První zrcadlovka

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod metyn 28. 3. 2014 16:29

akorát k tým kompaktom bez hledáčku - f takovýchto podmínkách jak sů dnes - prudké jarní slunko relativně nízko nad hlavů - fotění stójí za prd, na sebelepším dispeju sa nedá komponovat, tož to je stiná stránka kompaktu, Meta
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miroslav.cizek 28. 3. 2014 19:42

A kdyz jsme u toho, existuje svetelny kompakt s hledackem a wifi rozumne velikosti (něco jako LX7)? Bez ohledu na rozsah zoomu? Asi ne, co, ale to jen tak bokem, ze by se jeden hodil... :) ale sem narocnej, chci fotit na plnou diru na slunicku, takze aby umel hoodne rychle casy, treba jako Nikon 1, ale aby to nebyl Nikon 1 :D... A ted babo rad...
miroslav.cizek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 28. 3. 2014 19:46

moje Fuji X10 umí na plnou díru 1/4000s v režimu M a S a má hledáček :-) (blbě použitelný kvůli paralaxe) a X20 ho má i s indikací zaostření

ovšem bez wifi
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rousini 28. 3. 2014 20:53

miroslav.cizek píše:A kdyz jsme u toho, existuje svetelny kompakt s hledackem a wifi rozumne velikosti (něco jako LX7)? Bez ohledu na rozsah zoomu? Asi ne, co, ale to jen tak bokem, ze by se jeden hodil... :) ale sem narocnej, chci fotit na plnou diru na slunicku, takze aby umel hoodne rychle casy, treba jako Nikon 1, ale aby to nebyl Nikon 1 :D... A ted babo rad...


Když je díra moc velká, tak spousta profikompaktů má ND filtr a některé mají EVF. Pokud ne integrovaný, tak jako příslušenství. To už je trochu jiný kafé než plexisklová dírka.
Wifi nemám ve focusu, ale něco by se našlo.
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miroslav.cizek 28. 3. 2014 21:00

Na X10 i X20 sem se dival, mozna bych ozelel i hledacek kvuli wifi :) muj BB mobil ma fotak na prd, stejne jako vetsina Blackberry telefonu... A tak nejak sem chtel jeden fotak s wifi, idealne ten ktery by byl porad u mne :) a kupovat wifi adapter pro fotaky co mám se mi nechce, byla by to dalsi vec co se musi tahat.
miroslav.cizek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 28. 3. 2014 22:34

S hledáčkem jsou z lepších kompaktů Nikon P7800, nebo menší Panasonic LF1.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 28. 3. 2014 23:33

reign píše:Jiná cesta - neřeš to, chceš zrcadlo, kup zrcadlo a časem na video třeba ten kompakt
Tak je .. voľakto napísal že zrkadlovka je len prechodným štádiom k bezzrkadlovke .. takže kľudne si ju kúp (kým nezistiš vocogo tak určite budeš po nej túžiť), alebo si ju aspoň požičaj

reign píše:opravdové potřeby se mu můžou brzy praxí změnit jakýmkoliv směrem, dnes pro něj nepředstavitelným.
to je ten prúser .. aktuálne "potreby" sa menia podľa nakúpenej techniky:
brácho po kúpe teleobjektívu fotil vrabce ktoré lákal semiačkami, alebo kačky ktorým som hádzal trhance z pečiva (keďže nímv izbe nemohol fotiť nič, v hale F4 svetelnosť nestačila)

miroslav.cizek píše:existuje svetelny kompakt s hledackem a wifi rozumne velikosti (něco jako LX7)? Bez ohledu na rozsah zoomu?
A čo Panasonic LF1?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miroslav.cizek 29. 3. 2014 07:14

LF1 vypada dobre, u mne to nastesti nijak nehori, takze si pockam, jestli letos prijde LX8, ktery by mohl mit wifi i hledacek z LF1 :) me se totiz LX7 desne libi vzhledove a muj prvni opravdovejsi fotak, ktery sem si koupil "za svy" byl Panasonic TZ2, uz je to hooodne davno, ale stejne, to je jako prvni auto, na to se nezapomina... Jen by tu LX8 uz mohli predstavit, rad bych ji měl uz na leto :D
Jinak si taky myslim, ze lidi, kteri znaji kolecko kompakt - zrdcadlovka - kompakt/CSC je dost a bude jich stale vic jakmile ti, kteri si koupili zrcadlo pred nedavnem trochu ulezi a rozdejchaj ze po trech letech kupuji novy fotak a vzdavaji se toho,ktery je stal mesicni vyplatu a ktery jim měl vydrzet dalsich deset let... A je to jen a pouze proto, ze v myslich lidi je zakoreneno, ze "dobry fotky = zrcadlovka", ale za to nemohou lidé, co si zrcadla kupuji, ale neschopnost lidi z marketingu vyrobcu CSC...
miroslav.cizek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 29. 3. 2014 07:27

až tak bych to nezevšeobecňoval, já jsem z fáze zrcadlovka postupoval v pomyslném kolečku s vědomím kompromisu s prioritou rozměrů při zachování určité kvality...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miroslav.cizek 29. 3. 2014 07:50

určitě, já to myslel tak, že pro většinu lidí je obrazová kvalita bezzrcadlovek i pokročilých kompaktů naprosto dostatečná, technické omezení, které jim tyto přístroje oproti zrcadlovkám přináší drtivá většina nezaznamená a vlastně ani to osahání si zrcadlovky na prodejně není všeříkající, protože si mnoho lidí neuvědomuje, že to není jen o tom, jak sedí v ruce, ale že se taky bude muset někde nosit a to třeba i celý den s dalšími věcmi, které je potřeba u sebe mít třeba na dovolené a které u sebe většinou v obchodě nemáme, že :-)
Já sem se taky celou pubertu těšil až budu mít zrcadlovku, v té době teda stály ještě řádný balík a zdály se mi nedostupné. Pak sem si jí koupil, několik let používal, koupil si větší a začal řešit kompakty a bezzrcadlovky a dnes bych si zrcadlovku nekoupil, kdybych jí nepotřeboval k tomu, co mě živí. Ale musel sem si to uvědomit sám a to by podle mě měla být práce marketingu, vnuknout zákazníkům požadavek na CSC ještě předtím, než se budou poohlížet po novém foťáku, protože pak už je pozdě na to je lanařit, protože to dogma "chceš kvalitní fotky, musíš mít zrcadlovku" je natolik rozšířené a silné, že mu věci neznalý zákazník těžko vzdoruje :-)
miroslav.cizek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 29. 3. 2014 08:22

Z vlastní zkušenosti, je lépe mít několik velikostí. Už u filmu jsem měl vždy kompakt a zrcadlovku zároveň. Přenesl jsem to i do digi. Ale když nastoupily CSC (fotící dobře) transformoval jsem se teď kompletně do m43 (pen mini + omd5 + skla), takže nyní mám slušnou skládačku pro každou příležitost (a kvůli šťouralům upřesním - pro moje potřeby).
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rousini 29. 3. 2014 09:23

No konečně se tady pár lidí odkopalo a napsalo na plnou hubu, jak to v životě chodí. Taky si uvědomuju, že zrcadlovka toho dovede nabídnout víc, ale za jakou cenu? Za cenu tahání báglu a aby měla smyslm a byla využita k čemu stvořena, tak to určitě není nákup osekaného těla a dvojsetu. Neochota učit se a dál investovat do vybavení je důvodem přetlaku takovýho harampádí po bazarech.
Takže já jsem měl kolečko kompakt, profikompakt a teď jsem na m43 (E-P3+VF-2 a pár skel).
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 29. 3. 2014 10:20

Pavel Breit:

Dobre povedane...mam tiez Zrkadlo + na dovolenky a vylety E-PM1 so skoro stale nasadenym OLy 9-18. Kazdy je na nieco ine vhodna a kazdy ma svoje limity.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod metyn 29. 3. 2014 11:15

já sem letos zakotvil u sony nex 5n , v interiéru dosť dobré, akorát sa poohlédám po nexu 6 enom k vůli hledáčku, 5n venku je tragédie + zmatené ovládání přes menu, v plánu mám 30 sigmu, blbé je, že aj gdybych přikůpil hledáček tak néni kam nasadit blesk ( protisvětlo - ve tmě rači nefotím). Možná sa eště zkuším mrknůt na omd-m 10, ale nevím jak ten hledáček s polovičním počtem bodů proti nex 6, Meta
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 29. 3. 2014 13:15

Souhlas, ale co s tím, když i tady pár diskutabilně zaměřených každému vnucuje, že bez superrychlého ostření zrcadlovky (podmíněného navíc spoustou bodů v hledáčku) a nicotné hloubky ostrosti nelze svou ratolest v zavinovačce slušně vyfotit. Ještě že sem -chel- klepnul stránky - : http://www.adriansommeling.com/ - se kterými (co by omalovánkami) nemusíme souhlasit, ale které krásně dokládají opak. Tedy že zajímavá fotka není pouhým cvakem ultra světelného širokáče, ale především o nápadu. A myslím, že je načase o tom už začít rozumnou debatu. I před těmi, kdo chtějí svůj první, lepší foťák. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků