Koupě foťáku na kinofilm

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod k.o.v.b.o.j 18. 8. 2014 13:57

Nazdar ve spolek!

Tento dotaz bude velmi netradiční a zavání retrem.
Rád bych si zopakoval klasiku a focení na kinofilm, abych si uvědomil jaké to bývávaly časy.

Cena by neměla přesáhnout 700Kč, věřím, že za tu cenu se dá vybrat dobrý použitý model.
Pokud máte nějaké tipy, který foťák je lepší, či horší, popřípadě, tipy na co si dát pozor při koupi, tak se nestyďte a podělte se s nimi.

Všem dopředu děkuji za věcnou a konstruktivní diskuzi.
k.o.v.b.o.j
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 18. 8. 2014 14:50

Chceš to s autofocusom alebo ostriť ručne?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 18. 8. 2014 15:38

Trosku to upresni - mas treba nejake skla? A jakou funkcionalitu od toho chces? Podporu i modernich skel a nebo si budes hrat se starymi manualnimi?
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pota 18. 8. 2014 16:49

Za 700kč by jsi měl sehnat třeba Praktiku s pevnou padinou v bazaru.
pota
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dzg.heyy 18. 8. 2014 20:05

Bože můj, to je dotaz.... Zrcadlovku? Kompakt? Středoformát(dvouočko) s redukcí na film? Novou s elektrikou/AF, nebo manuál? To je stejný dotaz, jako mám 100 000,- a chci auto, poradíte mi? Více to specifikujte a bude Vám odpovězeno přesněji...
dzg.heyy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Shoehardt R. 19. 8. 2014 11:57

ahoj, zneuziju tohoto vlakna k pripojeni sveho dotazu a nebudu zakladat nove.
neco malo jsem driv nacvakal se zenit 11 a prakticou bx20 (a SF ljubitel))). u vsech zminenych jsem dost bojoval se spravnym zaostrenim - doporucili byste nejaky model (zrcadlovka na kinoflim) ktera ma potvrzeni zaostreni nebo AF? cenovy strop za telo bych videl cca 2000CZK.
diky.
Shoehardt R.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 19. 8. 2014 12:54

Budto klasiku Pentax MX se skutecne obrim hledackem (Viewfinder 0.97x, 95%), a nebo jinou radu s AF. Ten MX ma par znamych a na zaostrovani si skutecne nestezuji. Ja si koupil ZX-L (MZ-6), cokoliv z rady MZ-... ma ten AF. Na obcasne hrani je to v pohode. Ceny jsou pres ebay do par stovek, tady kolem tisicovky. Jini vyrobci budou mit taky nejake modely.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dzg.heyy 19. 8. 2014 13:14

Canon AL-1 má indikaci zaostření...
dzg.heyy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Shoehardt R. 19. 8. 2014 13:19

jeste me napadlo, vzhledem k tomu, ze mam digi canon (aps-c), jsou soucasne objektivy pouzitelne na starych (kinofilm), zrcadlovkach?
Shoehardt R.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dzg.heyy 19. 8. 2014 13:25

Musí to mít bajonet Canon EF, a Vy musíte mít objektivy použitelné i na FF tělech... Canon předtím vyráběl bajonet tuším FD? a to je uplně to samé jako dnes, akorát se strkalo tělo do objektivu, prohozená samička se samičkou... PS-ten AL-1 co jsem psal výše má FD bajonet...

https://www.google.cz/search?q=canon+fd ... 47&bih=723
dzg.heyy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Shoehardt R. 19. 8. 2014 13:37

diky. ten FD me nenapadl, ale mel, v bazarech jsem par Canon-FD skel videl. ale mam i par M42 a stejne bych asi fotil jen pevnou 50, takze i jiny system by me nijak nevadil.
Shoehardt R.
Návštěvník


Odeslat příspěvekod Shoehardt R. 20. 8. 2014 08:53

puntik: diky. v recenzi na ten pentax jsem cetl, ze to byl vubec prvni fotak s AF, nebylo by lepsi kouknout po necem "modernejsim"?
jeste me tak napadlo, jak je kinofilmova zrcadlvoka s AF narocna na baterky, kolik hodin provozu zhruba vydrzi.
Shoehardt R.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 20. 8. 2014 11:20

Shoehardt R, pokud kinofilmová zrcadlovka nemá AF a motorový posun filmu, vydrží tam baterie, obsluhující jen expozimetr, několik let. V případě té podobné dnešní, několik měsíců. Je ale vhodné, pokud u toho vydržíš, nahradit je akumulátory. Stojí cca dvakrát tolik co samotná baterie.

Něco modernějšího, buďto špičková klasika s MF, nebo dobrý přístroj s kompletní výbavou. Stejně nemůžeš ani náhodou čekat výsledky, které se blíží těm dnešním. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Shoehardt R. 20. 8. 2014 12:03

puntik: diky za odpoved. ja spis tak sonduju teren a sam si ujasnuju, co vlastne chci, co od toho muzu cekat, nez ze bych hned zitra bezel honem neco koupit. je fakt, ze stare krabicoidni MD masinky pro me maji svoje kouzlo, co jsem koukal na "modernejsi" pristroje, nejak me zadna neoslovila. a jak znam svou lenost, mozna nakonec zjistim, ze pro me bude i lepsi treba nejaky kompaktnejsi dalkomer typu hi-matic..
Shoehardt R.
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků