Sigma 50mm f1.4 ART

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 8. 5. 2014 05:32

Já se picnu. Vy zkoumáte jak je to focené a jak by to mělo být focené, já zkoumám, co ten objektiv technicky zvládá a a co ne, o tom by vlákno o Sigmě 50/1,4 Art asi mělo být.

Jo, máte pravdu (jako vždycky), já jsem to sem dal kvůli jiným věcem:

středová ostrost: na 1,4 stále ještě dobrá, ale o hodně horší než Otus, srovnatelná s Nikon 58/1,4

bokeh: viditelně horší než Otus a o hodně horší, než Nikon 58/1,4.

Hodnocení umělecké hodnoty fotografie, krásy modelky, kompozice, perspektivy, vhodnosti použitého objektivu, nasvícení a dalších věcí si od Vás rád přečtu, i když mne zajímá v případě tohoto objektivu něco jiné.

Že bych také clonil, to ani nemusím psát, a mohl bych pokračovat přes úhel, volbu modelky, umělecký záměr, barevné vyznění atd.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 8. 5. 2014 07:49

Tak sem davej obrazce, nas ty fotky rusi.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 8. 5. 2014 07:53

pemar píše:bokeh: viditelně horší než Otus a o hodně horší, než Nikon 58/1,4.


To máš někde i stejnou fotku z Otusu a Nikonu? Nebo to srovnáváš od oka? Já si třeba vůbec neumim představit, co by v tomhle konkrétnim případě Otus udělal s pozadím... Teda něco si myslim, ale jestli je to pravda... Každopádně já na ten bokeh tolik oko nemam.

Btw. Vim že to neni DSLR sklo, ale co si myslíš o Sony FE Sonnar 55/1.8? Jestli teda analyzuješ i výsledky jinejch novějších 50tek?


-- 8. 5. 2014 07:54 --

Jinak já čekam na takvoou tu testovací fotku s Maneki Neko jak se objevuje recenzích - na tý sem snad ještě nikdy nic nepoznal, ale vždycky je k tomu dlouhá diskuze o bokehu :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 8. 5. 2014 22:42

O ostrosti N 58/1,4 by sa tiez dalo polemizovat.... vela ludi o nej hovori, ale nikto ju ete nevidel.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 9. 5. 2014 06:12

Sony FE Sonnar 55/1,8 je paráda, ale pro Nikon ho v nabídce nemají, tohle měl Nikon pro mne udělat místo té svojí 58/1,4. Viděl jsem několik desítek testovacích fotografií toho Nikonu, který je kromě ostrosti ve všem dobrý, to je můj jasný závěr a je to výsledek všech recenzí. Zase je to o tom samém, buď bokeh, protisvětlo a noční fotografie, nebo nekompromisní ostrost, všechno najednou je problém. Ten Sonnar se podle mne blíží mému ideálu více, než ta Sigma a navíc má AF. Takže pro mne je co optické kvality pořadí 1. Otus, 2. Sonnar, 3. Sigma, ale co smysluplnosti koupě to vidím jinak: 1. Sonnar, 2. Sigma, 3.Otus, ani ne tolik kvůli ceně (to počítám jinak, ne absolutně, ale ako rozdíl pořizovací a zůstatkové ceny), ale kvůli chybějícímu AF. Včera jsem na Šumavě přepnul na MF a vydržel to půl hodiny, pak jsem zase přepnul na AF
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod hoax 9. 5. 2014 07:17

pemar: Ale to ucho je spíš následek nějakých úprav. Z téhle jedné fotky se bokeh vůbec soudit nedá.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 9. 5. 2014 09:04

To jsem zase jednou vytahl klasickou padesatku :-)
20140508-_MG_0263.jpg
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 9. 5. 2014 09:27

Si ji měl na ty bílý čtverečky přikreslit obličeje " :-) " :-D

Jinak ten bokeh je na mně už teda dost divokej. Co je to za 50tku? Já zrovna zprovoznil přes redukci na A7 muj starej Rokkor 50/1.4. Sice má na přední fotce škrábanec, jak jsem s ním kdysi fotil během lezení po skále (ještě s Minoltou XD7), ale naštěstí to nijak extra nevadí... Ale udělal sem s nim akorát jednu fotku. Tak snad časem udělám další a něco sem hodim.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 9. 5. 2014 09:44

To je canoni F1,4. F1,2 je trochu lepsi, F1,8 o trochu horsi nebo stejna.
Asi jsi u toho nebyl, pred tak 14 dny tu byla rozsahla diskuze ohledne padesatek (nevim jiste ze v tomto auditu) a tvorily se dve skupiny, jedna ktera nemela nikdy problem, protoze toto je pry lepsi nez mit kompaktne ciste mazle pozadi, druha o hodne mensi rekla, ze je to znamy problem a ze nova Sigma ma jinou konstrukci a timto trpet nebude (coz muze byt klidne pravda). Ja jsem tenkrat psal, ze kdykoli vytahnu padesatku tak mam "pulku" fotek znicenych, takze mne panbicek potrestal hned po dalsim prvnim vytahnuti. Je to teda jenom tato jedna z asi 40ti. Je to asi protisvetlo v kombinaci s otevrenou clonou a velkym kontrastem.

-- 9. 5. 2014 09:46 --

A pak jeste prisli krourkari a jejich Heliosy... ten jsem mel a je to takovy spravny retro.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 5. 2014 11:59

...pekny trojuhlenicky v bokehu, jen co je pravda :) Presne jako stara Sigma. Ta ma ale alespon ten stred hezky mekkej.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 9. 5. 2014 13:44

Copak sklo za 3800 Kc, tam je to ok, ale za 9000 Kc to zamrzi. No a za 50000 Kc f1.2 to je na streleni do hlavy. I kdyz 1,2 to tak strasny nema. Jestli to ta sigma posklada jinak a fakt to bude dobry, tak by se mel RD v Canonu strelit do hlavy generalne. Protoze 50mm ohnisko je kral ohnisek. A neda se s tim fotit.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 9. 5. 2014 23:23

Recenzia aj s ukazkovymi fotkami a porovnanie s C 50/1,4: http://www.prolaika.sk/sigma-50mm-f-1-4 ... ompromisu/
Bokeh je nadherny, makucky, vytvara krasny 3-D obraz - urcite patri aj v tomto k absolutnej spicke medzi 50mm sklami. Tesim sa az sa mi dostane do ruk.
Naposledy upravil Ondrej Bobek dne 9. 5. 2014 23:28, celkově upraveno 1
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 5. 2014 23:27

Dalsi zajimava padesatka, skoda jen toho seredneho bokehu 8-S

http://www.stevehuffphoto.com/2014/04/2 ... e-sony-a7/

Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 10. 5. 2014 07:13

Tak ten bokeh vypadá opravdu hnusně. Včera sem fotil se starým Rokkinonem 50/1.4 a ten má taky divný bokeh, ale aspon tak nějak zajímavě. Tohle je jen hnusný...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 10. 5. 2014 11:36

Vypada hnusne a jeste ani neni protisvetlo a mezery ve stromech.

-- 10. 5. 2014 11:37 --

Ondrej Bobek píše:Recenzia aj s ukazkovymi fotkami a porovnanie s C 50/1,4: http://www.prolaika.sk/sigma-50mm-f-1-4 ... ompromisu/
Bokeh je nadherny, makucky, vytvara krasny 3-D obraz - urcite patri aj v tomto k absolutnej spicke medzi 50mm sklami. Tesim sa az sa mi dostane do ruk.


To je sileny jakej ja mam odpor k Sigme. Asi jeste 10 let pockam a pak to koupim.
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků