Fujifilm X10

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 5. 2. 2014 17:45

Dá se na x10 hodit normální univerzální odpalovač na světla do ateliéru? Bych zítra po focení pro srandu zkusil, co z toho poleze :-) Jen nevim, jestli tam nemůže bejt problém s něčim a info sem k tomu nikde nenašel... Díky
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod reign 5. 2. 2014 19:17

já mám obyč ne TTL odpalovač a funguje normálně, jen musíš v menu povolit externí blesk

doporučuji si na focení s bleskem vyhradit jeden z C režimů, protože povolený externí blesk mění časy nastavené foťákem v režimu A a P, prostě se chová, jako by tam ten blesk byl i když není

super je, že s externím bleskem (odpalovačem) nejsi limitován nějakým synchro časem, pálí furt
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VladoM 13. 3. 2014 12:08

Poprosím skúsenejších o radu. Ako amatér používam Canon A720 na fotenie prírody a interiérov (múzea). Príroda viac orientovaná na makro. Uvažoval som o lowendovej zrkadlovke so setovým objektívom 18-55mm - Canon 600D alebo Nikon 5100D, prípadne investovať do lepšieho setového objektívu 18-105 - pre Nikon. Odrádza má váha a to, že sa často spolieham na automatiku z časových dôvodov. X10-ka mi nasadila chrobáka do hlavy, či by mi nestačil aj takýto upgrade. Prípadne bezzrkadlovka Olympus E-PL3 alebo kompakt Canon G15. Recenzie a porovnávanie výstupov na dpreview ma ťahá k zrkadlovke, rozum ku kompaktu. Ďakujem za každý názor, aj keď viem, že je ťažké radiť v takto postavenej otázke.
VladoM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pepl 13. 3. 2014 14:25

Kdybys chtěl zůstat u kompaktu, asi bych si pro Tvé účely vybíral mezi G15 (kvůli makru) a Panasonic LX7 (hlavně světelnost do interiérů, též se hodí širokoúhlý obejktiv do interiérů) a s makrem si poradí též obstojně. Oba pořídíš okolo 10 000. U bezzrcadel neumím poradit slušný objektiv.
pepl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 13. 3. 2014 19:18

G15 ne kvůli pomalosti, ale G16 ano - vypadají identicky, ale rozdíl je obrovský - rychlost AF, rychlost všeho a k tomu nádavkem podstatně lepší výkon na vysoké ISO

pokud jsou rozměry určující, tak čiré mazáctví je Sony RX100

-- 13. 3. 2014 19:23 --

ještě k té Fuji X10: asi bych ji vybral znovu, tuhle jela manželka s dětmi na velký výlet a v EXR auto pořídila parádní fotky, nevím jak na SLovači, v Česku ji mají v electroworldu o víkendu vždy za 8k, v týdnu za 9k, vyhovuje mi rozsah zoomu, ostrost, DR....
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pepl 13. 3. 2014 19:35

Hele Reign - fakt je to takový problém si přečíst co tazatel VladoM preferuje? Pakliže mu jde o makro v přírodě, je na místě mu doporučovat RX100, když se ví, že makro ji jde asi nejhůře ze všech disciplín? Proč toho člověka mateš? Děláš to schválně nebo máš potřebu poradit za každou cenu, bez ohledu na realitu? Víš, co se říká o snaživém .....? ;-)
pepl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VladoM 13. 3. 2014 20:35

Ďakujem za rady. RX100 je aj cenou dosť vysoko, aj keď recenzie sú všeobecne pozitívne. Foťák nemusí byť do vrecka, na biku budem voziť starú A720. Pozriem sa na G16-ku, uvidím, porozmýšľam. Neponáhľa to. A to makro je pre mňa dôležité.
VladoM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 13. 3. 2014 20:46

pepl: kdybys opět ztratil orientaci v krátkém textu, tak jsem ho raději pro tebe zkrátil:

reign píše:pokud jsou rozměry určující, tak čiré mazáctví je Sony RX100

ještě k té Fuji X10: asi bych ji vybral znovu
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VladoM 13. 3. 2014 21:12

Zaujímavá cena je aj na PENTAX MX-1.
VladoM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 13. 3. 2014 21:13

on ten Pentax je převlečený Olympus X-Z2
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 13. 3. 2014 23:13

Jj, hodinky nebo holinky...... ;-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 14. 3. 2014 00:50

máš pravdu, mají stejný jenom snímač, objektiv a výklopný displej, jinak je Olympus lepší- displej má dotykový a na rozdíl od Pentaxu má sáňky na blesk a příslušenství
www.diit.cz/clanek/pentax-mx-1-vs-olympus-xz-2
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VladoM 14. 3. 2014 06:30

Dík za ďalší tip. Zdá sa, že nad zrkadlovkou v mojom prípade asi nemá zmysel uvažovať.
VladoM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 14. 3. 2014 06:47

VladoM: nikdo tady nevíme, jaké jsou tvé požadavky na makro, víme jen, že ty profikompakty mají všechny velmi slušný výstup a většina z nich něčím vyniká nad ostatní tak, že jsou v daném směru nejlepší. Vážně bych vynechal jenom Canon G15 (protože má podstatně lepšího nástupce) a výše zmíněný Pentax (byť překrásný, tak Olympus ho trhne výbavou a lepším obrazovým procesorem). Co se toho makra týká, tak celkem detailně to rozebírá Milan Šurkala ve svých recenzích na digimánii. Stejně je nakonec nejlepší zajet si do pořádného obchodu a věnovat tomu minimálně pár hodin na na svůj soukromý test, nakonec má největší váhu to, jak ti foťák sedne.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 14. 3. 2014 07:01

Fotil jsem na "makro" s XZ1 a bylo výborný. Snímek ostrý, plastický. Takže XZ2 asi bude obdobný. A pokud nebude stačit zvětšení je ještě možnost předsádky. Ale mě XZ1 stačilo "holé". S X10 se také chyba neudělá. Měl jsem možnost pár dní, zajmavý přístroj s celkem použitelným optickým hledáčkem. Vlastní zkušenosti.
Pavel Breit
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků