Diskuze nad odstraněním možnosti blokování uživatelů v galer

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 10. 2019 11:33

PS. Je zajímavé, že se tu krásně třídí lidi na dva tábory podle toho kdo jak využívá blokování. :)

Já osobně jsem tuto funkci nikdy v životě nepoužil nikde. Nemám to zapotřebí i přes to, že mě spousta lidí slovně napadá bez jakýchkoliv zábran. Co se týče msty, tak ta mi nevadí, proti tomu je tu hodnocení mediánem, které samo osobě dokáže eliminovat extrémy. Jinak řečeno, pokud mám samé devítky, jednička od někoho mě netrápí.
anonymni

Odeslat příspěvekod Jahru 17. 10. 2019 11:38

Samovolné blokování je zbytečné pokud zde budou aktivní moderátoři s funkčními nástroji. Jako hlavní problém za sebe cítím osobní napadání, které mělo pramálo společné s fotkou a které se tu dříve často přelévalo i pod fotografie, které s "diskutujícími" neměly nic společného. Bránit cíleným útokům a záměrnému poškozování musí moderátor, který se bude aktivně galerii věnovat a především bude mít možnost zasáhnout více než jen "smazáno moderátorem", ale jak již bylo napsáno například uživatele krátkodobě zablokovat.
Jahru
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 10. 2019 11:46

silence x píše:Definujte "dobrého moderátora".


Dobrý moderátor je ten který se moderování aktivně věnuje a má znalosti o tématu které moderuje, tedy fotky. To bohatě stačí. Udržet pořádek a posoudit jestli je hodnocení, nebo komentář mimo musí někdo jiný ne jedna ze zúčastněných stran.
anonymni

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 17. 10. 2019 12:04

Moderátoři služeb jako je fórum nebo galerie mají zajistit, aby se v nich lidé verbálně nepozabíjeli, aby diskuze probíhala v rámci pravidel. Nic víc, nic méně. Moderátor nebude hodnotit, jestli komentář má pravdu nebo ne, nebo jestli je hodnocení objektivní.

Moderátor příspěvek proti pravidlům upraví, odstraní, může navrhnout blokaci uživatele (tohle nejde udělat přímo v galerii, musí se to nastavit výš).
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod silence x 17. 10. 2019 12:24

Víte, Dark Enemy, jde mi o to, a to mi v té Vaší definici chybí, že moderátor by měl být ve svých rozhodnutích především nestranný. V tom je, podle mě, základ "dobrého moderátora".
silence x
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 10. 2019 12:37

silence x píše:Víte, Dark Enemy, jde mi o to, a to mi v té Vaší definici chybí, že moderátor by měl být ve svých rozhodnutích především nestranný. V tom je, podle mě, základ "dobrého moderátora".


To beru jako samozřejmost.

-- 17. 10. 2019 13:43 --

Marek Lutonský píše:Moderátoři služeb jako je fórum nebo galerie mají zajistit, aby se v nich lidé verbálně nepozabíjeli, aby diskuze probíhala v rámci pravidel. Nic víc, nic méně. Moderátor nebude hodnotit, jestli komentář má pravdu nebo ne, nebo jestli je hodnocení objektivní.

Moderátor příspěvek proti pravidlům upraví, odstraní, může navrhnout blokaci uživatele (tohle nejde udělat přímo v galerii, musí se to nastavit výš).


Ano, to je vpořádku, jen si myslím, že pokud se někdo obrátí na moderátora s tím, že mu někdo škodí, měl by umět rozeznat, jestli je stížnost oprávněná.
anonymni

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 17. 10. 2019 13:11

Ano rozezná to, ale jedna strana rozhodnutí bude vždycky méně spokojená.

Prosím zpět k tématu diskuze.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sluník 18. 10. 2019 08:43

Pokud jde uživateli,-
hlavně o fotografování,-
blokování je zbytečné,-
až scestné...
Toť můj názor,-
takže zrušit.
HOWGH.
...stay cool as my CPU !!!;-))
slunik;-))
sluník
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oko-nomada 18. 10. 2019 16:18

Zrušení blokování podle mého názoru digiareně jenom prospěje. Pokud někoho názory druhých nezajímají nebo natolik pohoršují, pak mají na zvážení jestli má vůbec smysl na digiarenu fotografie "uploadovat". Vždyť digiarena je přeci postavena na principu, že si autoři vzájemně vyměňují názory na své fotografie.
oko-nomada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shimmell 18. 10. 2019 17:37

Vzkaz z ostrova Svaté Heleny - tamější fanoušek DA podpororuje podporovatele změny ,-)
shimmell
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Doggg 19. 10. 2019 12:19

Já bych zrušil celou galerii a tím odpadnou i tyhle trapné žabomyší spory. Na digiarenu občas zajdu a že je tu galerie slyším poprvé. Tak jen pro kontext jak moc velký problém to je...

PS: aha ono to není vidět na mobilu:) no takže asi tak...
Doggg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 10. 2019 20:21

No já to na mobilu mám, takže asi tak, to jen pro kontext jakou váhu má váš komentář.
anonymni

Odeslat příspěvekod emet 19. 10. 2019 21:28

Souhlasím se zrušením blokování.
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod petpave 21. 10. 2019 09:03

nesouhlasím, situace se ještě zhorší
petpave
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kenaf 22. 10. 2019 11:23

Budeme se ještě více hádat a zmizí ochrana např. před poťouchlíky, kteří nemají v DA ani jeden obrázek, ale dávají některým autorům zásadně jeden bod, aniž by jej zdůvodnili. Jsem proti.
Kenaf
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků