Nová Galerie

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ilicz 22. 9. 2005 11:22

Zmenim tema.... V galerii se na objevil novy smer.... fotku a k ni skladbu v mp3.... hmmm. premyslim jak si to prebrat....
[i]Registered Linux user no. #387946[/i]
ilicz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekE 22. 9. 2005 11:32

No.. že místo bodů budou MP3 Potlesk, Bučení a pod :-)
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ilicz 22. 9. 2005 13:27

Nenene... tusim uzivatel Joshua vzdycky nahodi fotku, k tomu nejaky popisek a pod to hodi link na nejakou hudbu a napise k tomu "skladba k fotografii:"
ilicz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Michael B. 22. 9. 2005 13:54

Vítejte ve světě multimédií :lol:
Michael B.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pejuko 22. 9. 2005 16:37

Nevím jestli je to vlastnost, ale mně to příjde jako bug. Když z titulní strany kliknu na nějakou poslední fotku a pak browsdám pomocí náhledů, tak je vše v pořádku. Pokud ale prvně kliknu na hodnocení, tak mě to z posledních fotek přepne do browsdaní skrz kategorii a změní se i URL (je kratší o proměnou limit).
pejuko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilicz 23. 9. 2005 01:15

ovsem mate na mysli foto-multimedia? :D
ilicz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod riman 24. 9. 2005 11:17

V popisu podmínek galerie píšete o možnosti "nahrát jednu fotografii denně", což je ovšem zavádějící, jestliže v realitě je to možné až po 24 hodinách. Znamená to totiž, že jako uživatelé musíme čekat těch 24 hodin a kus na to, abychom mohli dát novou fotku. S každým dnem se čas možného vložení posouvá a posouvá...

...přitom každý den máme čas na vložení někdy jindy. Jednou je to ráno, jednou polední přestávka, jindy se k tomu dříve než pozdě večer nedostaneme. Nemusíme chrlit fotky na běžícím pásu, stačí když za jedno dobré odpoledne uděláme třeba tři slušný snímečky, a i když jsme smířeni s tím, že je do galerii budeme řadit postupně, pravidlo "24 hodin" nám to hezky zkomplikuje.

Navrhuji proto upravit omezení tak, aby bylo možné vložit skutečně jednu fotku denně = kdykoli během toho dne (tedy podle kalendářního data a nikoli podle přesného času). Je to logičtějí, méně omezující a přitom to neznamená, že bychom mohli vložit fotek více než dosud.
riman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekE 28. 9. 2005 20:36

SOUHLASÍM!!!
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fidelio 28. 9. 2005 21:59

Naprostý souhlas. Taky mě to štve
fidelio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Návštěvník 30. 9. 2005 11:09

Nepoškodí? Když se mi fotka nelíbí a já ji dle toho ohodnotím, tak tím někoho poškodím?
Souhlasím s Markem L. ze viditelne vysledky hodnocení můžou vyvolat celkem zbytečnou krev, nápad se zobrazením průměrného hodnocení se mi líbí- podporuji...

Tak potom aspon ukryte hodnotenie do chvile, kym sam neohodnoti.
Ja tu vidim, ze ludia znamkuju skodoradostne, niektori a mozno len jeden, priklad:
mam prvu znamku 9, podla komentu, k nej pribudne 5. Lebo Priemer je sedem, tak je to logicke. Taky rozstrel v bodovani, mi pride zvlastny, bud sa paci alebo do kosa.
Iny priklad, jedna uzivatelka na inom foru sa "stazovala", ze mala znamku 10 ale niekto jej napisal, ze nie je boh a dal je 3.
Jasne ze o body nejde, ale ked niekomu napisete radu, odmeni vas zlou znamkou snad z urazenej jesitnosti, alebo ja uz neviem...
Fotky na titulnej strane: ako sa vybieraju? To si ten niekto u niektorych fotiek z nas robi srandu???
Vasa galeria sa skor prebera na inych fora, akoby sa vam tu bali napisat.
Prajem vam vela stastia a nech sa dari.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Michael B. 30. 9. 2005 14:35

Na titulní straně jsou dvě sekce, ve kterých můžete vidět fotky - jedny jsou podle pořadí v jakém jsou vkládány - od nejnovějších směrem dozadu.

Ve druhém přehledu najdete nejoblíbenější fotografie - v současnou chvíli je vyřešen problém s počítáním kliků na jednotlivé fotografie. Systém je už "spravedlivý" a na první místo se dostávají nejvíce navštěvované fotografie.

Co se týče rozdílného hodnocení - někteří mají přísnější měřítka, jiní méně přísná. Také to má asi co dočinění s tím, že každému se líbí něco jiného. Bohužel určitě existují i v naší galerii jedinci, kteří nedokážou hodnotit objektivně. Na ty ale nepomůže žádný systém. I když už máme v plánu jednu malou utilitku, která by mohla pomoci je alespoň trochu identifikovat.

Co se týče toho probírání naší galerie v jiných fórech - kdyžtak je pošlete sem za náma. My tu za konstruktivní kritiku nikomu hlavu neutrhneme :lol:
Michael B.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekE 30. 9. 2005 14:45

Nejoblíbenější fotky.. to jsou podle počtu kliknutí???... Počtu navštívení???... takže... ... akty... :-).. a pak to co nedokážu identifikovat z malého náhlkedu a zvědavost mě nutí mrknout se na to co to vlastně je... ??? Nevím jestli je to to nejšťastnější...
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod riman 30. 9. 2005 15:42

Taky mi to vadí, že si to nepamatuje kontext. Když kliknu na foto z titulní strany, chci mít možnost se pohybovat i nadále v přehledu nově přidaných fotografií. A ne, že jsem najednou v seznamu dle kategorie, kam fotka spadá.

Mimo jiné, toto chování brání tomu, aby lidé jednoduše prohlíželi nové přírůstky, a tak hodnotí jen ty, co jsou momentálně na první straně. (Já vím, že to jde udělat přes kliknutí na Všechny fotografie, ale je to kliknutí navíc, a spoustě lidí to nedojde...)
riman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Michael B. 30. 9. 2005 18:36

Dobrý nápad... Ukládám si ho do paměti. Díky! :)
Michael B.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod khonsun 2. 10. 2005 15:13

Fotka 989x768, 212 kB, jpg, jako prvni-nikdy jsem neposilal. Prihlasen jsem. V pulce odesilani mi to vykopne celou stranku. Nevite proc?
Za 27 let mi bude 100.
khonsun
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka