potucek je vysokej level, protoze to nikdo kdo nema stativ a ND filtr neda= je to od profika. Ridice autobusu muze vyfotit kazdy s PENem ve sleve.

pemar píše:... tohle dělají úplně všichni, četli to ve fotografických knihách a všechny fotky tohoto typu vypadají jak "od profíka". Rozmazaná voda je po malé DOF typický znak "profesionálů". To je jako v okresním přeboru, když nějaký fotbalista hraje "nůžky". Vypadá jako machr, ale výsledek bývá nehodný komentáře.


Selektivní (HO) i pohybová neostrost je (klasický/typický) fotografický kompoziční prvek, který např. malířství neznalo. Je na hlavu psát, že je to věc Honzy, nebo příruček. Stupeň jejich využití je pouze věcí vkusu nebo nevkusu a jak trefně naznačují příspěvky výše, lze tím dosáhnout puncu "autora mistrovské fotografie" velmi levně. Skutečně na to stačí mít jen čas a ND filtr + stativ a nebo objektiv s "velkou dírou". Těch "idiotismů" je pak vidět bezpočet. ;-) :-D :-D

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 25. 1. 2015 12:31

To jistě ano, rozmazaná voda je OK, ale když stojí kompozice za prd, stejně se autor hned odkope. Určitě bych ale nikomu nevyčítal, že to zkouší. Ani to, že to ukáže na netu. Ono dneska co se neukazuje, internet je prostě levné a přístupné médium. Akorát by se člověk neměl řídit počten lajků. To bývá potom velké zklamání.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 25. 1. 2015 12:51

Souhlas. Rozpačitý stav ovšem nastává v případě výrobního družstva, které má za mluvčího prázdný sud. :-) To se někdy špatně rozklíčovává, protože dobrou fotkou řidiče autobusu nemusí poznat každý.
:-)
Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Janovsky 25. 1. 2015 13:17

pemar píše:......
Ne vážně, tohle dělají úplně všichni, četli to ve fotografických knihách a všechny fotky tohoto typu vypadají jak "od profíka". Rozmazaná voda je po malé DOF typický znak "profesionálů". To je jako v okresním přeboru, když nějaký fotbalista hraje "nůžky". Vypadá jako machr, ale výsledek bývá nehodný komentáře.

Někdy si říkám, jestli by se tyhle zjednodušené rady a kýčovité učebnice fotografování neměly pálit na hranici :-)

Asi jsem staromilec, ale dříve se k fotografování přistupovalo tak nějak poctivěji. Stárnu.

Takže Pemare, skutečný fotograf tedy fotí manuálním Zeissem, rezignuje na jakékoliv kompoziční postupy a pomůcky, naopak jde důsledně proti nim a klade důraz na maximální ostrost snímku? Pak už mi to vysvětluje většinu tvých vložených snímků.
Ondrej Janovsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 25. 1. 2015 13:23

To je jako utok na Pemarovo strelbu do dcery?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 25. 1. 2015 13:29

Ondrej Janovsky: Správně pochopeno :-)

Kaju se a od zítřka začínám fotit jen na plnou díru, a pokud to nepůjde, tak jen podle pravidel od Neffa, Romana a podle Karbusického a doladím to ve Photoshopu podle oficiální příručky na verzi CS6. A ještě bych udělal nějakou aplikaci, která by ty fotografie kontrolovala podle vloženého lookbooku a vyřazovala všechny nekonformní nebo ty, kde by nebyl východ nebo západ slunce, rozmazaný potůček, hory, nebo pes. :-) :-) :-)

Radek71: Dcera s chutí dělá to, se mi nelíbí a má legraci z toho, že s tím boduje ve filmových a fotografických soutěžích. Ale znáte to, víte přece, co za lidi sedí v porotách :-)
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Janovsky 25. 1. 2015 14:59

:twisted: Budu si tě hlídat!

Ale teď vážně. Kompoziční postupy jsou tu stovky let a jsou tu proto, že fungují. V obrazech i ve fotografii. Ti méně talentovaní z nás (včetně mne) se je učí používat a používají je, aby jejich fotografie vypadala. Ti více talentovaní je pak umí kombinovat, obratně našlapovat mezi a případně je i porušit.
Proč tedy opovrhovat někým za to, že má zrovna období rozmazané oblohy, vody, portrétů s malou hloubkou ostrosti nebo že se snaží používat pravidlo zlatého řezu apod.
A že to někdo ještě napíše do knihy ..... že nechceš upalovat na hranici rovnou autory :-)
Ondrej Janovsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 25. 1. 2015 15:53

Jezdit zatacky driftem je hrozne klise, to delaj jen pubertaci a profesionalove, kteri musi.


...pravil jeden, ktery pri prvnim i stopadesatem pokusu o drift vyletel ze zatacky.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 25. 1. 2015 16:22

No, když se někdo drží zavedených postupů, tak může dopadnout i takhle:

https://www.flickr.com/photos/mikeatrix ... 21/sizes/l

Mě se to sice zdá jako kravina, ale je tam malá DOF, pravidlo zlatého řezu atd. a v JZD si to prý dali jako velkoplošný tisk na zeď. Kromě toho má přes 10,000 shlédnutí a 398 favoritů (takže je to krásné i podle obecného vkusu).

Já si to zarámovat nenechám a na zeď si to nedám, ale aspoň mne to pobavilo.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 25. 1. 2015 17:06

Tam neni problem DOF ale to ze hlavni motiv zabira asi 8% prostoru.
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron