Pro koho je digi arena?

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ferrin 16. 12. 2006 13:05

Možná to zní divně,ale když čtu komentáře,připadá mi že: Tato FOTOGALERIE není pro fotoametéry,ale jen pro pracovníky profistudií.
Každý povětšinou jen kritizuje fotky, hlavně z míst kde nebyl,neviděl,nezná. Vzpíná se ve mně hněv,když slyčím slovo jako "kompozice" a "tady uber". Copak o tom je fotka?
Fotka je o momentě,ať je jakýkoli, i fotka tmy ve tmě by byla dobrá, je-li tak pořízena,pro okamžik,krásu či náladu nebo radost. Všiml sem si,že jsou dost vysoce hodnoceny upravené fotky, kde vlastně ani oko nevidí. Proč?
Ferrin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 16. 12. 2006 13:42

Budeš se divit, ale fotka není jenom záležitostí "zachytit něco", ale jde taky o způsob zachycení. Pokud cvakneš fontánu naprosto bez nápadu, tak se nemůžeš divit, že takovej cvak prostě nikoho nezaujme. Dal by sis to snad na stěnu? Troufnul by sis to vystavit někde v galerii? Narážím na tuto fotografii, můj komentář tam máš.
http://galerie.zive.cz/showphoto.php?ph ... user=47500

Mimochodem, úpravy se tu řeší celkem často a je nesmysl, že ze špatné fotky uděláš softwarem dobrou. Třeba u tý tvý mizerný fontánky by ani nejnovější Photoshop moc nepomohl.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 16. 12. 2006 13:58

Tvoje hodnocení tady je taky hustý. Že to takhle neumíš nafotit ty, neznamená, že je to umělý. Konkrátně na ten hvězdicovitý tvar slunce stačí zvolit velkou clonu. Když neumíš přijmout kritiku od lidí, kteří se ti snaží poradit, tak se nad svými fotkami ukájej doma a nevkládej je do veřejnejch galerií.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 16. 12. 2006 13:59

Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferrin 16. 12. 2006 14:08

Jde o to, jak ten momen vidíš ty svým okem,sebelepší rada ti nepomůže když momentálně je něco pro tebe hezké. Nikdo nevidí podmínky fotografa,nevidí,zda se kroutí,obchází,klečí, stojí na lavičce. Nejsem profi fotograf,ani jím nebudu,nechci vystavovat fotky "nej...", chci se jen podělit o moment tý krásy v tu chvíli. Je to tak složité pochopit?
Co když tu fontánu už nevyfotím? Byl si tam? Víš jaká je? Ale není to o tom. Je to o chuti podělit se o to co vidíš
Ferrin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ferrin 16. 12. 2006 14:11

Hustý to ani není. Mám jen HP 417. Možná je problém se vcítit do toho kde jiný vidí krásu
Ferrin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Miloš 16. 12. 2006 15:35

Na foťák se nevymlouvej, zkus si něco o fotografii přečíst.Něco o kompozici a nastavování fotoaparátu i úplný automat má něco jako korekci EV, plošné nebo bodové měření je to i v návodu co se k čemu lépe hodí.... :shock:

Jo a zapoměl jsem na kalibraci monitoru ta je naprosto nezbytná podívej se sem http://diginews.sk/fotografie/kalibracia/ 8)
Miloš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 16. 12. 2006 16:56

Ferrin píše:Mám jen HP 4177/quote]
A?
Ferrin píše:Vzpíná se ve mně hněv,když slyčím slovo jako "kompozice" a "tady uber". Copak o tom je fotka? /quote]
Ano, o tom je fotka. Jinak bys mohl strčit foťák do ruky šimpanzovi a výsledek by byl stejnej
jquote="Ferrin"]nechci vystavovat fotky "nej...", chci se jen podělit o moment tý krásy v tu chvíli
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maročan 16. 12. 2006 17:55

USER47 má pravdu.

To Ferrin:
Proto také nikde nevystavuji rodinné fotky. Jsou to fotky rodinných příslušníků, na kterých je zachyceno něco pěkného, ale pochopím to jenom já a ostatním by to nic moc neřeklo. Zrovna tak fotky z dovolených ukážu jen známým. Jen pokud je něco moc pěkného, taky bych to někde vystavil.

Na foťák je hloupé se vymlouvat, ta fontána je zkažená kompozičně.

Pokud by dělali všichni to, co se tu snažíš popsat, asi by nikoho ani nebavilo ty galerie procházet. Vystavovat na web vše, co jsi kde nafotil, prosím, ušetři nás toho. Nebo si založ vlastní stránky a třeba tam někteří sado-maso příslušníci budou chodit pravidelně.

Za ty známky u pěkných fotek mi teď připadáš jako škodič, kterých je na netu všude dost.
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maročan 16. 12. 2006 18:08

To Ferrin:
A pokud je pro tebe upravovanej ksindl fotka, nad kterou se někdo moří hodiny ve fotoshopu, tak s tebou asi nemá vůbec smysl ztrácet čas.
Důležitý je výsledek(dříve ve fotokomoře, dnes na PC) a fotky OndryN jsou fakt perfektní. Až budeš mít galerii jako on, tak takové bláboly z úst nevypustíš.

// teda teď jsem si četl tvé komenty a hlavně ty o kompozici jsou dost hustý...
Naposledy upravil Maročan dne 16. 12. 2006 18:34, celkově upraveno 1
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maročan 16. 12. 2006 18:18

Ferrin píše:Jde o to, jak ten momen vidíš ty svým okem,sebelepší rada ti nepomůže když momentálně je něco pro tebe hezké. Nikdo nevidí podmínky fotografa,nevidí,zda se kroutí,obchází,klečí, stojí na lavičce. Nejsem profi fotograf,ani jím nebudu,nechci vystavovat fotky "nej...", chci se jen podělit o moment tý krásy v tu chvíli. Je to tak složité pochopit?
Co když tu fontánu už nevyfotím? Byl si tam? Víš jaká je? Ale není to o tom. Je to o chuti podělit se o to co vidíše/quote]


Proč když chceš lidem ukázat krásnou fontánu, tak fotíš trávník? :(
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paja1971 16. 12. 2006 18:25

Podle mě více jak 90% lidí na tomto fóru nejsou profíci, ale ti, kteří se o fotografii (teď už hlavně digi) zajímají a baví je, někteří fotí už dlouho, někteří teprve chvíli, ale málo kdo to fóra napíše takové kraviny jako Ty. Chtělo by to více pokory a sebereflexe, jestli víš co to je!!! Někdy tu píšou i úplní začátečníci, což jsi na 100% Ty, a nestydí se zeptat o radu a všichni rádi pomůžou, ale aby se hned někdo urážel a kritizoval, čemu nerozumí? Vzal jsi to za špatný konec! Možná až se začneš o focení jednou zajímat více, tak moje slova a slova těch přede mnou pochopíš. Tu nízkou známku za tu fotku s tím sluncem, to jsi to autorovi pokazil, protože to bylo na jasný průměr 10 - ta fotka je dokonalá.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Paja1971
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 16. 12. 2006 19:36

Pro koho je DIGIarena? Z pozice vydavatele bych odpověděl, že pro poučené fotoamatéry. Pro lidi, které fotografie baví, kteří ji mají jako koníčka, kteří hledají nové možnosti, kteří se chtějí neustále vzdělávat a zdokonalovat.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 16. 12. 2006 21:59

Snad i pro ty nepoučené?? Ne?? Nemyslím nepoučitelné :P
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 17. 12. 2006 00:57

USER47 píše:A co se týče toho bodování, měl by sis něco přečíst o technických stránkách fotografování, protože třeba ta čtyřka u OndryN nebo jednička u Reného K byla dost mimo. Budu se opakovat, ale pokud něčemu nerozumíš, tak do toho nekecej.
beat
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků