Canon EOS 1100D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod dany70 9. 4. 2014 09:36

kultus píše: Kolik zkusenosti ma asi tazatel? Tak to prosim te ber trosku s nadhledem. S dobrym displejem se da krasne fotit i za slunka staci si zvednout podsviceni a vyuzit moznost jeho natoceni...a taky si muzes dokoupit za par supu "strisku" na displej. Dokonce jsem ji na NEXovi videl v nejake recenzi. A porad cekam na ten tip pouzitelneho hledacku do 400E :nenapadne

Som začiatočník,s fotením ako takým mám skúsenosti len s obyč. kompaktom(automat) a mobilom.Chcel by som sa foteniu začať venovať viac než len mačkať spúšť

-- 9. 4. 2014 10:39 --

rousini píše:Na slušný foťák má málo peněz. Musí vybírat z bazaru. Nikon D90, D5100 nebo bezzrcátko s EVF. To bude ale dražší sranda.

Prvně musí zhodnotit jakousi ergonomii a pohotovost ovládání a pak výstup. Skoro si netroufnu říct , co je důležitější, asi individuálně... Pokud nebere tyto faktory, tak ať si koupí cvakátko.

Začína s toho výberu foťáku byť docela veda :nenapadne

-- 9. 4. 2014 10:41 --

dany70 píše:Len neviem ako sú na tom kvalitatívne tie dodávané objektívy
Kód: Vybrat vše
http://fotoaparaty.fotolab.sk/produkt-108/detail-1996/olympus-e-pm2-+-14-42mm-cierny-+-objektiv-40-150mm-a-brasna-zadarmo

http://www.alza.sk/olympus-pen-e-pm2-objektivy-14-42mm-ii-r-40-150mm-black-black-d563962.htm

Stále som sa nedozvedel nejaký konkrétny názor :hm
dany70
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kultus 9. 4. 2014 10:14

a proc se nepodivas na recenze jak je na tom objektiv 14-42mm u olyho? Psal jsi ze se ti fotky libi. Z fotek nejlip sam uvidis jestli ti to staci nebo ne, to za tebe nikdo neudela...Z recenzi a videi na youtube se dozvis jestli je objektiv hlucny, jak kresli pri ruznych ohniskach a clonach atd...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dany70 9. 4. 2014 12:37

-- 9. 4. 2014 13:39 --

kultus píše:a proc se nepodivas na recenze jak je na tom objektiv 14-42mm u olyho? Psal jsi ze se ti fotky libi. Z fotek nejlip sam uvidis jestli ti to staci nebo ne, to za tebe nikdo neudela...


Som nevedel že tie fotky boli robené 14-42 objektívom,neboj sa recenzii som prečítal(možno aj niečo prehliadol) požehnane.Lenže ako laik to neviem moc posúdiť,preto sa pýtam
dany70
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mas0n 9. 4. 2014 14:14

dany70 píše:Stále som sa nedozvedel nejaký konkrétny názor :hm


Tu 40-150ku bych nechtěl ani zadarmo, měl jsem ji dva dny než šla pryč, a radši nemám žádný tele, než si koupím něco pořádnýho. Prý jsou ty modely od Panasonicu (45-150, 45-175, 45-200) opticky lepší, ale to už ti musí potvrdit někdo z těch, kdo je sám vyzkoušel.

14-42 překvapivě (vzhledem k ceně) není špatná, opticky je na tom líp než dražší 12-50, který má ale zase jiné výhody - "makro", elektronický zoom, pevnější konstrukce. Ale vzhledem k ceně, proč ne. Pokud bys šel cestou bazaru, je možný uvažovat i o set'áku od Panasonicu, ale o tom zase nic bližšího nevím. Já jsem nakonec po vyzkoušení obou možností od Olympusu pořídil super levnou Sigmu 19/2.8, která mi vyhovuje nejvíc...
mas0n
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 9. 4. 2014 16:16

14-42 je fajn skličko, idealne na nosenie na vylety. Samozrejme vo verzii IIr. Poslednej. Po pricloneni na 6,3-7,1 dava slusne vysledky v pleneri.
Netreba sa ho bat. Samozrejme kvalitu monofokalov nedosahuje, ale to je logicke.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FotoABC 9. 4. 2014 16:19

Na 14-42 by mně vadilo to, že i když je to na menší snímač, stále je to světelnost jen f/3.5-5.6 a ještě je potřeba přiclonit. Ještě horší to má Nikon 1, který má také záklaďák f/3.5-5.6 na ještě menší snímač. A přitom má Nikon 1 široký bajonet a široké objektivy jako kdyby ta skla měla být všechna pod f/2. :-(
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rousini 9. 4. 2014 17:18

Podle této stránky: http://www.photozone.de/olympus--four-t ... 56?start=1
má ten objektiv vzácně vyrovnanou kresbu od f/3,5 do f/8 - 11. Sice nijak zázračnou, ale mezi seťáky nadprůměr. Zezačátku jsem ho taky podceňoval a skoro nepoužíval s domněnkou, že to bude jako z kompaktu, ale e-e.

Jinak řada Sigma pro tento systém je klenot za hubičku. Hned jsem bral 19mm a nedávno 60ku. Nejde nechat ležet ...
rousini
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků