profi kompakt

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod honzarudy 14. 6. 2014 23:20

Dosluhuje mi stávající foťák. Mám požadavky na nový a nějak nenacházím...všude je něco horšího, jak je to možný?
Opt.zoom min 12x
světelnost jsem měl 3.3-4.9/4.1-49.2(12x zoom) a 10MPix
časy závěrky 15,30,60s

chtěl bych něco podobného...
honzarudy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 15. 6. 2014 05:56

co to bylo za foťák?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 15. 6. 2014 07:03

Zkus Olympus Stylus 1
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ogyn 15. 6. 2014 08:34

Nevím co si představuješ pod pojmem "profi kompakt" ! Světelnost,výdrž,rychlost ,zoom,prachotěsnost ,? Používám panasonic LX 7,skvělá světelnost 1,4 takže mohu fotit bez blesku i v horších světelných podmínkách,rychlé reakce, vadí mi u něj jen menší odolnost proti "prachu" (po třech měsících reklamace na vysouvání objektivu ) Byl jsem spokojen i s Canon g15.
Ogyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miroslav.cizek 15. 6. 2014 10:01

Zásadní parametr chybí, kolik za něj chceš dát?
Na trh přijde dost nových kompaktů s jednopalcovým snímažem (od Panasonicu LX8, Nikonu P8000 a Canonu G17), počkal bych na ně a vybral jeden z nich. Nebo, pokud nechceš investovat do novinek, počkej až přijdou na trh a kup jejich předchldce za výprodejové ceny.
miroslav.cizek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 15. 6. 2014 10:29

reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod honzarudy 15. 6. 2014 19:11

Konečně jsem našel náhradníka
Původní Panasonic Lumix DMC TZ7
Následník nejspíš DMC SZ8(poměrně podobné parametry ucházející cena, jen to HD mono video...)
Nebo DMC TZ40,TZ55 ?
Volba která mně kloní k SZ8 je 60s čas závěrky oproti 30s u dražších modelů. Ale zase to FHDvideo a větší zoom?
Co na to říkáte?
honzarudy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Almik 15. 6. 2014 19:47

no, takže o profi kompaktu opravdu nemůže být řeč... model co jsi používal doteď patřil v té době k těm lepším/rozumnějším ultrazoomům. Obávám se že si v případě Tvé volby (SZ8, TZ40, TZ55) v některých ohledech (věř nebo ne) pohoršíš....

Opravdu potřebuješ větší zoom ? Jak často jsi doteď využil maximálního přiblížení na tvým foťáku ? Zkus si projít fotky a mrknout se, jak často potřebuješ zoomovat opravdu někam do dálky, když by sis odpustil tyhle často nesmyslný zoomovací požadavky, mohl bys mít za odměnu v mnoha ostatních ohledech výkonnější aparát.
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 15. 6. 2014 21:18

honzarudy: když nic jiného, vybírej foťák s BSI CMOS snímačem, CCD jsou šumítka. Jestli prahneš po nízké ceně v kombinaci s 10x a více zoomem - dobře ti tak.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod honzarudy 15. 6. 2014 21:26

Bohuzel podobny fotak ke kvalitam puvodniho nenajdu,proto volim jmenovane. Zoom pres min7x vyuzivam a rovnez nocni fotky nad 15s. Nebranil bych se jine znacce,ale na trhu neni nic v teto kategorii. Nebo snad koupit starou tz7 v dobrem stavu?

-- 15. 6. 2014 21:30 --

jeste doplnim ze primarne cenu neresim,ale velikost, jinak bych resil zrcadlovkou...hledam kapesni velikost.
honzarudy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 15. 6. 2014 21:32

to ne, je to přece jenom spotřebka s omezenou životností, jako ostatně i mnohem dražší foťáky

vyber současný model s BSI CMOSem s co nejmenším zomem a mělo by to být O.K.

za TZ7 jsi utratil cca 7-9k, nesnižuj rozpočet, z ho*vna bič neupleteš

jestli překousneš cenu, tak kapesní solidní nabídka je toto http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz ... x-dmc-lf1/
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod honzarudy 15. 6. 2014 21:38

zoom pozaduju pouzivam ho. Tz7 jsem koupil v 2012 za 3.000kc a koukam teprve dnes ze to byl super fotak v porovnani co je v soucasnosti na trhu :-(
honzarudy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 15. 6. 2014 21:41

Jestli neřešíš prachy a stojíš o kvalitu, zkus toto : http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/samsung-nx20/ s tímto objektivem : http://www.megapixel.cz/samsung-nx-18-2 ... -5-6-3-ois

Je to sice větší než kompakt (objektivem), ale menší, než zrcadlovka. A obrazově - oproti TZ7 budeš překvapen. :-)

Těch třináct je za tělo i s objektivem, poohlédni se po samotném těle, bude levnější. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 15. 6. 2014 21:59

jo, to je přesně ten kapesní foťák s alespoň 7x zoomem, bingo
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod honzarudy 15. 6. 2014 21:59

Diky za tipy,ale bohuzel 7x zoom za ty penize malo a samsumg s objektivem moc velky...risknu asi ty novinky od panasonicu jen potadte obetovat 60s zaverku za fullhd video?
honzarudy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků