Jak fotit pohyb hvezd?

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Moreka 17. 7. 2014 22:23

Mam kompakt a nevim jak na takovihle foto http://www.google.hr/search?client=ms-a ... B639%3B419
Moreka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod E-Ryc 18. 7. 2014 07:05

To je jednoduche, kazdych 15s (podle vyrobce nejdelsi cas, co to umi) zmacknout spoust po dobu nekolika hodin a pak to slepit necim takovymhle: http://www.startrails.de/html/software.html
E-Ryc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moreka 18. 7. 2014 12:27

Ja neznam jak se nastavuje cas :-D jak?
Moreka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 18. 7. 2014 13:06

tak v tom případě je celá tato diskuze bezpředmětná :). Focení hvězd patří k jedněm z nejobtížnějších fotonámětů, chtělo by to začít něčím jednodušším a naučit se ovládat foťák :)
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moreka 18. 7. 2014 13:56

Jen mi rekni na akom rezime sa nastavuje alebo kde, protoze me tocelkem zaujima
Moreka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mogen 18. 7. 2014 17:14

A co nám třeba říct, jaký máš kompakt? Je možný, že to na tvým foťáku vůbec nepůjde. Na tohle jsem zrcadlovky, ne kompakty.
Mogen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moreka 18. 7. 2014 20:13

Je to mozni ze to neni mozni :-D Canon powershot sx510 hs :-)
Moreka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip.sedivy 19. 7. 2014 23:34

Co koukám do manuálu tak to umí manuální režim s nastavením času - ale jaké jsou rozsahy o tom už nikde nikdo nepíše.
Když jsem toto zkoušel, tak jsem měl nastavený bulb a USB připojený k PC a ten každých 5 minut blejsknul 2 minutovou expozici.
Sice to nebylo dokonalé a pro vstup mezi DSLR jsem byl šťastný.

Edit:
Tak co koukám na specifikace tak se ani do toho nemusíš pouštět.
  1. BULB: Ne
  2. Typ určení: ultrazoom

Nejvíce mě zarazilo ohnisko, já když jsem to zkoušel tak jsem fotil na 18mm a furt to nebylo ono. Tvoje ohnisko je nejmenší 24mm. Světelnost na nejmenší ohnisko 3,4 je bída.
Osobně bych se do toho s tvým ultrazoomem nepouštěl.
filip.sedivy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Callgaro 20. 7. 2014 07:28

Filipe : Bulb stejně jako 2minutove expozice nejsou k ničemu, stačí 15s a ***** ISO. Ale jinak souhlas, závod GT taky člověk nepojede s rodinou fabii
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 20. 7. 2014 09:58

Nevidim duvod proc to nezkusit. SX510 nema spatne fotky...ohnisko je pro zacatek v pohode porad se povazuje za sirokouhlejsi. S ISO experimentuj a neboj se pouzit i vyssi, skladani snimku snizi sum. SX510 umi 15s expozice coz docela jde ale 30s je lepsi...nicmene nez suprova TK samotneho fotaku je dulezitejsi poradny stativ! Muzes mit i FF a se spatnym stativem vyhodis polovinu snimku a budes mit v draze mezery, odzkouseno. Takze klidne zkousej, pro lajky co nefoti je to i tak pekna podivana, dulezitejsi je napad a kompozice. Bulb je dost obtizne pouzivat protoze neni pod kontrolou expozice a bez RAWu bych to ani nezkousel s jpegem se pri uprave moc nepohrajes...jednou jsem udelal 20min expozici startrails a dalsi pul hodinu jsem srovnaval expozici v LR neco z toho vyslo ale nebylo to ono a ten cas...hlavne to chce jit pryc z mesta daleko od svetel, ze neuvidis tolik hvezd je jasne horsi je ale presvetlena spodni cast fotky, expozice se pak spatne srovnava...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 20. 7. 2014 11:15

Kultus: tady je zapotřebí si říct zdali chceš fotit traily, nebo stacionární hvězdy, protože na stacionární je 30s při 24mm zbytečně moc.
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 26. 7. 2014 07:33

Tak odkaz byl na fotku trailu takze jsem se drzel toho, jasne na stacionary se da vyuzit pri prepoctu pravidlo "500/600" priznam se ale ze kdyz jsem to zkousel vysledek mi neprisel tak dobry, resp. mi prisli hvezdy porad moc roztahane a volil jsem radeji kratsi cas a vyssi ISO

edit: tak pro APS-C se pouziva prepocet "300" ;-)
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 26. 7. 2014 09:11

Tak tenhle přepočet neznám :-)

Ono na tom linku se mi zobrazili hlavně stacionarky.
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 26. 7. 2014 10:22

prepocet jsem nasel v jednom zahr.clanku.

Kdyz jsem chvilku pockal, google zobrazil konkretne jednu fotku s trails a stromem, mozna zalezi na prohlizeci... ;)
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moreka 26. 7. 2014 17:43

som len zaciatocnik, mozete mi opisat naco vsetko sluzia nastavenia casu expozicie ?
Naposledy upravil Moreka dne 26. 7. 2014 17:52, celkově upraveno 1
Moreka
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků