Fotoparát cca 10 000Kč

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 2. 9. 2014 12:14

Najvyšší DR je spravidla na natívnom ISO, to je iso 200 na oloušovi...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 2. 9. 2014 12:23

bob222: vzdyt vis, jak jsem to myslel. To srovnani nebylo ok ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 2. 9. 2014 12:25

V každom prípade OMD E-10 s objektívom je za cenovou čiarou...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Gamut 2. 9. 2014 12:26

Už je to tady. :-D No a teď ty vysoké DR dostat do finále. Na škálách to vidí každý že jo. A co dál ... :-)
Gamut
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VencaD 2. 9. 2014 12:41

rodri píše:
VencaD píše:
bob222 píše:Je pravdou, že to 16-mego z D5100 má dodnes svoje kvality. Skrátka ten čip sa podaril...

rozhodně, hlavně DR bude oproti m4/3 hodně znát...


Jo,jo, DR je oproti m4/3 hodně znát :D

dpreview.jpg


http://www.dxomark.com/Cameras/Olympus/ ... asurements
http://www.dxomark.com/Cameras/Nikon/D5 ... asurements
;-)
mluvím samozřejmě o DR na nativní ISO, dále E-PL5 srovnává krok, ale zmiňoval jsem to s ohledem na krajinu... osobně vím, že je rozdíl zpracovávat RAW na nativní ISO z D7000 nebo OM-D , u D7000 jsem si mohl dovolit více. ;-)

-- 2. 9. 2014 12:43 --

jiank, je fakt, že 16 Mpx snímač m4/3 je na svou velikost výborný...

-- 2. 9. 2014 12:54 --

Shoehardt R. píše:taky jsem par let vozil zrcadlo na kole, jak v riditkove brasne, tak na hrbete v batohu (a k tomu dalsi "nezbytnosti" jidlo, piti, stativ, dalsi objektivy,..). je fakt, ze turisticke jizdy (lesem, terenem), zadna divocina. v te ridi-brasne jsem se o ni trochu bal (narazy), ale nikdy se ji nic nestalo, funguje dodnes..
VencaD: trochu OT, jako prakticky uzivatel - jak jsi byl spokojeny s ostrenim toho tamy 17-50/2.8 (rychlost, spolehlivost, jaka to byla verze?), dlouhou dobu si pohravam s myslenkou vymenit z nej stavajici zakladak (sigma 17-70 bez OS), ale prave na to ostreni jsem moc chvalu necetl - pomalost, nespolehlivost (mozna ale jen moc ctu, ty recenze casto pisou totalni geekove)

Měl jsem nestabilizavanou verzi Tamrona 17-50mm f/2.8 na D7000, za svou cenu výborný sklo, trochu měkčí na konci, nicméně ostření bylo spolehlivý, sice žádnej rychlík to nebyl, ale rychlejší než Nikon 18-105mm, jestli chceš něco co má lepší světelnost na dlouhym konci, tak když vybereš slušnej kus, nešlápneš vedle.
VencaD
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Shoehardt R. 2. 9. 2014 13:09

dekuju vsem za postrehy s tim 17-50
Shoehardt R.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod unitacek 2. 9. 2014 14:41

Hmm mno tak z té záplavy dohadů o čipech a kdovíčem všem z toho jako laik, který prostě rád fotí, je spokojený když se povede pár povedených fotek (v mých očích povedených, na žádného profíka si nahraju a hrát nehodlám) nejsem vůbec chytrý...
Takže jednoduše prosím o odpověď:
1.) Dá se sehnat nějaký v rámci možností pro mé účely kvalitní foťák? (opravdu jsem amatér co to nějak extra neřeší, rád si zafotím a pak fotku trochu doladím v PC)
2.) Vyplatí se počkat na 5100 s 18-105 jak bude v nějaké akci? Tím pádem chvíli počkat a pošetřit.
3.) Vyprdnout se na to, pošetřit peníze a vyřešit to třeba po roce když bude rozpočet vyšší?

Dík za pro mě srozumitelné odpovědi.
unitacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VencaD 2. 9. 2014 14:45

jestliže ti nevadí zrcadlovka na kolo, je D5100 určitě dobrá volba, jestliže by ti foťák velikosti zrcadlovky na kolo vadil ber bezzrcadlo, třeba ten E-PL5, psal jsi, že hledáček mít nemusíš... :-) každopádně se dá v případě potřeby dokoupit.
Být tebou navštívím libovolnou fotoprodejnu, kde tyto foťáky mají skladem a vyzkouším si je.
VencaD
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 2. 9. 2014 15:12

Myslím že tá 5100 už je akciová. Sú už nové modely a moc dole už to asi nepôjde.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod VencaD 2. 9. 2014 15:27

je pravda, že cena za kterou se prodavá občas o víkendu v electroworldu tj. 13999,- ( set s 18-105mm) je dost nízká, chce to sledovat...
VencaD
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 2. 9. 2014 15:34

unitacek, já tě těžko odhadnu takhle přes internet. Nicméně většině známých dneska radím spíš bezzrcadlovku, protože vidím, jak ti, kteří si před pár lety pořídili low-end DSLR, s ní dnes nefotí, protože se jim s ní nechce tahat. Prostě a jednoduše, pokud není focení tvůj KŮŇ ale jen doplňková zábava k cyklistice, docela určitě si vystačíš s bezzrcátkem. ...Osobně bych ale volil spíš Fuji X-A1 než E-PL5 kvůli lepšímu ovládání a setovému sklu.

-- 2. 9. 2014 16:36 --

...nebo pak od Olyho OMDčko, ale to už jsme na dvojnásobných sumách.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod unitacek 2. 9. 2014 17:01

OKa super díky za rady :) Teď už v tom mám konečně jasno. Půjdu tedy do bezzrcátka. Co se týče ovládání tak to nějak neřeším jsem trpělivý a zvyknu si na vše :-D
A ještě bych poprosil o info v čem je lepší objektiv od Fuji vs 2 objektivy od Oly 14-42mm II R + 40-150mm R.
Protože dejme tomu za rok bych si chtěl pořídit nějaký světelný objektiv aby i fotky v šeru vypadaly jakž takž.
S tím souvisí i můj další dotaz. Na bezzrcadla pasují všechny objektivy dejme tomu jen pro příklad od Nikon 35mm f/1.8G AF-S DX, nebo je to nějaká speciální kategorie objektivů? Omlouvám se předem za hloupý dotaz, ale nějak v tom nemám jasno.

Mockrát díky!
unitacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 2. 9. 2014 17:15

Každý výrobca má svoj bajonet. Panasonic a olympus majú rovnaký. Vzajomne pouzitie je možné len cez redukcie a potom nefunguje autofocus.
Niektorí výrobcovia ako napríklad sigma alebo tamron robia objektívy s rôznymi bajonetmi, ale vždy pre konkrétny systém. Napríklad sigma pre nikon, sigma pre olympus. Opäť nemožná zamena...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod unitacek 2. 9. 2014 17:20

Aha, v tom případě to je asi celkem limitující, protože na ten Nikon se dají sehnat objektivy se slušnou světelností dejme tomu za těch 5-7 tis a u Fuji či Oly jsou ty ceny poměrně o dost vyšší :-/
unitacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dolgor 2. 9. 2014 17:23

unitacek,
fuji 16-50/3,5-5,6 je širší, což se hodí na krajiny, a ostřejší do rohů než Oly 14-42 II. Rozdíl ale nemusí ocenit každý, spíš jen ti, kteří tisknou velké formáty na zeď. Pro galerii na Flickru nebo Rajceti je to jedno.

...Fuji samozřejmě nabízí i levnou alternativu k mZuiku 40-150, ale za příplatek k setu. Pokud dobudoucna počítáš s dokoupením pevného světelného objektivu, bude asi lepší cesta s Olym. Jeho pevné objektivy jsou podstatně levnější a lépe dostupné v bazarech. Pro Fuji se za rozumnou cenu cca 8-10 tisíc dá získat asi jedině 35/1,4 nebo 60/2,4. K Olymu máš na výběr 17/1,8, 25/1,8, 45/1,8... na bazarových cenách do 5 tisíc.

Každá značka foťáků má vlastní bajonet - "závit", kterým montuješ na objektiv na tělo. Tudíž nasadit Nikkor na Olympus nejde a vice versa. Lze koupit redukce, ale pak přicházíš o autofokus a někdy i o měření expozice. Olympus používá společný bajonet s Panasonic m4/3. Pro E-PL5 tedy budeš vždycky vybírat mZuika pro m4/3 bajonet (nikoli starší Zuika pro 4/3), Panasonicy pro m4/3 a pak případně Sigmy, Samyangy apod určené pro m4/3.
Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků