Objektivní hodnocení aneb pověste Rimana

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod riman 9. 12. 2005 14:32

Byl jsem už několika lidmi na této galerii obviněn z toho, že hodnotím neobjektivně, že hodnotím pouze negativně, že se předvádím, že chytračím a ze spousty dalších věcí, jejichž výčtem nebudu zdržovat. Zkrátka, zdá se, že jsem svým hodnocením spoustu lidí naštval.

Všem těmto naštvaným bych chtěl jednak říct, že mě to mrzí, že naštvat je nebylo mým cílem, ale také to, že hodnotím podle svého nejlepšího přesvědčení a budu se snažit v tom i nadále pokračovat.

Nedělám si iluze o tom, že jsem bůhvíjak schopný fotograf, vždyť fotím sotva dva roky, ale snad mám právo na vlastní názor. (Obávám se, že v tomto oboru nic jako objektivní hodnocení neexistuje, že se jedná vždycky o subjektivní záležitost.)

A také myslím, že by názor nějakého Rimana tak nepopuzoval, kdyby bylo obecně více hodnocení a více komentářů. Asi jsem jeden z mála, kteří se snaží ohodnotit všechny nové fotky, věnuju tomu několik hodin týdně, a díky tomu je zřejmě můj hlas víc slyšet.

Všechny, kteří mi rozlobené komentáře píší k mým vlastním fotkám, tímto prosím o změnu bojiště - tady je příhodnější místo. Jestli myslíte, že něco dělám špatně, řekněte mi to. Je tu vždycky šance, že seznám, že máte pravdu a polepším se... :-)
riman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod primar 9. 12. 2005 18:06

Ahoj,myslím ,že vůbec není pravda ,že by jsi hodnotil neobjektivně,mně to přijde právě naopak a rozhodně nemůže být naším cílem si tady hromadně dávat 9 a 10 a podléhat sebeuspokojení a nic se nenaučit o tom by ta galerie neměla být ,takže já stojím v tomhle za tebou.
primar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Trup 10. 12. 2005 23:39

Píšu to tady všude - apeluji tedy na všechny - hodnoťte, ale pokud už něco sepsujete, tak napište proč.
Konica Minolta Dimage Z3 (zatím)
Trup
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 10. 12. 2005 23:55

Trup píše:Píšu to tady všude - apeluji tedy na všechny - hodnoťte, ale pokud už něco sepsujete, tak napište proč.t/quote]
Svět je na *****.Protože jsem si vzal za ženu totální krávu.
Petr.kkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekE 11. 12. 2005 17:56

Pověste ho vejš ať se houpá... :)
Život je nespravedlivej.

....a někdy raději nehodnotím, protože lidé tvrdí, že si sem jdou pro názor a hodnocení a pak když je dostanou, tak se strašně čílí a rozčilují, že prý nejsem objektivní a pod.
Názory tady nejsou objektivní!!! Opravdu ne. Jsou to čistě subjektivní záležitosti. To by si měli lidé uvědomit. Vždy se jedná se o můj, subjektivní pocit. Takže pokud chce někdo prskat, že jej poškozuji, když mu dám nízké hodnocení (své hodnocení vždy odůvodním)... tak ať prská, příště se dočká opět mého subjektivního hodnocení spolu s vysvětlením.

Pokud nechce dotyčný abych mu jeho fotografie hodnotil, bude se muset zasadit o to, aby byla zprovozněna taková funkčnost galerie, která umožní blokaci uživatelů, nebo v té galerii nepublikovat. Dokud je tato galerie veřejná, pak si budu komentovat jakou fotku budu chtít. Nikdy ovšem jako reakci na komentář nebo hodnocení mé fotografie ale jako normální (subjektivní) hodnocení a komentář. Opravdu nemám čas na to, vést tu nějaké žabomyší války.

A co se týče rimana?? Pověsit!!! :) :D
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod activer 11. 12. 2005 18:15

hm..a ja si myslel ze hodnoti kazdy uzivatel prave proto, aby to bylo subjektivni :)

delas to dobre
Každý problém ma své jednoduché, lákavé - a naprosto špatné řešení. (A.C. Clarke)
activer
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod riman 12. 12. 2005 11:04

Trup: Přiznávám, slovní hodnocení nepřipojuju vždycky, někdy mi to připadá tak evidentní, že je mi až stydno se o tom rozepisovat. (A někdy taky tlačí čas... ;-) ) Pokusím se v tomto směru polepšit.

MirekE: Ty aby sis nenechal ujít příležitost k lynčování, co? :-D
riman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michael B. 14. 12. 2005 13:05

MirekE píše:Pokud nechce dotyčný abych mu jeho fotografie hodnotil, bude se muset zasadit o to, aby byla zprovozněna taková funkčnost galerie, která umožní blokaci uživatelů, nebo v té galerii nepublikovat. Dokud je tato galerie veřejná, pak si budu komentovat jakou fotku budu chtít. /quote]


Funkce blokace uživatelů nás napadla už v době, kdy jsme Galerii vytvářeli, ale po zkušenostech odjinud jsme dospěli k závěru, že je to kontraproduktivní. Pokud někdo nemá dost odvahy poslechnout si kritku svého díla, neměl by ho vůbec publikovat. A ne to řešit tím, že zakáže kritikovi přístup ke svým fotografiím.

Takže: Hodnoťe, co se Vám líbí (a nelíbí), od toho tu Galerie je. 8)
Michael B.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michael B. 14. 12. 2005 13:10

Co se Rimanova "problému" týče, tak já jsem si všiml, že několikrát hodnotil pod nebo nad "obvyklý průměr" u dané fotografie - ale nikdy ne nějak markantně. Prostě je to človek, co má na věc vlastní pohled a já si myslím, že to je tak správně.

Neexistuje objektivní hodnocení a v umění už teprve ne. Sice jsem některá hodnocení nepochopil, ale to neznamená, že to je Rimanova chyba.

Jan tak dál. :up:
Michael B.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bloque 10. 1. 2006 20:17

reakce na tve hodnoceni nejsou zrejme z toho duvodu, ze hodnotis casto, ale spis proto, jak hodnotis...nemam nic proti cizimu nazoru, ale zda se mi, ze by nebylo od veci pripojit slovni kritiku, protoze jedine tehdy, podle meho nazoru, ma hodnoceni pro autora fotografie vyznam (samozrejme neni nutne pokud pri bodovani 8,9,10, ale o tom ted rec neni), muze se z toho ponaucit a posunout svoje foceni zase trosku dal...myslim si, ze by tento server mel byt prave o tech radach a tipech co a jak. chapu ze nelze psat slovni kritiku uplne ke kazde fotografii (casove duvody atd...). diky za pochopeni
bloque
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dalibor Stefansky 13. 1. 2006 08:49

Ano. Pokial davas sedem a menej, mohol by si napisat preco, inak to nizke hodnotenie nema zmysel, clovek tape a spekuluje, co sa ti zas nepacilo. :D
Ono je to mozno tebe jasne, ale kazdemu to byt nemusi, kazdy nefoti dva roky. ;)
Dalibor Stefansky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod skay 29. 1. 2006 17:51

Já hodnocení Rimana respektuji. Myslim ze hodnotí velice pečlivě. Asi by mohl psát komentáře k nízkým bodům, ale na druhou stranu je jeho hodnocení skvělé a objektivní v tom že hodnotí spousty fotek, skoro vše, a tak nikomu nekazí průměr. Psaní komentářů k fotkám, kde je špatně úplně všechno, asi těžko stihne. Osobně hodnotím jinak, fotím pro radost a nejsem odborník, tak rád pochválím co se mi líbí, ale nedávám body ošklivým fotkám a ani těm co nerozumím, jen těm co mne zaujmou. Ev. připíši co bych tam rád viděl jinak za sebe. To mi příjde ale méně objektivní než, třeba i přísné, hodnocení Rimana které ale dává srovnání spoustě fotek. Osobně jsem neviděl od Rimana dobré dody na špatné fotce.
skay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Janinka 28. 2. 2006 17:12

Pěkný den. :) jsem sice jen občasný kolemjdoucí, ale tato debata mě zaujala.

Objektivní hodnocení neexistuje. jak již výše někdo moudrý poznamenal, zde se jedná pouze o to, jak daná fotka působí na vaše emoce. A (ted mě nebudete mít rádi:)) Rimanovo hodnocení se často docela kryje s mým vlatním náhledem na fotku samotnou, což mě překvapilo :) Jde tu o člověka s vlastním názorem, který se nehádá a nemá příliš vyhraněné názory na pojem "dokonalá fotka", přičemž tato kombinace se v dnešní době musí hledat s lupou.

Dále souhlasím s tím, že když někdo hodí coby hodnocení nějaké skutečně extrémní číslo (9,10 i 1-3), měl by se trochu rozpovídat. nehledě na to, že už třeba něco z toho bylo řečeno. Co vás na fotce uchvátilo? Proč je tak úžasná? Co vám nesedí? Co není váš šálek čaje, co byste změnili a jak, proč a je to kvůli vašemu rozmaru nebo z důvodu nějaké technické nedotaženosti, co bije do očí? Diskutujme v rámci slušnosti, občas se totiž můžeme mnohé dozvědět. A nezáleží na tom, kolik let fotíme a co máme všechno za foťáky.

S pozdravem Váš Digi-Laik ;)
Janinka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekE 28. 2. 2006 17:54

??? :)
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Martin Smýkal 28. 2. 2006 18:12

Osobně mám pocit, že někteří uživatelé si přečetli příručku na téma zlatý řez, diagonála...a jak to není dle učebnice, i když je to záměr autora, je to špatně... :D
Mě baví ve fotkách hledat...což je samozřejmě nemožné, pokud bych je chtěl hodnotit všechny...
Martin Smýkal
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků