Změna hodnocení

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Uvítal bych změnu intervalu bodového hodnocení:
Ne 13 %  76%  [ 13 ]
Ano: Interval (1 až 5) 2 %  11%  [ 2 ]
Ano: Interval (-1 až 5) 0 %  0%  [ 0 ]
Ano: Interval (1 až 7) 0 %  0%  [ 0 ]
Ano: Interval (-1 až 7) 2 %  11%  [ 2 ]
Ano: jiný interval 0 %  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 17

Odeslat příspěvekod MirekE 28. 9. 2005 18:56

Míváte také dilema jak hodnotit? Je těch bodíků trochu moc?.....
Pojďme zjistit, jestli bysme uvítali jiný styl hodnocení.
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ilicz 29. 9. 2005 07:52

nemyslím si, ze by deset bodu bylo nejak extra moc... prijemna stupnice...
5 - normalni fotky
>5 - dobre fotky
<5 - nedobre fotky

proc myslis ze by melo ve stupnici byt hodnoceni -1 ??
[i]Registered Linux user no. #387946[/i]
ilicz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekE 29. 9. 2005 08:11

5 - normální fotky
10- vynikající fotky

6- lepší než normální
7- lepší než lepší než normální
8 - lepší než lepší než lepší než normální ale horší než horší než vynikající
9- horší než vynikající

Příjde mi to příliš široké.
-1 bych dával za totální brak...
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ilicz 29. 9. 2005 09:36

jakoze jasne...
10 vynikajici...
pokud je fotka mizerna, myslim ze staci na desetibodove skale jednicka... nebo ne?

Pak se taky muzes na fotku podivat, rict si, tohle by bylo na 8, ALE ma tam takovy a takovy nedostatky, minus minus minus...
ilicz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekE 30. 9. 2005 14:48

V poho.. nechci se nijak hádat... jen.. mě to prostě příjde příliš široké... mám podezření, že podle nálady (jak se vyspím) volím mezi 4 a 6... je to příliš těsné... nelze si udělat jasné hranice.. od kud pokud je to 4 až 6 a odkud je to 5 až 7... prostě... mě to příjde příliš široké :-)
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod riman 30. 9. 2005 15:17

Z čistě matematického hlediska je průměrná fotka 5,5. Když je stupnice se sudým počtem hodnot, pak si musím u té průměrné vybrat, jestli je přece jen maličko lepší (6) a nebo maličko horší (5). A to je dobře.

Také čistě z matemického hlediska jsou všechny mé fotky podprůměrné, protože se nepřehoupnou přes 5,5. (Ovšem utěšuju se tím, že spousta lidí bere jako průměr 5 a že jsem se tedy nad průměr alespoň v několika případech dostal. ;-) )

Se současným způsobem hodnocení jsem spokojen. A jsem rád, že je spektrum široké, protože mnohdy jsou ty rozdíly o takříkajíc o prsa. Zavádění negativních hodnot znamená, že chci být na někoho opravdu zlý... a to nechci. Stačí dát za jedna a napsat k tomu komentář, proč se mi to nelíbí. Ostatně, o to spoustě přispívajících jde, aby se dozvěděli, co dělají špatně a pro příště se chyb vyvarovali...
riman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Jansa 7. 10. 2005 17:32

Se stupnicí je opravdu nesmysl hýbat,ale až se lidé naučí svůj názor vyjádřit slovně budu nadmíru spokojen a myslím,že vetšina z těch kteří zde přispívají.Bude to hodnotnější než celé body.
Petr Jansa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MirekE 7. 10. 2005 19:45

Já už jsem to vzdal.. a asi to vzdám i s touhle galerí...

Tohle mluví za sebe:
----------------------------
15.9.2005 - 6.10.2005
Fotek nahraných: 10
Shlédnutí: 540
Hodnocení: 65
Komentářů: 14
Moje komenty: 102

540 shlédnutí a jen 65 hodnocení.... a JEN 14 komentářů... lidi?? Jak chcete aby tahle galerie byla lepší??? Nebudu tady porovnávat s konkurencí, ale jen pro zajímavost jsem si pro sebe vyjel konkurenční statistiku svého účtu na jiném serveru... a je v řádech čísel rozdílná. V řádech !!!... na menší počet fotek... za stejné období...
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 7. 10. 2005 20:37

MirekE píše:540 shlédnutí a jen 65 hodnocení.... a JEN 14 komentářů... lidi?? Jak chcete aby tahle galerie byla lepší??? Nebudu tady porovnávat s konkurencí, ale jen pro zajímavost jsem si pro sebe vyjel konkurenční statistiku svého účtu na jiném serveru... a je v řádech čísel rozdílná. V řádech !!!... na menší počet fotek... za stejné období...f/quote]

Jo to je pravda. Mě přijde, že tam lidi jenom sypou fotky a vůbec neprohlížejí ostatní. Ale s tim admini těžko něco udělají.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod adamek.jan 7. 10. 2005 21:09

To MirekE: Napada Vas prosim jak by se tato situace dala resit? Za odpoved dekuji.
adamek.jan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekE 8. 10. 2005 13:34

To Adamek.Jan: několik návrhů...

1) Obětujte úhlednost stránky a zaveďte neanonymní hodnocení.. i pocit z toho, že jsem byl někým špatně ohodnocen vyvolá diskuzi nad fotografií... to jestli se někdo bude mstít nebo nebude?... to se dá snadno odhalit z několika exemplárních případů, kdy postižený může adminovi nahlásit dotyčného mstitele a admin jakožto nejvyšší instance rozhodne.... může smazat mstiteli účet pokud se ukáže, že tento se mstí, nebo hodnotí s úmyslem poškodit ....

2) Používejte medián pro výpočet průměr a zaveďte statistiky jako je množství bodů za fotku (součet)... lidé si tak snadno rozliší, kvalitu komentáře... od zkušenného, od začátečníka a pod...

3) Nestyďte se převzít dobré a kvalitní věci (nápady) od konkurenčních prostředí.. Normálně to obšlehněte... oni to také nevymysleli úplně první na světě.. tedy mnoho z toho....

4) Když dokážete být diktátoři ve chvíli, kdy někdo smaže svou fotku a vloží ji znovu.. a za tuto malichernost mu smažete účet, měli byste být schopni si vynutit i ostatní věci, jako je... vynucená odpověď na otázky z ankety... (neodpovíš?.. nechceš nám pomáhat při rozvoji webu?.. trhni si nohou.. pak tu nemáš co dělat... nedovolíme ti do té doby nahrát další fotky...)

5) Omezte nahrávání fotek... udělějte.. já nevím.. třeba tři za týden... budete lepší jak konkurence a přitom se stanete vzácnějšími... zkvalitníte procházení fotek a množství komentářů na fotku by se mohlo také zvednout.... jedna za den je sice fajn pro někoho kdo si přidělal foťák na čelo a zablokuje mu spoušť, ale pro někoho kdo se chce dozvědět názor ostatnách na to co dělá je to pěkně na houby... nedivím se, že pak chce svou fotku vložit znovu jen proto, že mu první vložení přineslo jedno špatné anonymní hodnocení bez jedioného komentáře a on nemá šanci dozvědět se od ostatních názor, neb jeho fotka už dávno zmizela v záplavě fotografií které byly nahrány později.... a propo... zrušte počítání 24 hodin, resp času kdy byla fotka vložena na hodiny a zaokrouhlujte to na dny...

Asi by mě napadlo i víc věcí... chápu, že vše má své pro a vše má své proti, ale opravdu... nebál bych se toho, nakouknout ke konkurenci a říci si... hele.. proč to u nich jde a u nás ne???... proč u nich lidi neremcají a u nás ano???¨.... proč jejich fotky mají každá alespoň 20 komentářů a u nás když si vydělíme počet fotek s počtem komentářů.. dojdeme k číslu 4... to je velmi smutné... a je to škoda.. tahle galerie si myslím že má potenciál...

P.S.: Tahle interakce s uživateli má něco do sebe... uživatelé si pak nepřipadají, jakože si brblají na fórech sami pro sebe...
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekE 8. 10. 2005 13:36

Omlouvám se za překlepy v předchozí odpovědi.
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekE 8. 10. 2005 13:41

Anonymous píše:
MirekE píše:540 shlédnutí a jen 65 hodnocení.... a JEN 14 komentářů... lidi?? Jak chcete aby tahle galerie byla lepší??? Nebudu tady porovnávat s konkurencí, ale jen pro zajímavost jsem si pro sebe vyjel konkurenční statistiku svého účtu na jiném serveru... a je v řádech čísel rozdílná. V řádech !!!... na menší počet fotek... za stejné období...f/quote]
Jo to je pravda. Mě přijde, že tam lidi jenom sypou fotky a vůbec neprohlížejí ostatní. Ale s tim admini těžko něco udělají.c/quote]

V souvislosti s touto poznámkou mě napadl ještě jeden systém... za komentář dostaneš bodík... prostě.. standardně bodík... uživatelé ti mohou bodíky přidat když ohodnotí tvůj kometář jako kvalitní... za 100 bodíků ti resetujeme počítadlo které blokuje limit nahrávání fotek a můžeš začít jak na začátku nového týdne... za tisíc bodíků ti na měsíc zvedneme limit na fotky... nebo já nevím... prostě ... zaveďte SmartSHELL body :-)
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekE 8. 10. 2005 13:42

A propo.,... kdy že se stanu z kolemjdoucího tadysedícím???
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekE 8. 10. 2005 14:12

Další nápad... to už je mimo toto téma.....
dejte na stránku kde se vkládají fotografie základní pravidla pro vkládání fotografií... rozměry a max. velikost... vždycky na to zapomenu... upozorněte uživatele, že fotky které přesahují tyto velikosti jsou v některých případech automaticky upraveny do požadovaných rozměrů. Je to důležité v případě, že uživatel má v rámečku tenkou bílou linku. Automatickou změnou velikosti se tato linka stane šedou, nebo úplně zmizí.
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Wallper 8. 10. 2005 14:13

Ty návrhy MirkaE jsou dobrý s tim uplně souhlasim. Akorát ty bodíky za komentáře mi přijdou trochu moc složitý . Možná by nebylo špatný,kdyby každej ke známce musel přidat aspoň dvě,tři slova. Tý msty bych se nebál,když by to někdo dělal tak by ho lidi vyštípali. Takže jsem proti anonymitě při hodnocení.
I can see, I can see, I'm going blind...
Wallper
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 8. 10. 2005 14:25

Mirek E: U konkurence se jako komentář počítá i hodnocení. Stačí klepnout na některý radiobuttonek a v diskuzi se hodnocení objeví jako nový příspěvek. Je prázdný, ale počítá se.

Pokud v nastavení zruším anonymní hodnocení, bude to tady také. Počet skutečných komentářů se nezvýší, jen to bude vypadat, že diskuze pod fotkami je pětkrát větší. To ale přece nemá žádný smysl, jenom to znepřehledňuje.

Lze vymyslet sto nových inovací, nad kterými potom programátoři stráví měsíc. Já se ale na rozdíl od vás musím dívat na efektivitu - zaplatí se jejich práce, nebudou to vychozené peníze? Zatím mě nikdo nepřesvědčil.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod MirekE 8. 10. 2005 14:51

Tak hrozně bych to zase neviděl.. vzhledem k tomu, že počet hodnocení na fotku je minimální... (možná díky počtu uživatelů, možná díky množství nahrávaných fotek).... ale rozhodně není složité napsat způsob zobrazení tak, aby ve chvíli, kdy není žádný komentář, zobrazila se jen jedna jediná řádka se jménem a počtem bodů. Tak by nebyla prázdná místa na stránce a člověk by se mohl zeptat na konkrétní názor...

A co se týče toho, co se vyplatí a nevyplatí... chápu, že tohle je velmi ožehavá otázka... ale málokdy se povede 'obchod' kdy nejprve očekáváte příjem a pak uděláte vydání... v drtivé většině je to přesně naopak... chápu, že ve chvíli, kdy jde o peníze, musí člověk dvakrát zvažovat...
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekE 8. 10. 2005 14:54

aaa.. a propo nepřesvědčil... je dostatečným argumentem množství uživatelů na konkurenčních webech???

P.S.: a nevymlouval bych se jen na dobu po kterou jsou tyto weby v provozu.. i když to není nezanedbatelný bod.
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mobil-man 8. 10. 2005 15:07

2MirekE: pouzivej editaci
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MirekE 8. 10. 2005 15:09

To Mobil-man: aaa rozumím.. omlouvám se... budu na to pamatovat...
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 8. 10. 2005 15:33

Možná pořád nechápu, o co jde. Třeba na Fotografování je na jednu fotku v průměru 8 komentářů/hodnocení. U nás v administraci vídím, že to je 6 komentářů/hodnocení. To přece není tak zásadní rozdíl, aby se všechno muselo přeprogramovat.

Systém PhotoPost, který používáme, nerozlišuje, jestli jde opravdový komentář nebo jen klepnutí na hodnocení. Nemohu proto teď bez manuálního sběru dat říct, jestli u nás ve srovnání s konkurencí převažuje hodnocení bez komentářů nebo obráceně.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod MirekE 8. 10. 2005 15:49

To je možná tím, že fotografovani.cz je spatny priklad.
na fotoaparat.cz mam vsehovsudy 6 fotek. Mam k nim ale 160 komentaru.. pravda, neco z toho jsou prazdne komentare, ktere jsou jen hodnocenim, ale ve vetsine pripadu tam ten komentar je.

160 / 6... at pocitam jak pocitam 26,666666666666 komentare na fotku. To je prece jen trochu rozdil.

A o co jde?.. Předpokládám že všem co se trošku angažují jde o to, aby měli k oblíbenému časopisu i oblíbenou fotogalerii. A fotogalerie bude u toho kterého člověka oblíbená pokud mu sednou podmínky, způsob hlasování, způsob nahrávání, pravidla, vzhled a pod... Je mi jasné, že jen kvůli mně se nebudou dělat změny jako blázen. Pokud jsem jediný, který volá po nějakých změnách, pak se klíďo stáhnu a nebudu prudit svým otravováním ani administrátory, ani ostatní uživatele. To není můj záměr. Myslel jsem, že chcete náměty, podněty a pod... tak je dávám.

Jak říkám, pokud jsem jediný prudič, pak mě vykažte, já si budu lebedit jen v jedné galerii kde se mi líbí a nemusím se angažovat. To že nebudu cpát fotky na server který patří k mému oblíbenému časopisu nějak překousnu a myslím že i server to překousne :-)
Navíc mi fakt nejde o to, cpát sem všechno co dostanu na CF kartu skrz svůj objektiv, ale jde mi o to, aby mi zkušenější poradili a ostatní povzbudili, nebo přidrželi při zemi.

To přece není špatné nebo snad ano?

A propo.. mé návrhy se netýkaly jen způsobu hodnocení rychlé/s komentářem
------------------------------------
Možná až příliš moc držkuji, ale rád bych se zeptal, zda není dalším argumentem pro snížení množství zasílaných fotek tato zkušennost:

Dnes 8.10.2005 jsem vložil fotku. Není úplně hnusná si myslím.

Ten samý den.. cca za 6 hodin, už není na titulní stránce. Dle údajů byla 18x otevřena, ani jednou ohodnocena a ani jeden komentář (ten jediný který má pod sebou je má prosba o komentáře). Jenže teď už je fuč... vytlačily jí další fotky během pár chvil a už jí nikdo nenajde :-(

Sorry, chtěl jsem tam dát nějaký menší náhled, ale není :-)
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dalibor Stefansk 13. 10. 2005 08:08

Pod vsetko co napisal Mirek E. sa podpisujem a bez vyhrad mu davam svoju podporu, zaroven prestavam z vkladanim fotografii, pokial sa aspon nieco nevyriesi. Viem, ze sa bezo mna zaobidete:D, ale verim tomu, ze sa pridaju dalsi.
Je to skoda, sqely casopis s takouto hroznou galeriou.
Pokial ste spokojny sami so sebou, prajem vam vela stastia.
Naschle.
Dalibor Stefansk

Odeslat příspěvekod MirekE 13. 10. 2005 08:38

Dalibore, tímhle se nic nevyřeší... klidně nevkládej, počkej si na lepší systém který snad příjde a kde budou mít tvé fotografie šanci na obodování, komentáře.. kde prostě budou stát za povšimnutí... a který věřím jistě příjde... jen nevíme kdy a nikdo není ochoten nám říci ani předběžný termín....

Nevkládej ale komentuj, vyjadřuj se a neanonymně boduj... to je jediný způsob jak této galerii pomoci.
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekE 13. 10. 2005 20:31

Tak jsem zase rozdal 25 neanonymních známek s hodnocením.. jsem zvědav, jak se mi to vrátí :-) nechal jsem na tom hoďku... víc jak dvě minuty na fotku.... myslím, že jsem to vzal zodpovědně.
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod riman 14. 10. 2005 09:01

Já se snažím ohodnotit všechny fotky. Jak reálné je hodnocení fotky, když jej tvoří hlasy tří lidí? Komentář připojuju pouze tehdy, když mám co říct - vysvětlit, pochválit, pohanět, motivovat...
riman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Martin Č. 14. 10. 2005 13:33

A co tak skusit udělat bodování 0-5 s komentářem a 5-10 jak kdo chce, když někdo dá nízké hodnocení ať musí přidat komentář jinak nemůže bodovat. (teda pokud je to technicky možné) Jinak souhlasím s MirkemE.
Martin Č.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 14. 10. 2005 13:42

[quote="Martin Č.";A co tak skusit udělat bodování 0-5 s komentářem a 5-10 jak kdo chce, když někdo dá nízké hodnocení ať musí přidat komentář jinak nemůže bodovat. n/quote]To zalezi jak se to veme; nekdo radsi nez aby dal ten komentar, tak pro neho bude existovat jen ta 5-10
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod randolf 14. 10. 2005 14:58

Jsem pro to, aby bylo uplne zruseno anonymni hodnoceni bez komentare. Zabranilo by se tomu, ze nekteri klikaji nizke znamky jinym jenom proto, aby sobe prilepsili.
randolf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dalibor Stefansk 15. 10. 2005 12:04

je to ako boj s veternymi mlynmi, naco spustat Galeriu, ked potom nerobit na jej vylepseni, take chyby ako ze ked kliknem v Galerii na faq a nikam to nevedie, ze sa clovek vo fore musi zvlast prihlasovat, to su fakt trivialne zalezitosti...
o ostatnom nehovoriac...
Dalibor Stefansk

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 15. 10. 2005 12:55

Odkaz na FAQ jsem opravil. Kolegové asi přeskládali strukturu fóra a neuvědomili si, že z galerie vede odkaz.

Jak to myslíte s přihlašováním? Fórum je samostatná aplikace a z bezpečnostních důvodů je myslím užitečné, aby byla chráněna. Pokud se nechcete přihlašovat pokaždé, stačí – jak ve fóru, tak v galerii – zaškrtnout, aby si vás systém pamatoval. Tohle v žádném případě není chyba, ale vlastnost.

Děkujeme všem návštěvníkům za připomínky, nezapomeneme na ně a důkladně zvážíme, jestli je v budoucnu budeme implementovat. Nemyslím si ale, že smyslem spuštění nějakého projektu je jeho neustálé následné vylepšování, jak naznačujete.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 15. 10. 2005 12:57

randolf píše:Jsem pro to, aby bylo uplne zruseno anonymni hodnoceni bez komentare. Zabranilo by se tomu, ze nekteri klikaji nizke znamky jinym jenom proto, aby sobe prilepsili.

Nezabránilo by to tomu. Navíc by se objevila hodnocení ze msty: "Ty jsi mi dal nízkou známku, tak ti za trest dám také nízkou".
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod MirekE 15. 10. 2005 13:15

Pak ale pokud se bojíte tohoto, nikdy nedosáhnete, aby lidé komentovali fotky ostatních....naopak, neanonymní hodnocení by mohlo vésk k tomu, aby si to lidé vyříkali... aby si ostatní mohli udělat názor na to, zda tento uživatel je mstivým pacholkem a tento se opravdu zamýšlí nad fotografií... tento mi nestojí za to, abych se zaobíraj jeho mstivým hodnocením, protože on je ten pacholek, naopak tento mi vytkl něco, nad čím se zamyslím, a jeho názor si k srdci vezmu, protože on tím mstivým pacholkem není.
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 15. 10. 2005 13:34

Mám jiný názor a potvrzují ho diskuze na jiných serverech, kde stále řeší, jak zabránit mstám při hodnocení.

Ale dobře, zkusme to. Na týden v Galerii spustím neanonymní hodnocení. Příští sobotu vyhodnotíme, jaký vliv tato změna měla. A uvidí se.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 15. 10. 2005 13:38

Je to tam. I zpětně – to bude veselo :)
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod MirekE 15. 10. 2005 13:39

:-)
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekE 15. 10. 2005 13:45

Výborně... toto bylo potřeba... mám tu hned pár příkladů:

http://galerie.zive.cz/showphoto.php?ph ... puser=8820

Doporučuji si všimnout hodnocení uživatele The Kozlik Bros.and ALICE.
Takhle alespoň vím, že těchto známek od tohoto uživatele si všímat nemusím... (v tuhle chvíli by pomohl medián)...
Je to přesně ten mstitel, co si léčí mindráky na druhých a anonymně posílá schválně špatné známky.

Asi bych našel i někoho jiného, ale tohle je do očí bijící. A co?? Mě to nevadí.. já si svoje fotky protlačovat na úkor ostatních nemusím :-)

Buď se líbí, nebo nelíbí, nemám za potřebí dělat nějakou mstu. To nechám na zamindrákovaných ubožáčcích :-)
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dalibor Stefansk 15. 10. 2005 20:39

No konecne, uz viem od koho mam nizke znamky a konecne sa nemusim znervoznovat, ze su to znamky od bohvieakych kvalitnych fotografov, a bohvie kde mam chybu, a chybny vkus. Dakujem.

"Nemyslím si ale, že smyslem spuštění nějakého projektu je jeho neustálé následné vylepšování, jak naznačujete."

toto ste asi nemysleli vazne, ze nie.
:D :D :D :D
Ste si zrejme isty svojou dokonalostou. Vzdy sa vsade najdu chyby a nedostatky.
Dalibor Stefansk

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 15. 10. 2005 20:44

Myslím to naprosto vážně. Galerii jsme nespustili kvůli tomu, abychom měli co neustále vylepšovat; i když je jasné, že není dokonalá. Smyslem byl nabídnout čtenářům službu, kde mohou prezentovat své fotky a vzájemně si je hodnotit.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Dalibor Stefansk 15. 10. 2005 21:13

"Smyslem byl nabídnout čtenářům službu, kde mohou prezentovat své fotky a vzájemně si je hodnotit."
Takze ten umysel je urcite chvalyhodny, ale ludia su ludia a kazdy ma svoje chyby, aj ja a kolko, ale veci by sa mali riesit.:wink:
Ja to nezerem a neberem vazne, ale vasa galeria ma privadza do zuvalstva, a na to urcena urcite nebola :D, to zrusenie anonymneho bodovania je krok dopredu a ja si ho vazim.
Dalibor Stefansk

Odeslat příspěvekod MirekE 15. 10. 2005 21:18

Po pravdě řečeno, souhlasím s Daliborem. Ale pokud existuje thread, který se honosí podtitulem... 'Sdělte nám svá přání a představy o tom, jak by měla tato galerie vypadat'....

pak jsem určitý vývoj předpokládal. Kvůli němu tady vlastně i setrvávám. Pokud ale je myšlena vážně věta:

'Nemyslím si ale, že smyslem spuštění nějakého projektu je jeho neustálé následné vylepšování, jak naznačujete'

pak mám jasno.

... jak by dopadl Bill Gates kdyby nevylepšoval?? Jak by dnes vypadal Linus Toward kdyby nevylepšoval? Nikdo by po nich ani neštěkl.. a já myslel, že tato galerie nějaké ambice má.
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 15. 10. 2005 21:26

Ale já jsem přece neřekl, že nebudeme vylepšovat. Dnes i dříve jsem navíc napsal, že všechny připomínky registrujeme.

Z příspěvku pana Dalibora jsem ale pochopil, že podle něj jsme galerii nespustili pro uživatele, ale kvůli tomu, abychom potom sami měli co vylepšovat. To je s odpuštěním nesmysl.

Tady je přesně ta věta, na kterou jsem reagoval: "naco spustat Galeriu, ked potom nerobit na jej vylepseni". Nezlobte se, ale tento výrok nemá naprosto žádnou logiku.

Bill Gates své produkty také nevyvíjí s hlavním cílem, aby potom měl co vylepšovat.
Naposledy upravil Marek Lutonský dne 15. 10. 2005 21:31, celkově upraveno 1
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod MirekE 15. 10. 2005 21:29

To ne, vylepšuje je, aby se prodaly a aby mu neutekli zákazníci ke konkurenci.

Jo, pokud říkáte, že budete průběžně galerii ladit, já to beru jako důvod proč zůstat loajální. To je vše co mi stačí... nehodlám se teď patlat v tom co kdo jak myslel. Myslím že žabomyších válek tu máme dost :-)
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dalibor Stefansk 16. 10. 2005 13:00

Myslel som to tak, ze aj ked sa napisalo vela podnetov na zmenu, nerealizovala sa ani jedna, teraz oprava, jedna. :D
Dalibor Stefansk

Odeslat příspěvekod ilicz 16. 10. 2005 23:16

programator je taky jen clovek a ma omezene kapacity.... :wink:
ilicz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod riman 17. 10. 2005 06:20

A já myslel, že programátor nespí... ;-)
riman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ilicz 17. 10. 2005 09:01

i programator je jen clovek.... teda.... ja jsem vyjimka.. ja jsem silenec ale ja neprogramuju pro tenhle server :wink:
ilicz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekE 17. 10. 2005 10:18

Tak.. kampaň na odtajnění anonymních hodnocení slaví své dílčí úspěchy, mohli bysme započít kampaň na zaokrouhlení času vkládání na celé dny, nikoli na hodiny či minuty :-)
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 22. 10. 2005 23:07

Týden experimentu máme za sebou. Myslím, že se neanonymní hodnocení osvědčilo, takže to necháme i dál.

Kampaň na zaokrouhlení času na celé dny můžete spustit, ale v tomto případě k ničemu nebude. Už jsem to konzultoval s programátorem a změna by byla hodně náročná. V tomto případě energii věnujeme jiným úpravám.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod MirekE 23. 10. 2005 09:58

Ufff... píšu aplikace pro web už nějaký pátek... .. vím dobře, co tato změna obnáší... pro laiky to popíšu v jednotlivých krocích.

1) Vyzvednutí údaje - datumu (a času) posledního uploadu z databáze - (toto již zde implementováno je)

2) Dotaz na rozdíl mezi aktuálním datumem a datumem vyzvednutým z databáze - (již je implementováno, ovšem muselo by dojít k úpravě... je to otázka změny 1. řádku kódu, kdy pro porovnání vezmu pouze hodnoty datumu, nikoli času!!!!)

3) Vrácení hodnoty bool - JE POVOLEN UPLOAD/NENÍ POVOLEN UPLOAD - toto již je implementováno.

Jedná se tedy o změnu na jediném řádku !!!
Pokud toto vaši programátoři nedokáží, pak chápu veškeré obstrukce které provází každou změnu.
Pokud nedokáží toto, pak je asi zbytečné žádat i to, aby při zamítnutí uploadu vyskočila informace nejen o uploadu, ale i o tom, kdy bude uploadu možný (datum a čas).
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod riman 23. 10. 2005 18:45

Jsem stejného názoru, veřejné hlasování se osvědčilo. Když se někomu nelíbí něčí hlasování, zpravidla si to v rámci komentářů vyříkají - slovně.

Ale s tou náročnou změnou časového limitu vkládání to nemůžete myslet vážně. Z programátorského hlediska je to triviální záležitost, jediným problémem může být vyhledání příslušného místa v cizím kódu, pokud se upravuje již hotové řešení (ať už koupené nebo které je zdarma).
riman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Martin Č. 24. 10. 2005 15:05

Ještě k tomu bodování, zdá se mi, že se tu poslední dobou objevilo několik jedinců, kteří nemají vložené žádné fotky, ale rozdávají nízké bodování tam, kde jiní dávají vysoké. Mám podezření, že se jedná o ty kteří byli nedávno odhaleni jako škodiči, akorát že se nyní zaregistrovali pod jiným jménem a z jiného PC.
Martin Č.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Michael B. 25. 10. 2005 00:47

[quote="Martin Č.";Ještě k tomu bodování, zdá se mi, že se tu poslední dobou objevilo několik jedinců, kteří nemají vložené žádné fotky, ale rozdávají nízké bodování tam, kde jiní dávají vysoké. Mám podezření, že se jedná o ty kteří byli nedávno odhaleni jako škodiči, akorát že se nyní zaregistrovali pod jiným jménem a z jiného PC.s/quote]

Pošlete nám jména dotyčných podezřelých jako SZ (soukromou zprávu) a my si je vylistujeme v databázi. Pokud se Vaše podezření potvrdí, budeme to řešit dál.
Michael B.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monkeymahr 20. 11. 2005 20:52

tak toto mi zatím přijde jako nejužitečnější část tohoto fóra.
mé názory:
-neanonymita je jednoznačně dobrá, viz ostat. příspěvky
-také mě mrzelo když se moje foto velmi brzo ztratilo z dohledu komentujícíh, 3 dny pro upload vítám
-snažím se toho hodnotit co nejvíc a psát slovní hodnocení, to samé bych uvítal i od ostatních, bohužel ale ostatní asi takové literární sklony nemají
- 10-ti bodové hodnocení mi přijde ideální

souhlasím ve většině tvrzení a návrhů s hlavnímí přispívajícími v této diskuzi
monkeymahr
Kolemjdoucí