SONY a6000 rychlá jako blesk?

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kultus 13. 7. 2014 11:08

diky Honziku, ale vzhledem k poskozenemu sroubku u bajonetu, ikdyz ne mou vinou, bych se divil kdyby mi zrovna reklamaci vule v bajonetu uznali. Napsal jsem do obchodu email, tak jsem zvedav jak se k tomu postavi, neni pak problem poslat dopis rediteli. Jak nekdo psal, uz nemam co ztratit. K tomu jpegu, ja se s tim taky hral :) osvedcilo se mi dat: ostrost: -1 az -2 podle chuti, kontrast +1 a saturaci +1 (mam rad barevnejsi). Ted uz ale fotim jen do RAWu tak uz je to fuk ;)
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HONZIK63 13. 7. 2014 20:25

DSC002251.jpg
No je to alchymie .

-- 13. 7. 2014 20:31 --



-- 13. 7. 2014 21:22 --

Ještě jedna průběžným ostřením.
Přílohy
DSC00277.jpg
DSC00136(1).jpg
HONZIK63
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HONZIK63 14. 7. 2014 11:27

Ty rozměry obrázků na vkládání jsou tady fakt hrozně malé. Ach jo vždyť to vypadá jako paplanina.
:shock:
HONZIK63
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 14. 7. 2014 15:29

beztak nejeli a byli jen opření s motorkou o nějaký klacejk pro vyfocení - takovéto záběry přeci umí jen zrcadlofka :D
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 14. 7. 2014 15:32

Fuck8r: jaký záběry? Buď konkrétní :)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 14. 7. 2014 17:52

Skoda tej HO, troska sa tam straca vyhoda rychleho AF (alebo vseobecne vyhoda AF). A6000 je ale podareny kusok od Sony, snad ho coskoro budu nasledovat dalsie stroje (nie len SLT-A77II a buduci A99II ktore idu este lepsie)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HONZIK63 14. 7. 2014 20:35

DSC00001.jpg
Jojo . Nemám na to objektiv na takové fotky, je to focené,,záklaďákem ,,. :hm

-- 14. 7. 2014 20:51 --

A toto padesátkou přes redukci

-- 14. 7. 2014 21:13 --
Přílohy
125-tky padesátkou.jpg
jedeeem.jpg
HONZIK63
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 15. 7. 2014 08:28

tak kdyz se podivas z jake dalky to bylo foceno a jak blizko jsou ti divaci, je jasne, ze by potreboval nejaky svetelny tele, kdyz ani padesatka pozadi nemazla. I tak by HO nebyla nijak zazracne mala. Jina jsem chtel, jak je ta A6000 v porovnani rychlosti AF-C/AF-S ze starou radou NEX? Vim, ze foceni psa v pohybu je hodne narocna disciplina, hlavne kdyz bezi smerem k vam...stacil na to za dobrych podminek AF A6000? Protoze u NEXe se nechyta AF-C ani nahodou...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HONZIK63 15. 7. 2014 10:12

kultus: Jestli má ta a 6000 něco dobrého tak je to AF-C . Prakticky AF-S vůbec nepoužívám . Na AF -C snad umí i předvídat směr pohybu neboť se vůbec významně neplete a jakoby se ten ostřící bod rozsvítil ještě dřív než ti objekt do něj vjede. A z jedenáctisnímkové sekvence si vždycky vybereš ten záběr , který se ti líbí. Podobné je to z detekcí objičeje např. na focení dětí v pohybu. Je až neskutečné jak to funguje coby produkt SONY ze snímacích kamerových letištních systémů , ten čtverec se prostě od obličeje neodlepí.Cvakneš a jeto tam.
Je škoda , že to nemá detekci,, např. psího čumáku , to by bylo něco pro mnohé. :D
Mě spíš štve to , že jsem zatím nepřišel na to jak doostřovat ve ,,foto krámu,,. Zdá se mi , že jakékoliv doostření ten snímek kazí. Byl jsem zvyklý z desetimegového Canonu 40D mít nastavené sady na doostření tak někde na 30/0,8/1 a teď jsem někde na 16/1/1 a i tak to furt bikubická pro zmenšení doostří víc než je potřeba. To se ale netýká tisku tam je to OK. No , zatím jsem z toho jelena.
HONZIK63
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 15. 7. 2014 10:54

no tu detekci ksichtu nepouzivam, ale z recenzi jsem vycetl, ze to velmi dobre funguje i na NEXech. Jen mi ten AF-C prijde pomaly, mozna od toho cekam moc nevim, nic rychlejsiho jsem nemel tak nemam s cim srovnat. Jen mi to obcas pri foceni neposedneho psiska vadi, je hodne odpadu a pri predostrovani na urcite misto clovek o lecos prijde, ikdyz si tim nachysta kompozici...BTW zkousel si to treba na rychle protijedoucim aute?
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fibi777 22. 7. 2014 21:11

Nemáte někdo zkušenost s A6000+objektiv 18-105 F4 G OSS? Kvalita, rychlost, plná kompatibilita? Srovnání se základním 16-50, atd.. Dík
fibi777
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 22. 7. 2014 22:34

HONZIK63 píše:kultus: Jestli má ta a 6000 něco dobrého tak je to AF-C . Prakticky AF-S vůbec nepoužívám . Na AF -C snad umí i předvídat směr pohybu neboť se vůbec významně neplete a jakoby se ten ostřící bod rozsvítil ještě dřív než ti objekt do něj vjede. A z jedenáctisnímkové sekvence si vždycky vybereš ten záběr , který se ti líbí. Podobné je to z detekcí objičeje např. na focení dětí v pohybu. Je až neskutečné jak to funguje coby produkt SONY ze snímacích kamerových letištních systémů , ten čtverec se prostě od obličeje neodlepí.Cvakneš a jeto tam.
Je škoda , že to nemá detekci,, např. psího čumáku , to by bylo něco pro mnohé. :D
Mě spíš štve to , že jsem zatím nepřišel na to jak doostřovat ve ,,foto krámu,,. Zdá se mi , že jakékoliv doostření ten snímek kazí. Byl jsem zvyklý z desetimegového Canonu 40D mít nastavené sady na doostření tak někde na 30/0,8/1 a teď jsem někde na 16/1/1 a i tak to furt bikubická pro zmenšení doostří víc než je potřeba. To se ale netýká tisku tam je to OK. No , zatím jsem z toho jelena.

Honziku, a co takhle nějaky fotky pejsků nebo dětí v pohybu na AF-C by nebyly? Ty motorky nejsou nic náročnýho, to zvládne každý bezzrcátko, ale třeba běžící pes s malou HO, to by bylo jiný kafe. :-)
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod airmt 23. 7. 2014 08:13

Jo, to by mě taky zajímalo. Zatím jsem viděl jen tenhle test:
https://www.youtube.com/watch?v=YIwTmGTuwlQ
a ten AFC 6000ky pro pejskaře tam nevychází ještě tak dobře, jak se očekávalo (viz cca 2. minuta). Je to ale stále o dost lepší než starší EVIL.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HONZIK63 23. 7. 2014 09:49

Hola hola , no kde já teď seženu narychlo psa. Mám doma jen kocoura ,to bych mu musel do rajonu pustit nějakou muchu aby to byla rychlejší akce. No a děti ? Mno kluk má 26 let toho už nepřemluvím k běhání po čtyřech. A fotit dětí jiných maminek by mě mohlo vyjít draho. :oops:
HONZIK63
Návštěvník

Odeslat příspěvekod santilub 9. 8. 2014 12:47

A6000 ve spojení s 18-105/4 G je velmi dobrý.Nějak nechápu,proč jsou starosti o kompatibilitě těla a objektivu,když tento byl pro dané tělo vytvořen.Ostření rychlé a přesné.Kresba proti základnímu objektivu je lepší,ale ani záklaďák není špatný.
Na a6000 používám i objektiv Sony 70-200/2,8 G přes přechodku LA-EA4.Ta zaručuje plnou funkčnost.I toto spojení je suprové,jen vypadá srandovně,když na konci bílé roury vykukuje malé tělo.Trochu problém je při zhoršeném osvětlení,neb a6000 a spol mají stabilizované objektivy
santilub
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků