Nikon 750 ("ideální kompromis" mezi řadou 6 a 8)

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 27. 12. 2014 08:34

Nemám žádný důvod si myslet, že Canon nebo jiné značky jsou bez problémů. Nikon má i hodně hobby fotografů, a ti řeší věci, které by profesionál nebo amatér nedělal. To nic nemění na faktu, že by to Nikon měl opravit, recall to ale asi nebude, po těch skandálech s olejem na snímačích na D7000 a D600. Jestli to opraví i Canon, to netuším.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Lotrandor 27. 12. 2014 13:03

FUD
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 27. 12. 2014 15:49

Z diskuze:

I'll do some test with my cameras of different brands, has long wanted to do some experiment like this, you have pushed me to finally start.
Report now what I've rechecked yesterday with some cameras I have:

Sony A7, 7S and A7R have the defect
❤ Sony A77II not have the defect - OK
Canon 5D MKII has the defect
❤ Canon D550 does not have the defect - OK
Nikon D600 has the defect
Pentax K5 has the defect
❤ Fujifilm E-X1 does not have the defect - OK
❤ Fujifilm E-T1 does not have the defect - OK
❤ Sigma SD1 Merrill does not have the defect - OK
Sigma dp2 Q seems not to have the defect, but another issue: widening of the flare with green spots in full backlit ...


U toho Pentaxu tomu neverim 8-) :D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 27. 12. 2014 17:47

To je test toho flare efektu? A co se tam vevnitř doráží u bezzrcátek?
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lennyl_2 27. 12. 2014 21:13

len tak trepnem, ako dlho su na trhu tie fotaky? A7x, 5DMarkII, atd...a doteraz to nikde na webe nebolo prezentovane, toboz nie ako zastupy vybavenych reklamacii :)

na bezzrkadlovke asi fakt nie je co testovat...

ak Nikon oficialne prizna a bude nieco robit s tym flare na D750, co potom s Df, D810...?
ziadny normalny obchodnik si v zivote nepodkope nohy s takymto pruserom v takom rozsahu produktov (a Canon uz vobec nie :D)
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 28. 12. 2014 14:47

Pokud to nevadí majitelům fotoaparátů, není co řešit.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 28. 12. 2014 15:24

A nie je to proste fyzikálna vlastnosť? Proste pod určitým uhlom sa zkratka niečo odrazí?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 28. 12. 2014 18:15

Tak treba D700 tim netrpi. Ani u D50/90/7000 jsem to nevidel. Bez clony fotim casto.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lennyl_2 28. 12. 2014 20:02

presne, nie vsetky fotaky tym trpia a mne sa teda este v realnej fotke nepodaril taky kix s tym flare. ako na to co fotim mi to nevadi, ale s*rie ma, ze to moze nastat...
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 29. 12. 2014 10:58

Wifi je u D750 podstatně levnější a elegantněji řešena, než UT-1 za dvacetpět tisíc pro D810. To prodražuje D810 oproti D750 na dvojnásobek a jediný (ale podstatný) přínos D810 vidím v rozlišení! Cena za wifi u D810 pro mne definitivní K.O. pro D810. K.O. pro D750 je pro mne zase snímač, takže možný upgrade je D810E nebo D7xx s 36Mpx snímačem. Tu wifi používám na všechny fotografie ze stativu v interiéru, takže je pro mne důležitá. Náhrada přes eyefi je pro mne neplnodnotná. Výhodou je přenosu snímků to, že výstup hned vidíte na velkém monitoru a viděli byste hned i ten flare.

Tu záležitost s flare bych moc neřešil, fotografií toho typu moc nefotím, ale štvalo by mne, kdybych to musel odstraňovat v PP.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Lotrandor 29. 12. 2014 11:47

UT-1 není Wi-Fi modul, ale ethernet modul, umí ftp apod. Bohužel ho pro wifi modul potřebuješ, ale nějaká přidaná hodnota tam je. Pokud chceš řešit jen wi-fi tethering, zkus se podívat na CamRanger. Je to dost universální zařízení, není levné ale je to aspoň spolehlivé, na rozdíl od free aplikací typu DSLRDashboard.

http://www.tethertools.com/nikon-d810-w ... tethering/

Je ale pravda, že u D750 to máš v jednom.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HONZIK63 29. 12. 2014 13:28

Nikon si už problému s odlesky všiml a problémem se zabývá.
https://nikoneurope-pl.custhelp.com/app ... a_id/63240
HONZIK63
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 29. 12. 2014 13:31

To bych řekl, že je standardní a profesionální reakce call-centra na situaci, kdy je na jedno téma bombarduje více zákazníků a oni i kvůli vánocům nemají všechny expertní informace.

UT-1 opravdu nabízí větší technické možnosti. Ono se to nezdá, ale při té velikosti RAWů už řeším přenosovou rychlost, to čekání na přetažení obrázku je v sekund, a to už obtěžuje. Ftp je fajn, ale já dávám přednost bezdrátovému přenosu. Cam Ranger je zajímavý a kompatibilní, ale ta krabice je ve srovnání s wu-1a veliká a potřebuje vlastní baterku. Nemám vyzkoušenou kompatibilitu Cam Rangeru s WMU (Nikon) a DLSR Dashboard, které používám. S velkou pravděpodobností bych byl závislý na softwaru od Cam Ranger, což nemám rád. Jinak tam vidím jeden potenciální velký bonus, a to je servem řízený stativ. Tak jsem si to představoval, sedím v úkrytu (nebo v kavárně) a čekám na zvíře, ptáka, hmyz nebo západ slunce a ostřím a komponuji na dálku! Jako velkou nevýhodu vidím dovoz, servis, servo je na americkou voltage atd. A to, že takových fotek dělám 20-30 do roka maximálně, jen když je chuť a čas.

Finanční aspekt je také jasný: wu-1a jsem koupil za cca 2 tisíce, D750 ho nepotřebuje a camranger stojí v americe 6 tisíc a v Evropě cca 9 tisíc, které musím přičíst k ceně D810.
Naposledy upravil pemar dne 29. 12. 2014 15:41, celkově upraveno 1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Janovsky 29. 12. 2014 15:23

Tak se mi nakonec podařilo také vyvolat "flare" efekt. Ale na jednom jediném snímku za celovečerní focení.

Obrázek
Ondrej Janovsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HONZIK63 29. 12. 2014 15:38

Já bych ten efekt hnedle přejmenoval na ,,glass efekt,,. Hádal bych se do krve , že je to focené přes sklo. 8-)
HONZIK63
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků