Nová Galerie

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ilicz 11. 9. 2005 16:59

Dalibor Stefansky píše:Vadi mi sposob anonymneho hodnotenia, malo by byt vidno kdo ako hlasoval, nech funguje akasi zodpovednost, aby si kazdy zvazil, ci niekoho neposkodi, alebo naopak. :wink:

Nepoškodí? Když se mi fotka nelíbí a já ji dle toho ohodnotím, tak tím někoho poškodím?
Souhlasím s Markem L. ze viditelne vysledky hodnocení můžou vyvolat celkem zbytečnou krev, nápad se zobrazením průměrného hodnocení se mi líbí- podporuji...
[i]Registered Linux user no. #387946[/i]
ilicz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jofi 12. 9. 2005 08:26

Jsem moc rád, že je tu "nová galerie". Zatím bych nic neměnil, ještě se to lidi nenaučili pořádně používat. Praxe a čas ukáže co je třeba pozměnit.
Přeju všem dobré světlo:-)
Jofi
Jofi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Kozlik Bros.and ALICE 12. 9. 2005 23:04

ahoj, prave sem za zaregistroval, a chtel bych sem vlozit naky foto, ale nevim jak na to? za zivyho boha, tady nevidim jak zacit! poradte mi prosim...diky Petr
The Kozlik Bros.and ALICE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilicz 13. 9. 2005 08:09

The Kozlik Bros.and ALICE píše:ahoj, prave sem za zaregistroval, a chtel bych sem vlozit naky foto, ale nevim jak na to? za zivyho boha, tady nevidim jak zacit! poradte mi prosim...diky Petr

hnedle vedle tlačítka "Odhlášené [uživatel]" je tlačítko "Nahrát fotografie"
ilicz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Michael B. 19. 9. 2005 13:28

Právě dnes vyšel na toto téma článek na DigiAreně. Pevně věřím, že tento stručný průvodce vám pomůže vypořádat se s vaším problémem. Kdyby i poté byli nějaké problémy, tak¨to sem napište, budeme to dál řešit.

http://digi.zive.cz/h/technika/AR.asp?ARI=915
Michael B.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rawe (novy) 20. 9. 2005 09:50

Tak sem se zaregistroval a pridal prvni foto. Dnes chci pridat dalsi a ejhle :-(. Pritom v pravidlech je napsano, ze muzu vlozit jednu fotografii denne. Kde je chyba??
Rawe'ho fotoblog - rawe.info
rawe (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 20. 9. 2005 10:09

Mezi dvěma fotografiemi musí být nejméně 24 hodin. Interval je plovoucí, neplatí od půlnoci do půlnoci.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod MirekE 20. 9. 2005 21:36

Vážně v této galerii stačí 14 hlasů na to aby byla fotka v nejoblíbenějších? Ty we... já se picnu... na jiných galeriích jsou to stovky hodnocení.... i slovních.... a přitom je tohle taková pěkná galerie.. nová... středisková...
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ilicz 20. 9. 2005 21:43

to prijde....
ilicz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 20. 9. 2005 23:00

Fotografie se do sekce nejoblíbenějších nedostávají podle počtu hlasů, ale podle počtu otevření.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod MirekE 21. 9. 2005 00:11

Nejde o to, jak se tam dostávají, ale o to, že nikdo nechce hodnotit, pokecat si o fotce, co je platné, že mám 150 otevření, když jen 5 lidí ohodnotí a jen jeden k tomu napíše nějaké slovní hodnocení. Nepotřebuju mít fotku v nejoblíbenějších... navíc... 1 fotka denně znamená, že ji moc lidí neotevře.... protože jen málokdo otevře fotky, které jsou jinde než na první straně....

Navrhoval bych... chceš být hodnocen, tak hodnoť... nějaký systém dávej / ber... ohodnoť 10 fotek a pak můžeš uploadnout 1 fotku... nebo já nevím.,.. tak něco... vystavovat si je můžu kdekoli.. tady jsem čekal nějakou kritiku, radu a podobně...
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 21. 9. 2005 01:05

No, divil jste se, jak může mít fotka v nejoblíbenějších jen 14 hlasů, tak jsem vám vysvětlil, že na počtu hlasů to vůbec nezávisí.

Lidi k hodnocení nedonutíte tím, že jim něco zakážete. To by nebylo svobodné hodnocení, ale činnost jen kvůli tomu, aby získali nějaké jiné výhody. Takové hodnocení by bylo k ničemu.

Vy toužíte po malé galerii, kde je málo fotek a kterou navštěvuje málo lidí, kteří se v podstatě navzájem znají. Náš cíl ale je trochu jiný, DigiArena je relativně velký server a při počtu lidí, co sem chodí, nelze galerii ořezat tak, aby se z ní nuceně stala malá. Není to ani náš cíl.

Galerie navíc žije vlastním životem, plní ji lidé pro jiné lidi. Zkuste třeba sám začít víc hodnotit a komentovat. Když ostatní uvidí nějaký vzor, je šance, že se přidají.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod ilicz 21. 9. 2005 08:49

Myslim ze MirekE nechce orezat velikost galerie jako takove... Taky me docela mrzi, kdyz mi lide hodnoti fotku tak, jak mi ji hodnoti, a ja nevim proc.... Priklad: Mam v Galerii fotku (ma prvotina), ktera ma nejakych 101 otevreni, ale jen sedm hlasu.... (na znamce ted nebezi - byla mizerna a ja to beru)
ilicz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 21. 9. 2005 09:00

Lidi ale k hodnocení nepřinutíte tak, že jim něco zakážete. Výsledkem by bylo, že byste u fotky měl stále sedm hlasů, ale vidělo by ji třeba jen dvacet lidí.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod MirekE 21. 9. 2005 09:51

To MarekL.: jo, souhlasím... jít příkladem a čekat že se ostatní přidají... to je asi jediná cesta... Nejdená se mi o nějaké omezování, ale o nějaký přijatelný model, kdy budu dostávat kritiku a komentáře ke svým fotkám. O to mi jde. Chci se poučit a naučit...
MirekE
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka