"záření" - vlastnost sigmy 35 1.4 A?

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Baki 26. 7. 2014 08:39

Zdravím, vlastním sigmu 35 1.4 a všiml jsem si jedné věci. Někdy fotky nejsou ostré a všechno jakoby rozmazaně svítilo. Tady je jeden příklad:
https://www.flickr.com/gp/50255110@N02/2ijZKq

Nevíte čím to může být? Je špatný obejktiv, nebo slunce do něj svítilo, něco s ostřením?
Díky za rady.
Baki
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 26. 7. 2014 09:49

Ja ji mam taky, ale zatim jsem to nepozoroval ... ale taky jsem nefotil nic takoveho co mas na fotce.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baki 26. 7. 2014 10:01

Ono je jedno co fotíš, ale musí to být za docela silného světla a čím nižší clona, tím to je více viditelné. Když jsem v interiéru, tak takový problém nepozoruju... zatím.
Baki
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzacovsky 17. 10. 2014 10:51

Tohle mi dela i Nikkor 35mm f/1.4G, nicmene, tam do te zare jeste vstupuje podstatne viditelnejsi aberace (tj fialove nebo zelene zastreni kresby).
Dzacovsky
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 17. 10. 2014 11:30

Toto urcite nevyzera ako fotka z dobreho objektivu - podobne fotil kamaratovi Canon 35/1,4L potom, co spadol na zem,..

Fotka z 35/1,4 Art by mala byt na akejkolvek clone velmi ostra a kontrastna aj za denneho svetla...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gender.Bender 17. 10. 2014 22:44

příště kup Tamron
Gender.Bender
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dzacovsky 17. 10. 2014 22:53

Dobrý vtip. :))
Dzacovsky
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DUDISKO 18. 10. 2014 10:07

Dzacovsky
tamrony sú OK napriek tunajšej zášti a osobnej nedôvere.. mal som pár a každý bol dobrý..

tu vidno problém s týmto konkrétnym sklom, stane sa to všade (ca,ni,si,ta,..)- vadný kus, možno sa niečo ***** a takto sa to prejavuje..
nie je to na všetkých..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 18. 10. 2014 12:16

Nemám k dispozici dobré vybavení, taže těžko soudit ale tento jev se u velmi světelných objektivů, otevřených na plno, vyskytuje dost často a využívá se i v portrétu, pro takový "zasněný look". Zacloněním zmizí a v případě potřeby je ho nutno/možno vyloudit patřičným filtrem, nebo vazelínou. :-)
Tedy pokud se nemýlím. :-)
Jinak - vždycky sluneční clonu, případně rukou odstínit přímé slunce do objektivu. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vegan 18. 10. 2014 12:35

Jedna blba otazka k problemu zakladatele na zakladatele:

Nemas na Objektivu nasazeny nejaky (shitozni) filtr, tohle je jev ktery vznika, mezi dvemi refleznimi vrstvami, kdyz se navzajem odleskuji, typicky shitozni UV dela odraz od vstupni cocky objektivu, kdysi mi neco podobneho delalo jedno NDcko, ktere bylo majtelem cisteno nejakou srackou a takto to dopadalo.
vegan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 18. 10. 2014 15:42

DUDISKO: Tamrony jsou fajn, ale 35/1,4 od Tamronu asi nekoupis :P
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 18. 10. 2014 15:52

:-)
no jo no
moja chyba.. že som sa zapojil. :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 18. 10. 2014 16:50

Ten objektív je naozaj asi chybný alebo buchnutý. Na f1,4 robí nepomerne ostrejšie fotky bez aberácie a rozpitých hrán, navyše aj kontrastnejšie. Fotka v linku je na f2, takže taká musí byť ostrejšia než čokoľvek bežne dostupné na trhu. Zaostrená je "nikde" a aj to svedčí o nejakej chybe (napr. po páde).
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 18. 10. 2014 17:53

vegan píše:Jedna blba otazka k problemu zakladatele na zakladatele:

Nemas na Objektivu nasazeny nejaky (shitozni) filtr, tohle je jev ktery vznika, mezi dvemi refleznimi vrstvami, kdyz se navzajem odleskuji, typicky shitozni UV dela odraz od vstupni cocky objektivu, kdysi mi neco podobneho delalo jedno NDcko, ktere bylo majtelem cisteno nejakou srackou a takto to dopadalo.

Takze to by naznacovalo, ze je chyba v lepenom spoji v skle. Sigma ART ma viacnasobne lepene skla, nez bezne objektivy, mozno to povolilo po pade.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gender.Bender 18. 10. 2014 22:44

tak si kupte Samyang, akorát pozor na hmyz, vajíčka, houby atede uvnitř optiky
Gender.Bender
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků