Cestovní stativ do 1,2 kg i s hlavou na zrcadlovku a 70-200

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 15. 10. 2014 10:01

Koukal jsem na ten Feisol, vypadá zajímavě. Má někdo zkušenost se Sirui, Benro, Feisol?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 27. 10. 2014 07:01

Tak letím do Číny a nějaký stativ přikoupím. Uvidíme, jak dopadnu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Gender.Bender 29. 10. 2014 22:09

dobry den, koupily byste si ,,no name carbon tripod s hlavou" z Ebay za 80-100 $/Ł

jako je tento, da se to srovna se starsim Manfrotto, ktery stal 3-4 tisice bez hlavy ?

http://www.amazon.co.uk/Changeable-Trav ... B00LL54TPA

Q666C Portable Carbon Fiber
Gender.Bender
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 30. 10. 2014 07:02

Jsou stativy pevné, lehké a levné. V praxi ale v lepším případě člověk volí dvě z těch vlastností, v horším jen jednu.

Včera jsem byl v megaobchodě se stativy v Šanghaji a vybíral stativ. Dobrý stativ pod 5,000 Kč ani v těchto podmínkách neexistuje, člověk si vybere Gitzo, Sirui nebo Benro a tlačí na slevu. Když prodejce neustoupí, jdete do dalšího obchodu, sleva oproti ceníkové ceně je až 60% a zhruba 20-30% oproti ceně na internetu.

Pokud kupujete stativ z Asie, počítejte se clem cca 5% a DPH.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Callgaro 30. 10. 2014 08:54

Pemare, ale ty jsi si přece bral stativ už při cestě tam, tak jaké pak clo a DPH? :-)
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrewJ 30. 10. 2014 12:26

Já jsem objednal Busman Amarula http://www.megapixel.cz/bushman-panoramic-amarula, jsem na něj docela zvědavý, i když jednou jsem jej už v ruce měl (bez možnosti jej víc vyzkoušet). Věřím, že mi bude vyhovovat.
AndrewJ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 30. 10. 2014 13:54

Callgaro: to je jasné, ale kdybych to objednal přes ebay, jak tu někdo psal tak bych mohl mít problém.

Já jsem tam vezl Sirui T-1204. Je to lehký karbonový osmivrstvový stativ, má slabinu v největší nastavitelné výšce a v tom, že je o něco málo stabilnější, než Gitzo 1531T, který je ale skoro o 1 kg těžší. Pevnostně minimálně srovnatelný je Sirui ET-2204, který ale váží 1,7 kg (v reálu, papírově by měl vážit 1,3 kg, ale číňani kecají). Ten Sirui 1204 udrží 200 mm bez problémů, ale na 400 mm mu nevěřím. Protože 400 mm zatím nemám tak to neřeším. Chybí mi hroty, ale mám tašku a krátký střední sloupek, to Gitzo v ceně nemá.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod golem2 30. 10. 2014 21:14

pemar píše: Pevnostně minimálně srovnatelný je Sirui ET-2204, který ale váží 1,7 kg (v reálu, papírově by měl vážit 1,3 kg, ale číňani kecají)

Statívy sa dajú kúpiť ako skladačka a ako set. Nohy T2204X vážia 1.3 kg, nosnosť 15 kg . Hlava K20X váži 0.43 kg, nosnosť 25 kg. Ako set statív váži 1,7 kg.
T-1204X váha 0.9 kg má nosnosť 10 kg Neviem s akou hlavou si to kúpil ale aj najmenšia K10X má nosnosť 20 kg. Podľa názoru "Kto by se s tím tahal" určite nebudeš nosiť 400 mm objektív stále sebou, tak bude asi lepšie použiť niektorý z tvojich masívnejších statívov prípadne monopod a na transport použiť auto .
Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 31. 10. 2014 12:20

Měl jsem na Sirui DLSR s 200mm, na obou verzích a pro srovnání i na Gitzo 1531. Natočil jsem video a sledoval, jaké je rozkmitání poté, co stativ rozkývu (pokaždé stejnou silou) a přes takovou tu digitální závěsnou váhu jsem měřil skutečnou hmotnost sestavy. Sirui 1204 unese v pohodě 200mm, i když to není připevněné přes stativovou objímku. Výsledná fotografie a video jsou v pohodě, ale pocitově je to díky ultra nízké váze nestabilní, uvidíme, co to bude dělat za větru, bude to asi chtít přes závěsný hák zatížit. Na prodejně ale v pohodě a hmotnost je naprostá bomba, takže jsem ho koupil.

Měření nebylo za laboratorních podmínek, protože jen tím si vysvětluji to, že mi vyšlo, že Sirui 2204 je lepší, než Gitzo 1531 při podobné hmotnosti. Myslím si, že tahle Sirui by mohlo zvládnout DLSR se 400mm v pohodě, působilo na mne ultra pevně, jen bych volil jiný typ hlavy (typu Gimball, Kimberley, atp.). Za mne je to bomba v kombinaci hmotnost a pevnost.

Další bomba byla cena. Začali jsme s T-1204 na 2300 CNY, což je v podstatě dobrá cena. Když jsem se začal kroutit, prodejce slevil na 1800 CNY. Já jsem odešel s tím, že to má drahé a v dalším obchodě jsem dostal nabídku 1200 CNY a posléze 1180 CNY. I když směnil CNY za ne příliš výhodný kurs 4,2:1, výsledná cena je ve srovnání s ebay poloviční.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 31. 10. 2014 15:40

Tak už jsem doma, udělal jsem v klidu pár testů a slabinu jsem našel. Je to ta hlava, E-10, ona má sice údajně nosnost 8 kg, ale buď to neumím s kulovou hlavou (doposud jsem měl pákové), nebo je něco špatně, protože i když jí utáhnu, 70-200 na na ní není 100% pevně zafixována.

Takže ještě upgrade hlavy, takže Markins 3 nebo RRS BH-40 a hmotnostní výhoda do značné míry zmizí.

Prostě a jasně, nic není bez kompromisů.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 31. 10. 2014 18:22

Ono se to ale při normální fotce moc neprojeví, jen když se zaměřuje na mini-terčík v testovacím obrazci od Reikanu, tam je vidět, že se to po utažení mírně pohne. Na to by byla asi lepší převodová hlava, ale ta má také vůle a je to i pocitu, ten Sirui se nedá hodně napevno utáhnout, člověk má strach, že něco v té hlavě pak praskne nebo se okouše.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod airmt 2. 11. 2014 22:44

Jak se bude lišit doporučení na cestovní stativ pokud to má být jenom na mirrorless stroj? Tzn. váha tělo + objektiv max. 800 gramů (většinou ale kolem 600 gramů).
Je např. tohle rozumný základ?
http://www.slik.co.jp/slik_com/DS-SPRINT_MINI_II.html
Nebo spíše připlatit a koupit něco lepšího? Nevím do jaké míry je doporučení ohledně stativů pro DSLR stroje s těžkými objektivy (např. 5D + 70-200) poplatné i lehkým mirrorlessům. Dívám se i na stativy Hama, které bych vzal na vyzkoušení a otestování. Zatím jsem jinak žádný neměl. Vzal bych i nějaký bazar, na vzhledu nezáleží, bude to na občasné domácí a venkovní (cestovní) využití.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 3. 11. 2014 06:08

Moje zkušenost s levnými stativy je, že jsou na nic. Tu zkušenost si ale ale musí udělat každý sám a většinou nikdo nevěří doporučení zkušenějších a ten levný koupí a vyhodí peníze do kanálu. Tím si projde snad každý.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod airmt 3. 11. 2014 11:09

Jasně, věřím. Vím, že stativ je investice, ale je to jiné asi u DSLR, kde je tím pádem možnost že tam budu v budoucnu mít 2,5 kg sestavu s hodně dlouhým sklem. U mirrorlessu to nehrozí.
Co je tedy levný stativ a co už ne? Je tedy zásadní i jak těžkou sestavu na tom budu mít nebo je to v podstatě jedno a i na 800g těžkou sestavu bych měl mít podobně disponovaný stativ? Zatím jsem pochopil, že plastové díly (a především v hlavové části) by měly být i na takový lehký foťák tabu.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 3. 11. 2014 13:24

Manfrotto má konfigurátor, dá se to simulovat.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků