Co namiesto LX5 okolo 500 EUR

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Odar 20. 11. 2012 22:48

Ahojte.

Zrejme budem mat kupcu na moj Lumix LX5. Je to moj prvy fotak, ucil som sa s nim zaklady. Narazam ale na limity - hlavne v horsich svetelnych podmienkach by som uvital moznost ist na vyssiu citlivost pri rozumnom sume. U LX5 je pouzitelne ISO 200, pri ISO 400 som uz vzdy radsej fotil do BW, aby sa tam ten sum "stratil". Plus samozrejme urcite odsumenie v Lightroome . . .

Mam 2 kandidatov:
- Lumix LX 7, tu hra pre lepsia svetelnost a dovera, ale zas tam dali mensi cip, co som pozeral fotky na dpreview, zda sami, ze je tam pouzitelne ISO 400, ale vyssie uz ani moc nie
- Fuji X 10, podla recenzii trpel nejakymi neduhmi, novy firmware to udajne odstranil, niekde som videl videorecenziu, ze mu dost dlho trva, kym sa napr. z modu prehliadania fotografii "prebudi" a v tom medzicase udajne trpi zlym meranim expozicie a vychadza z toho blivajz :) Ci to vyriesil novy firmware, to som sa uz nikde nedozvedel. Lightroom nepodporuje dobre RAW, co som sa docital, je nutne pouzivat soft dodavany vyrobcom?

Uvazoval som este nad tym, vrazit do toho viac a kupit trebars bezzrkadlovku a postavit to na viacerych pevnych sklach. Moc ale prehlad nemam, pocitam, ze tam by som musel do toho dat minimalne 1000 EUR a to sa mi zda pre moje prilezitostne fotenie dost. Fotim prilezitostne, dovolenky, sem tam koncert, z casu na cas cosi pre zabavu (makro).

Akou cestou by ste sa vydali vy?
Odar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Refael 22. 11. 2012 08:19

Osobne mam podobny "problem", premyslim vymenit svoji LX5 za LX7 nebo Sony NEX-6.
Proti NEXu mluvi neexistenci svetelnych zoomu(alespon f4 v celem rozsahu), ale ma na 2,stranu APS-C senzor(kvalitnejsi vystup) a je jenom o malo vetsi nez LX7.
Pro LX7 u mne mluvi pro foceni vecernich scenerii a nocni zivot v ulicich, ktere tak rad fotim.
Refael
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Odar 22. 11. 2012 08:31

Refael píše:Pro LX7 u mne mluvi pro foceni vecernich scenerii a nocni zivot v ulicich, ktere tak rad fotim.
Porovnaval som na dpreview vyrezy pri vyssich ISO u X10, LX5 (ktoru mam) a LX7. LX7 ma podla mna horsi vystup v zlych svetelnych podmienkach, ako LX5. Takze uz mam vybrane. U LX7 to pokaslali s cipom - a fotit na dovolenke pri mori na 1/2000 s. nie je umenie . . .
Odar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bager3000 22. 11. 2012 08:45

Ja premýšľam o Sony RX100. Ako záložák do kapsy a pri športových aktivitách - lyžovanie, ťažké lezenie po skalách, kde by moja Fuji X100 zavadzala.
Fujifilm X-T4 ( Fujinon 35mm _ Fujinon 56mm _ Fujinon 18-55mm)
Fujifilm X100F
Sony RX100 III.
bager3000
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bigboss01 13. 12. 2014 12:34

Ahoj :) pročítám zdejší fórum a vybírám dle vašich rad. Výběr se mi zúžil na značku Canon nebo Nikon. jen bych prosil o pár tipů na konkrétní model a důvod, proč zrovna ten. Preferoval bych světelnost, výdrž baterie a fotky při standardních svět. podmínkách bez šumu.
Enjoy the real success with [url=http://www.braindumps.com/70-458.htm]70-458 - vce exams[/url] exam and cisco ccna online training programs and latest [url=http://www.braindumps.com/C4040-122.htm]C4040-122 - actual tests - braindumps.com[/url] Also prepare for next level with quality [url=http://www.marygrove.edu/]marygrove[/url] questions and [url=http://www.pittstate.edu/]www.pittstate.edu[/url] and join [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Curry_College]Curry College[/url]
Bigboss01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 13. 12. 2014 15:05

Napiš limit, co budeš fotit, jakej typ foťáku bys chtěl...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 14. 12. 2014 10:52

Odar píše:Uvazoval som este nad tym, vrazit do toho viac a kupit trebars bezzrkadlovku a postavit to na viacerych pevnych sklach. Moc ale prehlad nemam, pocitam, ze tam by som musel do toho dat minimalne 1000 EUR a to sa mi zda pre moje prilezitostne fotenie dost.
Seťák by som nezatracoval .. tam kde netreba veľkú svetelnosť sa zoom hodí (na koncerte si viem predstaviť aj teleobjektív, ak by si si kúpil DZ kit). Svetelné sklo ti potom stačí jedno (odporúčam ~ 35 mm EQ). Samozrejme len ak fakt nebudeš potrebovať iné.
Existujú aj lacné sklá od Sigmy (síce len f/2.8 ale aj to pomôže), teda nemusí to stáť až tisíc evri.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 14. 12. 2014 10:59

Na koncertě si viem predstaviť aj mobil, hoci by som ho neodporúčal :D :D :D
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-Lama 14. 12. 2014 11:56

Náhodou, Odar bude jistě za odpověď rád. Po dvou letech.. ;)
T-Lama
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků