Zrcadlovka na Video do 13 000kč ?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod tkrovi 21. 12. 2014 17:58

Chtěl bych vás požádat o radu, co byste mi doporučily za přístroj na točení videí
s cenou max. do 15 000 kč spíše do 13 000 kč pro rok 2014.

Do této doby jsem točil pouze s Gopro 3+silver -ale není to ono , ani obraz nijak extra kvalitní.

Předem vám děkuji za odpověď
tkrovi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Skulivert 21. 12. 2014 19:59

V zrcadlovkách takový přehled ve videu nemám, tak snad poradí jiní... ale v CSC bych doporučil Panasonic (GH řada to jistí, pokud nejsou limitem finance) nebo i Nikon 1 (též podle libosti či financí), sice má o něco málo menší snímač než Panasonic, ale video má též velmi slušné...
Skulivert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 22. 12. 2014 07:26

Pokud jsi ochoten časem investovat to objektivů, tak Panasonic G6. Pokud to má být investice konečná, tak některý z profikompaktů, vyzkoušej jak ti sedne ovládání, u malého foťáku jsou to celkem velké rozdíly. Tipy : Canon G16, Panasonic LX7, Sony RX100. Nejlepší video Panasonic, nejrychlejší reakce a ostření Canon, nejmenší velikost a nejlepší stabilizace videa Sony.

-- 22. 12. 2014 07:36 --

Panasonic G6 se teď dá koupit za 21k s velmi slušným univerzálním zoomem 14-140 což je obrovská sleva a pokud bys to finančně unesl, doporučuji alespoň vyzkoušet. Je to totiž objektiv který v případě nákupu G6 stejně budeš pravděpodobně chtít, jen to už pak bude mnohem větší investice.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 22. 12. 2014 08:27

Nejlepší stabilizace: Olympus. Nejlepší výstup: Samsung NX1. Nejlepší stroj na video: SONY A7s. Nejlepší levný stroj na video: Panasonic GH4. Nejlepší levný kompakt na video: Panasonic LX100. Ale pořád jsme cenově o řád jinde než požadovaná cena.

Pojďme tedy níže: Panasonic G6 má určitě skvělý výstup. SONY A5100/6000 také ujde. Skla buď starší M42 manuální za hubičku z bazaru, nebo nějaká se stabilizací. 14-140 je ve stabilizaci vynikající.

Alternativa pro masochisty: Canon 7D + MagicLantern+velmi rychlá karta = natáčení do 14bit RAWu.
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milav 23. 12. 2014 10:41

Já by Ti doporučil tohle:
Kód: Vybrat vše
http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/sony-alpha-slt-a58/

Za ty peníze solidní volba a ještě Ti z rozpočtu zbyde na slušný objektiv (porozhlédni se po Minoltě, třeba na Paladixu ;-)
Sony Alpha A35, Sony 18-55 SAM II, Sigma 17-70 DC OS HSM, Sigma 70-300 DG OS, Minolta 50/2.8 Macro, Sony HVL-F42AM, Vanguard Alta+ 233AP
milav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 23. 12. 2014 11:23

Milav : za slabšího světla průšvih, měl jsem to, drobný paradox - fotky good, ovšem video špatný. Panasonic LX7 mu natrhne krovky a vlastně i zbylé dva kompakty od Sony i Canonu. Pro náročné je kvalita videa slt A58 mizerná i při ideálních podmínkách, chybí detaily, Sony tady vyloženě odflákli zpracování videa ve foťáku, opět horší než ony kompakty.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 23. 12. 2014 16:11

Bohužel tam nepřidali 50p video. Je tam jen prokládané. Pokud by se někde na bazaru objevila A65 nebo A77, tak to je jiná káva. Až teda na ten low-light - to pecné zrcátko moc žere.
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 23. 12. 2014 16:15

Myslíš, že to je jenom tou frekvencí? Mně to tam přišlo slabý i u statických scén.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 23. 12. 2014 22:28

Moc se mi nechce věřit tomu, že by SONY nějak výrazně zpackalo kodek u nějakého stroje. Výstup je podle mého dobrý a rozhodně lepší ajk z Canonu. Frekvence by se měla projevit spíše v "řádkování" u pohybujících se předmětů. Ale to se samozřejmě odstraní při deinterlace procesu.
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 23. 12. 2014 23:25

No tak to není o víře ale o tom co vidím a slt a58 fakt nic moc, Canon G16 rozhodně lepší...
reign
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků