Nikon 750 ("ideální kompromis" mezi řadou 6 a 8)

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod vegan 24. 10. 2014 21:35

Tak nam na DxoMark.com otestovali D750.

Celkem koukam na to, ze D610 ma vice bodu za cip jak D750 i kdyz je to rozdil v mezich chyby mereni.
Přílohy
DxoMark-D750.JPG
vegan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gender.Bender 24. 10. 2014 23:32

D750 ma stejny hledacek jako D610, nebo ho ma vetsi ?
Gender.Bender
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 27. 10. 2014 08:47

D750 vs D600:

Obrázek

D7100 vs D600:

Obrázek

A ještě jeden příspěvek. Docela zajímavá fotografie z D750 focená novým 35/1,8G ED:

Obrázek

Nový objektiv 35.0 mm f/1.8 s ED mne docela příjemně překvapil, ale D750 pro mne ještě stále relativně dost šumí, čekám proto na nové senzory od Sony, které mají být uvolněné do 2 let a mají být řádově lepší.

Po otevření v novém okně a rozkliknutí uvídíte šum na ISO 12800. Není to ale žádná katastrofa, jen se to nesmí zvětšovat na 100%, Podle mne je to i v dnešní podobě pro normální účely bez větších omezení použitelné, jen se s tím musí počítat. Tady bylo navíc nastaveno +1 EV a sharpness hard.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 2. 11. 2014 00:29

Perfektni recenze, v pravem slovasmyslu, asi nejlepsi co jsem na D750 videl.

http://petapixel.com/2014/10/14/nikon-d750-review-nikon-youve-created-monster/

Porovnani s 5DMKIII, co se DR tyce, hovori za vse :)
S ohledem na vyborny obrazovy vystup tuplem zamrzi, ze to Nikon nacpal do "zkripleneho" tela :oboze :roll:
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 2. 11. 2014 02:16

pemar: Zase mi to nedá, tohle je extrémně softwarově přeostřený, se divím že to nevidíš. Na ten flickr není spoleh, jak občas někdo dokáže zprasit fotku i z těch nejdražších těl, mi hlava nebere.

PL: S tím DR souhlas, Canon už by s tím měl něco udělat. Ale zase na druhou stranu, se docela opomíjí to (ono už to potom nezní tak cool), že od ISO 800 je to vyrovnaný a dál už je o malinko lepší Canon, i když minimálně. Takže pro někoho jako třeba já, kdo fotí docela často na ISO dejme tomu těch 800 výš, tak s tím problém fakt moc nemám. Ale ty 2-3 EV na nízký ISO se okecat nedají.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gender.Bender 2. 11. 2014 03:56

nevíte někdo jestli při náhledu na Live na displeji lze aktivovat něco jako ,,automatická zesvětlování " (třeba když za soumraku, či v noci fotíte)

jako to maji Olympusy OMD, v elektronickém hledáčku

displej je asi určitě LCD nebo Amoled

dále - má tam nějakou funkci na panoráma ?
Gender.Bender
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 2. 11. 2014 07:38

hoax: já vím, mně se ty až extrémně přeostřené fotky líbí, mám na to úchylku. Proto kupuji i extrémně ostré objektivy, kde bez doostření jsem tam, kde jiní doostřují aspoň na 7. Tady na fóru dost lidí řeší artefakty a neřeší, že ty jejich fotky jsou měkké jako máslo na slunci. Z mého pohledu je výstup z D750 na ISO 100-400 lehce rozplizlý, podobně jako u D600/610, ale pořád lepší, než u nového Canonu 7d.

Teď jsem se vrátil z Číny, byl jsem tam v jednom velkém fotoobchodě a překvapilo mne, jak jsou tam D750 a D810 oproti ČR levné, za ty peníze není co řešit. Jak jsem ale psal, ani super cena pro mne není důvod ke koupi těchto faceliftovaných modelů, spíše to může být signál, že nové 36 Mpx a 50 Mpx snímače by mohly přijít už přístí rok na podzim.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 11. 2014 10:11

Petr Luňák píše:Porovnani s 5DMKIII, co se DR tyce, hovori za vse :)
mať lepší DR nie je žiaden problém, to zvládne aj Panasonic GH4:
Sony A7S Shooter's Report Part II: Boost those shadows and peep those pixels! A look at dynamic range and 4K video
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 2. 11. 2014 18:37

Jasně, že fyzikální zákony platí a fotonový šum bude existovat.

Trik je ale v matematice, v rychlosti procesorů a kapacitách převodníků. Na konci příštího roku přijde kvalitativní skok v procesorech a možná i ve snímačích a pak bude výstup z DX po stránce šumu vypadat lépe, než z D810 po resamplu nebo než z DF. Problém je, že musí vyrůst kvalitativně i FF, a to je problém, protože D810, DF a D610 jsou na začátku produktového cyklu. Protože Canon je ohledně snímačů o generaci pozadu a lidé D750 a D 810 kupují, je možné inovaci odložit až o tři roky.

Jediný důvod k inovaci je padající trh a padající ceny.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lennyl_2 2. 11. 2014 19:17

otazka, ktory normalny clovek porovnava pokrytie AF bodmi medzi APSC a FF ?
- kazdy vie, ze FF bude vzdy na tom horsie
otazka, ktory normalny clovek ocakava od ISO 12800 pri nocnom svetle fotku bez sumu ?
- kazdy vie, ze je to neprirodzene a zlou upravou fotky to este zhorsi
otazka, ktory normalny clovek foti podla vysledkov syntetickych merani?
- kazdy vie, ze kto nevie fotit tak zaplna fora blbostami a nezmyselnymi poziadavkami co mu chyba

mam D750 druhy mesiac. vsetko ide ok. oproti APS-C je to skok slusny. nakupil som vsetky skla ktore vyuzijem na kontretne situacie. som spokojny. fotim.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 2. 11. 2014 22:43

FF je praveze na tom s pokrytim lepsie - vyrez o velkosti APSC snimaca si mozes posuvat po obraze takym sposobom, ze sa zaostrovacie body dostanu aj do rohov a kvalita v porovnani s mensim snimacom neklesne a dokonca aj impact ostane rovnaky... to len tak ked uz niekto porovnava kraviny... :tleskani
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 3. 11. 2014 06:03

Každý majitel je na pokryti body zvyklý a umí s tím pracovat. To, že třeba D7100 má větší pokrytí do krajů, to je prostě fakt, se kterým se majitel D750 musí smířit, stejně jako s tím, že jen pár špičkových objektivů zajistí na D750 takovou kresbu, jakou má D7100 třeba se Sigmou 18-35/1,8. V praxi to vede ke středovým kompozicím a focení na plnou díru, až už je nuda se na to dívat.

Další fakt je, že technologie u procesorů a snímačů poslední dva tři roky stagnují a D750 nemá nic světoborného, jen odstraněné chyby. Přece jen, AF modul a rychlost snímání už funguje lépe, než na již zastaralé D800, D600/610 překonává o parník, snímač je stále o dost lepší, než má Canon, takže jsou důvody, proč to koupit. Důvodem, proč to nekoupit, jsou evropské ceny, teď s cash-backem se to trochu koriguje, ale pořád je to přepálené vzhledem k funkcionalitě a minulým problémům (ztrátě image).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Lotrandor 3. 11. 2014 09:02

pemar: jak souvisí rozložení AF bodů s focením na plnou díru?
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 3. 11. 2014 09:15

Nepřímo. Dám objekt tam, kde mám zaostřovací body a zbytek rozmažu. Je to jednoduché a stojí to málo úsilí. Naštěstí to nedělají úplně všichni, ale už jsem to viděl i u krajiny. Když má zaostřovací bod na straně, nechám postavu dívat se třeba zleva doprava, což je u FF nepohodlné, musí se zaostřit, zamknout a přenést.

A nevýhoda těchto typických FF snímků jsou, že jsou si hodně podobné.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 3. 11. 2014 09:16

Zajímalo by mne, kolik profi fotografů řeší, jestli a o kolik má tělo lepší EV, o 5% lepší ostrost apod. Hlavně tu všichni řešíme, jak je Nikon, resp. Sony se snímači o 3 roky před Canonem, ale v rukou profi fotografů vidím z 70-80% těla vyšší třídy od Canonu ... A fotky vypadají naprosto famózně! Jak je to možné ...?
Pemare, v čem jsou těla D600/610, D800 zastaralé? Jaký typ fotky s nima nelze vyfotit a udělat zvětšeninu řekněme 1x1,5m? To samé s Canonem 5DM2/3?, 6D,7DM2 ...???
noxx_cz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků