Foťák pro filmaře amatéra do 10k

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 28. 10. 2014 10:39

Ja by som bral EF 50/1,8 - je univerzalnejsi na fotenie aj video a ma dobry obraz. Asi sa malo-kto bude venovat teme, znova zacali hadky. Co sa tyka kvality vystupu, tak filmari uprednostnuju skor kontrastom, farbou a ostrostou neutralnejsie zabery, ktore sa daju dobre spracovat.

Vo velkofilmoch sa casto pouzivaju digitalne zrkadlovky Canon a pri nich si nik ani len neuvedomuje, ze jeden zaber je s kamerou za 50 000 € a druhy s fotoaparatom za 2000 €... ale Hollywood je asi menej narocny ako navstevnici tohoto fora... resp. viac maka ako keca.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 28. 10. 2014 10:49

Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 28. 10. 2014 10:50

to Ondrej Bobek: Tak v Hollywoodu to točí pro lidi, co jdou do kina na film. Tady se to točí jako podkladový materiál pro následnou obrazovou analýzu... :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod chel 28. 10. 2014 10:51

Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 28. 10. 2014 10:52

Jinak co opravdu můžu, je teď moderní mix videa a statického obrazu - k tomu bych se chtěl někdy dopracovat. Ale když si vezmu, jak dlouho trvalo natočit jedno z těch 2,5 - 4 minutových psích videí, tak je mi jasné, že něco náročnějšího je zcela mimo moje časové možnosti :-(

Třeba tady se mi to propojení videa a statického obrazu vážně líbí:
https://www.youtube.com/watch?v=-XQkHls-pE4

-- 28. 10. 2014 11:04 --

chel píše:600D s plastakem 50/1,8 https://www.youtube.com/watch?v=By7_COf1li0


Tak doporučovat plasťák 50/1.8 II na video mi přijde jako trochu slušný úlet - ono jedna věc je optická kvalita a druhá věc je, jak se s tím pracuje. A teda co se ostření týče, tak je C 50/1.8 II značný průser. Stačí se podívat na ostřící kroužek - velikostně optimalizovaný tak pro ruku ročního dítěte a průběh ostření je horší než "na ho_no". To už radši něco málo připlatit za tu starší verzi - by snad měla mít lepší zpracování a ostření. Ale zkušenost s tím nemam.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod T-Lama 28. 10. 2014 12:59

Mě dost baví, jak se tu do krve pohádáte o to, kterej foťák/systém má nejlepší výstup a přitom ve videích máte lidi s uřízlejma hlavama nad úrovní čela (nebo chela?), případně zároveň amputovaný nohy...
To je taky nějaká móda, vybočující z běžných kompozičních zvyklostí?

A to říkám jen jako divák, protože video je mi vcelku u motorovky. 8-)
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 28. 10. 2014 13:06

T-Lama: Sice nevim na co přesně narážíš, ale první věc, co sem při pokusech s videem zjistil (eventuelně mi bylo řečeno) bylo, ať zapomenu na foto kompozici. Často to, co by ve fotce byl brutální prohřešek proti kompozici, může ve videu fungovat vážně dobře... Když si projdu svoje video jako soubor snímků, tak jsou to vážně zoufalý fotky. A naopak když sem zkoušel natočit video s fotokompozicí, tak to bylo tak na usnutí pro diváka...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod E-Ryc 28. 10. 2014 19:23

T-Lama píše:..a přitom ve videích máte lidi s uřízlejma hlavama nad úrovní čela...


Mozna te to prekvapi, ale dokonce to ma odborny nazev ;)
Viz treba https://www.youtube.com/watch?v=1NOiNpsKYag
E-Ryc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 29. 10. 2014 07:21

E-Ryc: Ne, nepřekvapí, je to jen název pro určitou formu portrétu, nicméně pokud mi chceš říct, že do toho spadá i toto:
123.jpg

...pak se už do definice vejde opravdu cokoliv.

V případě chelova videa a užití pohybu kamery za každou cenu (počítá se i chvění kamery za pohyb? 8-P ) mi to zcela samovolně evokuje Homera Simpsona a prolínačku hvězdou... :nenapadne
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 29. 10. 2014 07:25

Samozrejme je to chyba ale co se dalo delat na tom karlove moste jsme byli pod casovym presem. Je to skoro reportaz. Kazdy kdo delal svatbu s kameramanem vi.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spiker 29. 10. 2014 12:00

Poslední věc= Postavím proti sobě Canon EF 50/1.8(2000,-) a Helios 44-2(900,-)

Chtěl bych od vás slyšet, pro jaký byste se rozhodli (pro VIDEO) a proč.
Byl bych vděčný, kdyby se zapojil kdokoliv, kdo s tím má nějaké zkušenosti nebo informace
Děkuji
Spiker
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků