objektiv 17-? pomer vykon/cena

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod rhinos 26. 3. 2014 11:51

potrebuji pokryt ohnisko od 17 do zhruba 50-70mm
Mel jsem zalusk na objektiv od Canonu 17-40L ale uvazuju o pomeru cena/vykon.
Nestacil by s vidinou uprav v LR napriklad objektiv od Sigmy 17-70 a neposkytl vzhledem k cene podobnou sluzbu..?
Ja vim ze me nekteri mistni odbornici ukamenuji :-D
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 26. 3. 2014 12:12

Na APS-C nebo FF zrcadlovku Canon?

-- 26. 3. 2014 13:13 --

Účel - krajina, reportáž, domácí cvakání?
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rhinos 26. 3. 2014 12:26

crop - Canon 7D

takovy ten domaci mix...
portrety deti,zoo,cestovani

na portrety ale mam i 50 f1.4 do sigmy

spise proste na situace kdy jsem moc daleko a potrebuju si to pritahnout a nebo naopak s 50mm jsem uz moc blizko a neni kam poodejit
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 26. 3. 2014 12:32

Tamron 17-50 F2.8 samozřejmě, opticky rozhodně tu službu poskytne.. :)
Díky tomu, že má 2.8, tak na F4 již bude stejně ostrý jako ten 17-40

Jde fakt o to, kolik to má stát.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lucas (novy) 26. 3. 2014 12:35

Ja mam na 7D 17-55/2.8 IS od Canonu. Cena neni sice nizka (na non-L sklo), ale rozsahom ohnisiek, svetelnostou, stabilizaciou, rychlostou/presnostou AF a vystupom je to dobra volba na APS-C.
E = mc2 +-3dB
lucas (novy)
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 26. 3. 2014 12:36

Na vyber je dost variant svetelnych zoomu od Sigmy a Tamronu. Vsechny jsou velmi ostre. Sigma 17-70/2,8-4 OS je velmi dobra. Sigma 17-50/2,8 je hodnocena jako nejostrejsi zakladni zoom. Tamron 17-50/2,8 VC moc nezaostava.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rhinos 26. 3. 2014 13:03

tak cena aby byla niz nez se da sehnat bazarova 17-40L coz je nekde mezi 11-13000 za mene jsem ji nevidel a cena se ani moc nemeni
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 5. 4. 2014 14:37

Klonil bych se k červenému kroužku. USM ostření je prostě výborná věc. Opticky už jsem slyšel někoho remcat, jsem si ale jist, že se dá vyzkoušet každý kousek z druhé ruky a vzít si, co ti bude vyhovovat. Za ty peníze z druhé ruky, super volba. Je to navíc weather-sealed. Teda, co jsem se dočetl, aby byla odolnost kompletní, doporučuje se ještě mít nasazený UV filtr.

Pokud třetí stranu, tak Sigmu 17-50 nebo 18-50(nevím přesně).

Ale prostě z druhé ruky Lko za super peníze. Dá se za 11 plus minus.
ig: martincapal
Cappi_206A
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rhinos 5. 4. 2014 15:36

jo jo asi souhlasim.
Mam 70-200 f4 L a je to uzasny objektiv
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 7. 4. 2014 23:32

Tedka jsem si pujcil 17-40/4 a je to vynikajici. Jo na plnou diru vinetuje lehce, ale to bych neresil, stejne se ten efekt pridava i naschval - znam take, kteri to i doslova prehanej.

To USMko je vyborne a velmi rychle. Zoomovy prstenec jde krasne jakoby fluidne. A ten prenos kontrastu vau, hodne dobre. Ma plastova padesatka je strasna ohledne kontrastu a barev :-) Pevna 85 je lepsi o dost, Ale Lko mi v tomto prijde, ze ma dost navrch.
Cappi_206A
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod menicks1 10. 4. 2014 15:31

No záleží co od něj čekáš, jestli potřebuješ perfektní ostrost nebo rychlý AF nebo využiješ stabilizace. C 17-40 je super pokud potřebuješ rychle ostřit.

Za sebe mohu říct o 17-50 Tamron 2.8 VC. Od f4 poměrně ostrý, ale i na 2.8 se to dá, je měkčí více na krátkém konci víc než na dlouhém. Stabilizace super akorát trochu hlučnější a není moc na akční fotky ale jinak super učinná, někdy tedy trochu "poskočí" obraz ale na fotce to není vidět. Jen teda pomalejší ostření, o něco rychlejší než seták - možná i o víc :).
menicks1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rhinos 11. 4. 2014 08:21

a co Canon 17-35 f2.8 L?
ale co jsem tak koukal na par testu 17-35 f2.8/17-40 f4 tak ta 17-40 je asi lepsi
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 11. 4. 2014 10:16

Ešte si treba odpovedať na 2 otázky.. plánuješ prechod na FF alebo zostaneš u menšieho čipu a canon systému, a si limitovaný financiami (môžeš si dovoliť drahší kus?)?

Ak máš 7d asi si  ho kupoval kvôli rýchlosti a k tomu je fajn  c70-200 f4 (a máš 50mm 1,4)

Keď zvážim nezodpovedané otázky asi najlepšie riešenie by bol Tamron 17-50 2,8 bez VC

Je ostrejší a lacnejší ako VC verzia (zoženieš za dobrý peniaz aj v bazáre)

VC využiješ možno na statické scény z ruky bez pohyblivých objektov – čo je minimum situácií.. inak časy by mali byť kratšie ako 1/125s a aj to je na rodinku niekedy málo.. nie to ešte deti J, externý blesk niečo zamrazí a prisvetlí pri ostrení..

Rýchlosť: väčšina čo s ním nefotili riešia jeho pomalosť – z testov a vidí ako preostrujú s najbližšieho do nekonečna.. pri bežnom fotení ostrím od cca 1,5m – 5m a tam je to celkom rýchle preostrovanie.. neviem kto s 30cm preostruje na nekonečno, urobí záber a zase robí skoromakro (na blízko dokáže fotiť a dá sa to tak nazvať - skoromakro)

Nevýhody – zoom je trochu kratší, niekedy to limituje.. opačný zoom ako canon a jemne hlučnejší.. ale nijako drsne – spravil som s ním jednu svadbu a nejaké konfirmácie (a to domáce fotenie)

Iné dôvody:

Keďže je lacný a urobí robotu dobre a časom ak zvážiš prechod na FF a budeš to riešiť znovu nebude to tak finančne a „citovo“ ťažké..  ak by si bral spomenuté Lká tak by sa z toho vykľuli  širokáče a bol by si nútený riešiť zase univerzálny zoom na FF  a to sú ďalšie peniažky, ak by ti nestačili pevné kúsky napr.: 35mm, 50mm, 85mm..

Ak by si bral spomenuté zoomy na menší čip – sú dobré sigma 17-70 by bola fajn len potom nepasuje na FF.. canon 17-55 je TOP ale predražený a myslím že by si bol na ňom stratový.. teraz sa tretie strany snažia dosť ovládnuť trh a ponúkajú dobré alternatívy a novšie technológie a technika ako taká dovoľuje ísť s kvalitou hore a cenou dole.. a preto by som sa do drahších kusov teraz nepúšťal..

Ak máš dosť peňazí tak canon 17-55 2,8 – tam nie je o čom.. potom predáš jemne so stratou a kúpiš zase od canonu na FF 24-70 2,8 USM II a máš to najlepšie..

ale ako som hovoril je to všetko prachoch a požiadavkách jednotlivca.. každý objektív je silnejší (slabší) v niečom inom a každý sám musí vedieť čo bude potrebovať.. a k tomu samozrejme je dobré brať do úvahy cena/výkon.. či stojí napr. 700€ za nárast vlastností o 8% (pri objektívoch na FF v porovnaní napr. tamron 24-70 2,8 VC a canon 24-70 2,8 USMII)

v každom prípade držím palce pri výbere a nech je sklíčko, nech je akékoľvek, spoľahlivé a vydrží čo najdlhšie..
DUDISKO
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků