Focení venkovních portrétů - zahrada

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod martin386 13. 4. 2014 20:40

Zdravím, chtěl bych se zeptat jak nejlépe fotit portréty například na zahradě.
Díval jsem se, že někteří fotografové, hodně z nich používají například softboxy, či deštníky.
Chtěl bych se zeptat, když nemám externí blesk, mohlo by být tohle ?
http://www.ebay.com/itm/New-Photo-Studi ... 3cb9c2ed86
Nebo je lepší si našetřit na blesk?
Popřípadě kde se používá vybavení, které jsem poslal, například ve studiích ?
V tomhle se vůbec nevyznám a tak bych ocenil radu zkušených :-)
Děkuji předem.
martin386
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qwerts 13. 4. 2014 21:00

Skoro bych radsi koupil cinsky blesk a destnik/softbox, muzes to vzit kamkoliv
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 13. 4. 2014 21:49

Já bych tak 5 let fotil s foťákem a potom se už člověk zorientuje s možným výsledkem, že nakonec nic dokupovat nebude.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 13. 4. 2014 22:17

Moznosti jak fotit portret je spousta a zadne konkretni reseni nelze povazovat za idealni reseni. Nekdo dava prednost prirozenemu svetlu pod mrakem, nekdo preferuje protisvetlo, kdy je slunce nizko nad obzorem, nekdo pracuje vylozene pouze se svetlem umelym, ... variant je nespocet. Ja osobne vyuzivam vsech vyse zminenych variant podle nalady, kterou chci do snimku promitnout. Takze nez neco doporucim, asi se te musim nejprve zeptat, jakych vysledku by si chtel docilit? Mas nejaky "vzor"?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lucas (novy) 14. 4. 2014 06:31

Ja by som v zahrade fotil skor s odrazkou. Len to musi niekto alebo nieco drzat na mieste.
http://www.ebay.com/itm/231168365360?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649
E = mc2 +-3dB
lucas (novy)
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tinkao 14. 4. 2014 12:19

Taky bych nejdřív začala s odraznou deskou, teda, pokud to nejsou rychle se pohybující děti. Na odrazku se dá koupit i držák, ale už je to zas dražší.
tinkao
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 14. 4. 2014 12:44

Ať nezakládám nový vlákno - zkoušeli jste někdo venku fotit "ateliérový" fotky? Tzn. klasicky před pozadim? Občas potřebuju nafotit nějaký fotky ve stylu "pes a páníček něco dělaj" a tahat kvůli tomu všechny do ateliéru je časově náročný. Tak mě napadlo vyndat pozadí někde na cvičáku, 2blesky, odpalovač a vyfotit to tam. Žádný umění nebo složitý svícení... Napadá Vás nějakej možnej problém? Napadá mě akorát různá barva světla (venkovní x blesk). Budou jen na web (max 1200px) nebo tisk v časopise tzn. ISO zas tak moc neřešim....
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod kozakm 14. 4. 2014 12:45

Zrovna barvy blesku a denního světla jsou hodně podobné, v tomhle problém vůbec nebude
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 14. 4. 2014 12:58

Tamto co jsi dal link je na zarovky a usporky. Mel jsem to taky a je to k nicemu. Ma to maly vykon ikdyz tam das 2x125W 5500K zarivky jak jsme mel ja.
Do zacaktu si kup bilou odrazku a premyslej nad svetlem v obliceji a na tele. Ne aby te napadlo pouzivat zlatou .... porad nechapu k cemu je zlata dobra? ;) Foceni neni snadne.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 14. 4. 2014 13:01

L-H, bohužel se barva denního světla dost mění, slunce, stín, zataženo, poledne, večer, asi bych volil slabý konverzní (oteplovací) filtr na objektiv, se kterým bych vyvážil bílou a který by částečně srovnal největší křiklavosti plenér/blesk.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 14. 4. 2014 13:04

Odrazka za 250 Kc je presne to s cim se da hrat 2 roky.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 14. 4. 2014 13:10

m-k, Puntík: Jojo s tou barvou počítám, ale asi spíš případnejma filtrama na blesk, pokud by dělalo moc bordel... Jen přemejšlim, jestli by mohlo být problém ještě něco. Kromě špinavýho pozadí od tlapek :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Puntík 14. 4. 2014 13:40

Já jen - někdy můžou být (i starší) konverzní filtry (denní/umělé) výhodnější, než filtry na hlavu blesku. Přestože tu někdo před časem tvrdil opak. Jestli ovšem zrovna ve tvém případě, nevím. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 14. 4. 2014 13:47

lukas_highenergy.cz píše:Ať nezakládám nový vlákno - zkoušeli jste někdo venku fotit "ateliérový" fotky? Tzn. klasicky před pozadim? Občas potřebuju nafotit nějaký fotky ve stylu "pes a páníček něco dělaj" a tahat kvůli tomu všechny do ateliéru je časově náročný. Tak mě napadlo vyndat pozadí někde na cvičáku, 2blesky, odpalovač a vyfotit to tam. Žádný umění nebo složitý svícení... Napadá Vás nějakej možnej problém? Napadá mě akorát různá barva světla (venkovní x blesk). Budou jen na web (max 1200px) nebo tisk v časopise tzn. ISO zas tak moc neřešim....

Tady je misto k zamysleni. Proc se davaji platna nebo papir pozadi do atelieru? Aby bylo jednolite pro pozdejsi upravu nebo spise proto, aby nebo spise zakrylo hnusnou zed za platnem. Takze si davam otazku proc tahat pozadi, co mi degraduje fotku, kdyz mam mnohem lepsi podminky nez foceni v atelieru?? Proc toho panicka a psa proste nevyfotis na trave?
Naposledy upravil chel dne 14. 4. 2014 13:56, celkově upraveno 1
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 14. 4. 2014 13:51

Nebo, pokud zákazník rozumí legraci, pověsit pozadí nepokrytě, může se tak octnout třeba i ve lví kleci.... :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků