Nikon D5300 a rozdvojení obrazu

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Carismatico 8. 8. 2014 06:15

Zdravím,

pořídil jsem si tuto zrcadlovku, a zdá se mi, že se potýkám s problém "rozdvojení snímku či jejich neostrosti" při časech 1/80 - 1/200. Může se jednat o hardwarovou závadu a uspěji s reklamací?

Přidávám několik ilustračních snímků.

Obrázek

Obrázek

Děkuji
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 8. 8. 2014 06:25

asi to bude nějaká konstrukční vada

http://www.digimanie.cz/recenze-nikon-d ... sta/5534-2
vormen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 8. 8. 2014 06:35

Pozri aj staršie vlákna, tuším sa to už riešilo, je to tuším vlastnost. Olympus mal niečo podobné a riešil to softwarovo vo firmware.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 8. 8. 2014 13:20

No, pokud by mi v krámu při reklamaci prodavač řekl že je to vlastnost modelu, tak bych mu ten foťák hodil na hlavu.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 8. 8. 2014 13:36

To by bylo naopak dobre, protoze pak by to byla prodejcem uznana vyrobni vada a vlastne poruseni kupni smlouvy, protoze jsem o te vade nebyl pri koupi informovan a mel bych pravo na okamzite odstoupeni od smlouvy, tedy vraceni penez.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 8. 8. 2014 14:57

A je to vlastnost foťáku nebo objektivu? D5300 nemá stabilizovaný snímač jako Olympusy, jen prachotřes. Projevuje se to se všemi objektivy nebo jen s jedním?
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 9. 8. 2014 09:59

feanoor: to nie je vlastnosť modelu, to je vlastnosť všetkých zrkadloviek, ktorá sa prejavuje buď viac alebo menej (čím viac megapixelov, čím lepší objektív a čím bližšie kritickým časom, tak sa to prejaví viac).

Dolgor: u Olympusov to nebol problém snímača, ale uzávierky.
Roztrasenie je u nich odstránené definitívne s prvou elektronickou lamelou (len v najnovších vyšších modeloch) alebo aspoň čiastočne s Antishockom (u zrkadloviek je alternatíva predsklopenie zrkadla, no tú rada 5x00 nemá, pokiaľ viem)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 9. 8. 2014 10:28

Zajímavé že u Nikonu D7100 tyto problémy hlášeny nejsou.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 8. 2014 13:01

Tak predevsim na te ukazce rytiru je dobre videt, ze to neni bezne pohybove rozostreni vznikle neudrzitelnym casem.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bananik 15. 8. 2014 09:30

Pozeral som vcera na moje fotky, ktore su fotene objektivom 18-140 na cas 1/200 a mam to tam tiez. Skusal som este na pevnej 50mm 1.8G a pri 1/200 je to tam znova. Pri porovnani s casom 1/400 je to viditelny rozdiel. Nizsie casy som zatial neskusal. Spravim viac testov cez vikend.

Inac som si vsimol, ze pri objektivoch, ktore maju stabilizaciu sa obraz v hladaciku po zaostreni, teda pri polovicnom stlaceni spuste, nepatrne pohne. Pri vypnutej stabilizacii to nerobi. Toto ale problem rozdvojeneho obrazu nebude, pretoze by to muselo byt na vsetkych casoch.

Carismatico:
ak budes kontaktovat servis alebo predajcu daj vediet ako si dopadol.
Bananik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 15. 8. 2014 10:44

Při namáčknutí spouště se hlavně ta stabilizace pustí, je to i slyšel, jak se rozběhne motor. Může to vyvolávat určitou neostrost v případě, že se člověku podaří dostatečně rychle odfotit. Problém, který je ale popisovaný výše, nepatří do tohoto soudku.

Testy bych určitě udělal na stativ a vypnutou stabilizaci
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 14. 9. 2014 10:00

Tak ze servisu jsem obdržel zpráva, že se jedná o výrobní vadu. Při těchto časech a daných světelných podmínkách není možné, aby všechny fotky při uvedených časech byly rozdvojené. To samé, když jsem byl na dovolené v Krk, slunečné podmínky a taktéž byly fotky rozdvojené...
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bananik 14. 9. 2014 10:56

Takze ake bolo riesenie problemu a co problem sposobovalo? Vymenili ti zavierku alebo vratili peniaze?
Bananik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chipoun 20. 9. 2014 18:22

Taktéž by mě zajímalo, co to způsobuje a jak to opravili?
Mám taky D5300 a tento problém se mi nevyskytuje. Teda občas ano, ale přikládal jsem to spíš rozmazáním z toho, že jsem neudržel foťák v klidu.

Tobě se to objevovalo naprosto vždy?

Díky :-)

(Čím dál víc se proklínám, že jsem nevzal D7100 :-))
Chipoun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Carismatico 20. 9. 2014 22:18

V rámci 14-ti dní jsem dostal peníze, a koupil si nový kus. Jako prostě v časech 1/200 při ideálních světelných podmínkách je prostě nesmysl, mít rozmazané fotky. Měl jsem předtím NX11, nafotil jsem na deset tisíc fotek, a rozmazané fotky jsem měl pouze ve velkém šeru či v noci, při časech 1/30.

Tady je problém zřejmě ve stabilizaci. A já osobně bych to řešil, není to fotoaparát za pár kaček. Pokud jej máš v šesti měsících od koupi, můžeš požadovat vrácení peněz.
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků