Sigma 50mm f1.4 ART

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 5. 2014 11:48

No jo, holt se s ní nesmí fotit všechno na plnou díru, na veduty s clonou 8 bude výborná. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 10. 5. 2014 11:55

Tie super-svetelne 50tky su fak zle co sa tyka bokehu (ten priklad vyssie), radsej beznu 50/1,4 alebo 1,8... aj ked urcite vedia tiez posluzit :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 10. 5. 2014 13:52

Radek71 píše:
To je sileny jakej ja mam odpor k Sigme. Asi jeste 10 let pockam a pak to koupim.


V tomhle jsme na tom podobně - sice vim, že ty nový Sigmy sou super, ale po zkušenostech z minulosti k nim mam tak nějak vnitřní odpor, i když tu 50tku bych býval koupil. Ale sem vážně rád, že se to tak nějak semlelo, že mam ke Canonu ještě A7mičku a mohl sem 50tku vyřešit Sonnarem 55/1.8 . K Zeissu mam vztah přesně naopak - sice mi u některých přijde, že to neni opticky ideální, ale už od doby Contaxu s nima fotim strašně rád...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 10. 5. 2014 17:13

Jsem na tom stejně. Sigmě nevěřím.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 20. 5. 2014 21:10

První Sigmy jsou dodávány na Nikony a je tu první zákazník, co má problém na D800e:

https://www.flickr.com/groups/sigma-50m ... 804338303/
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Cindy557 20. 5. 2014 22:09

Kdo čekal bezproblémové ostření musí být naivní blázen. I pokud by to fungovalo, tak jen do první aktualizace firmware, kdy se začne výrobce systému bránit..... Dík, už jsem si tím taky prošel.....
Cindy557
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 23. 5. 2014 14:33

Tak dodávky pro Nikon se právě rozběhly ....
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pufko 24. 5. 2014 20:18

Cindy557 píše:Kdo čekal bezproblémové ostření musí být naivní blázen. I pokud by to fungovalo, tak jen do první aktualizace firmware, kdy se začne výrobce systému bránit..... Dík, už jsem si tím taky prošel.....
:lol: :lol: Ale to je potom chyba systému a nie výrobcu skla. Pritom ako keby to bol problém ponúknúť vlastnú alternatívu za rovnaký peniaz. Prísť o možnosť vlastniť takéto perfektné sklá len kvôli tomu že výrobca by rád predával len svoje...
pufko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 24. 5. 2014 21:20

Tak ať si k tomu vyrobí svoje těla. Lidi jim určitě utrhají ruce.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pufko 24. 5. 2014 22:18

Riešime problém výrobcu tela nie problém výrobcu skla. Čo bráni výrobcovi tela aby ponúkol svojmu zákazníkovy adekvátne kvalitnú alternatívu za rovnakú sumu ? Alebo my to nevieme (nechceme), tak sa postaráme o to aby si zákazník nemohol urobiť radosť kúpou špičkového skla od tretieho výrobcu :hm :hm
pufko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 25. 5. 2014 09:29

My chceme vydělávat peníze a rozhodně nechceme nechat vydělávat výrobce třetích stran. Jo a pak jsou i nějací zákazníci.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TomKlicnik 25. 5. 2014 12:26

Nějak se mi nezdá, že by Nikon nebo Canon záměrně sabotovali alternativní výrobce... Dovedete si představit, co by to způsobilo třeba v USA, kde se kdekdo soudí pro cokoliv? Problémy Sigmy jsou dlouhodobé, to je realita a jestli se jim jejich tradiční problémy podařilo vyřešit, to uvidíme až za rok. 50/1,4 ART se pro Nikon prodává teprve pár dnů, je předčasné hovořit o čemkoliv.

-- 25. 5. 2014 13:27 --

Lotrandor píše:Tak ať si k tomu vyrobí svoje těla. Lidi jim určitě utrhají ruce.

Sigma těla dělala a všechny ruce jim zůstaly :D
TomKlicnik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 25. 5. 2014 12:37

A to já si myslím, že přesně to dělají... samozřejmě ne nahlas.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 25. 5. 2014 12:37

TomKlicnik, tohle by nikdo nevysoudil ani v americe. Nikdo nemůže mluvit výrobcům do toho jestli podporují nebo nepodporují výrobce třetích stran. Já bych třeba rád, kdyby sigma a tamron měli licence na AF, ale realita je jiná a člověk se podle toho musí zařídit.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 25. 5. 2014 15:13

Pufko: a proč by se měl výrobce těl starat o to, co dělá jejich konkurence? A ještě jim umetat cestičku. Ten vývoj něco stojí, reversingeneering je levnější, stejně jako kopírování. Udržení kompatibility taky něco stojí třeba v tom testování. Navíc Sigma není žádné neviňátko. Za porušení patentu na VR dostali pokutu. Jejich kvalita i pověst v minulosti byla pochybná. Teď dělají pár zajímavých skel, ale musíš si je doma dodělat, aby ti fungoval AF. To je teda výhra.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků