ANKETA: Změnit pravidla pro vkládání fotografií do galerie?

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Máme změnit limit pro nahrávání fotek do galerie?
Ne, nic neměnit (1 fotka za 3 dny) 32 %  42%  [ 32 ]
Nastavit 1 fotku za 2 dny 9 %  12%  [ 9 ]
Nastavit 1 fotku denně 12 %  16%  [ 12 ]
Zrušit pravidlo 1 uživatel = 1 účet 2 %  2%  [ 2 ]
Udělat něco jiného (víc napište do diskuze) 20 %  26%  [ 20 ]
Celkem hlasů : 75

Odeslat příspěvekod frantisek-vrba 11. 2. 2012 22:06

Za sebe jsem pro tři fotografie týdně a jednu identitu zde (sám tady mám dvě, a to proto, že když jsem se po cca půl a déle roce chtěl s fotografiemi na DA vrátit, nevzpomněl jsem heslo a reg. mail, pod kterým jsem se kdysi s prvním nickem přihlašoval je už zrušený)

...nesouhlasím s vkládáním fotografií v jednom dni ze dvou stejných identit, ač jsem to v době Vánoc a velkých nepokojů na DA také záměrně udělal.

...nesouhlasím s faktem, že se ankteta změnila opět v arenu osobních útoků.
frantisek-vrba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tchmes 12. 2. 2012 09:17

Již jsem se vyjádřil dříve , ale protože p. Lutonský naznačil možnost provedení větších změn na DA a protože mi není lhostejný osud DA tak nabízím několik svých postřehů.

Multinicky mi v zásadě nevadí když vím že jsou a čí , ale přikláním se k názoru jeden nick - jeden uživatel i přesto , že to není jednoznačně kontrolovatelné. Důvod je jasný , pokud legalizuji použití více nicků a ponechám současný stav s výběrem Topu, tak vlastně dávám požehnaní bodování sebe sama u jedinců kteří budou mít pocit že jsou nedoceněni a to by bylo myslím špatně. Tento problém by z větší části vyřešila změna systému vzniku Topu.

1. - úplně zrušit bodování a Top a místo něj vystavit na úvodní stránku více aktuálně vložených fotek - budou déle na očích a na jiné stránce provádět pouze denní výběr na základě počtu komentů , ale bez ambic Topu , pouze pro zpětné dohledání života galerie. Prostě upřednosti virtuální podobu fotokroužku. Příznivci Topu by možná odešli , ale jistě by přišli jiní... Tento systém bych upřednostil já , možnost vystavit a diskutovat a dovědět se pokud možno objektivní názor na svoje "dílo"... :)

2. - zrušit bodování 1-10 , stejně neplní svůj účel , protože se nejčastěji používá 7-10 nebo spíš 8-9 a tudíž prokazatelně po letech provozu původní úvaha využití celé stupnice nefunguje a ani nemůže, protože člověk z podstaty chce být hodnocen dobře a to svádí k myšlence já dobře ohodnotím tebe a ty mě to vrátíš, je to prostě v nás ať chceme nebo ne... Pokud tedy Top musí být, tak ať vzniká na podobném principu jako u sousedů na PE na základě počtu komentářů, tento systém lze vcelku dobře nastavit a připadá mi daleko průhlednější a objektivnější, i když i toto není dokonalé.

Zavedením varianty 1 nebo 2 se již nebudou muset řešit počty multinicků z důvodu hodnocení sebe sama - nebude důvod aby vznikly , protože jeden či dva komenty navíc nic neřeší a odpadnou problémy z vynášením fotek do nebes ve formě kanonády 10 a naopak v oplácení při nízkém hodnocení a s tím spojených třenic a svárů... Dodnes jsem nepochopil princip, kdy jedna 10 přebije fotku z deseti 9 a může v Topu vydržet i celý čas a i daná 3 posune fotku dál...

Počet vkládání bych ponechal 1 x za 3 dny nebo lépe 3x za týden což by mohlo zpestřit galerii vkládáním souborů. Myslím totiž , že víc jak 3 fotky týdně na požadované úrovni pro udržení laťky není stejně možné vytvořit...

O zákazu výměny jsem již psal dříve, protože jsou zde jedinci kteří jsou schopni 3 x za den stáhnout fotku a nahrát novou pokud ta předchozí neuspěje,nebo ji vyměnit za jinou bez ohledu na dané komentáře, nepochpopitelné...

Taky bych uvítal větší dohled administrátora nad životem galerie a dostupnost admina pro řešení různých problémů , dodnes nevím jak kontaktovat admina , přiznám se ale, že jsem to nehledal ,ale myslím , že tento kontakt by měl být všude na očích, nco jako volejte řediteli... :)

Uf , to jsem se rozepsal , snad si to přeberete.

Přeji pěknou neděli. St. Chmelíček

PS: současné multinicky bych konzervoval , rád se k některým věcem vracím... :)
tchmes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod frantisek-vrba 12. 2. 2012 10:34

Ve všech bodech souhlasím se Standou na nade mnou, myslím, že TO by opravdu pomohlo.
frantisek-vrba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 13. 2. 2012 17:33

Bojím se, že zrušení sekce Top by byla hodně velká změna, přes kterou by se hodně lidí nepřeneslo.

K hodnocení: U systému, na který poukazujete, se pouze sčítají komentáře? A kdo jich má víc, je potom v žebříčku výše? To opravdu funguje? Zdá se mi, že stačí menší „flame“ mezi několika uživateli a hned bude fotka nahoře. Tomu by se ale dalo předejít počítáním unikátních přispěvatelů, ne příspěvků.

Na jiných „nefotografických“ galeriích teď budeme přecházet na jednoduché hodnocení „Líbí se mi“ a „Nelíbí se mi“. U nich opravdu nemá desetistupňová škála smysl. Kdybychom třeba tohle dali i na DIGIarenu a zkombinovali to s počtem komentářů...?

Počet vkládání: Ještě dávám ke zvážení variantu 4 fotky za týden. Tím by byli uspokojeni ti, kteří se chtějí zúčastnit soutěže s tématy.

Zákaz výměny, kontakt na adminy: vymyslíme, jak to udělat.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod ivanaga 13. 2. 2012 17:50

To vypadá sympaticky..
ivanaga
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Migg 13. 2. 2012 18:47

SVĚT NENÍ ČERNO-BÍLÝ varianta Líbí x nelíbí se mi jeví jako ta nejhorší, to může vyhovovat snad jen malým dětem....
Migg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Shoehardt R. 13. 2. 2012 19:51

osobne jsem spis za stavajici variabilnejsi (bodove) hodnoceni nez variantu libi/nelibi.

ohledne vkladani fotografii jsem pro 1 fotku za 3 dny , jako druhou me nejblizsi variantu vidim 3 fotky/tyden. 4 fotky za tyden uz je podle me dost.
pokud bude zavedena varianta 3fotky/tyden, bylo by podle me fajn nastavit moznost zacit bodovat (a mozna i komentovat) az po uplynulem prvnim tydnu a ne hned po zalozeni noveho uctu a okamzitem vlozeni 3 fotek.

zachovat moznost vymeny fotky (do cca pulhodiny-hodiny) by podle me byla fajn, kazdy se muze prekliknout nebo splest.
Shoehardt R.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ivanaga 13. 2. 2012 19:59

Miggu, snad jen kromě tebe stupnici bodování správně nepoužívá téměř nikdo. K tomu je totiž třeba velká sebejistota a také jistá odvaha. Předpokládám, že slovní hodnocení zůstane a tam ten černobílý svět můžeme rozebírat. Jiná věc je, že to dost lidí pak přestane bavit.Ač jsou ta čísla poměrně pofiderní, všichni je milujeme..:-) Zvláště u začátečníků jsou čísla a TOPy motivující. Je to koření, které podporuje soutěživost.
ivanaga
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Migg 13. 2. 2012 20:03

Nesouhlasím se sebejistotou...já přeci neproklamuju žádnou univerzální platnou a jedinou
"pravdu"...ale jen a pouze vlastní názor. Nic víc ;-) Nechápu proč to lidi pořád zaměňujou....
Migg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rok.zaruka 13. 2. 2012 21:04

líbí verus nelíbí ....to ne,to by byla každá fotka líbí....
přeci fotka která zrovna není košer nemusí být hned nelíbí,to je hodně strohé,omezené
Nechejte stupnici a klidně i celou,oni se lidi naučí ji používat. Vždy je galerie o určité skupině lidí co ji zrovna "vede" a to že to nefunguje zrovna teď neznamená že za pár měsíců nebude.Spíš systém počítání do topu a k tomu zohlednit počet unikátních komentářů (nebo unikátních návštěv)...třeba....
rok.zaruka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod šel okolo 13. 2. 2012 21:20

Líbí,nelíbí,nezajímavá to je můj názor a myslím,že to lze říci o každé výstavě fotografií.A výměna fotografií,komu to vadí mně ne.Podle mého by ta možnost měla zůstat,chi chi ono je to vlastně znemožněno,ale lze to obejít.Lepší by ale bylo, kdyby při výměně zmizely i komentáře k fotce,která byla nehrazena.

-- 13. 2. 2012 21:22 --

ona je každá fotka líbí 9 :-)
šel okolo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 2. 2012 21:39

Nechal bych bodování tak jak je. Stejně žádné dokonalé není. To ukázala praxe na mnoha galeriích. Subjektivita je to kouzelné slovo, které dokáže znemožnit i sofistikovaný systém bodování. Daleko více by prospělo, zaměřit se na odlišení hodnocení konkrétních fotografií a eleminovat zneužití komentářů k osobnímu napadání. Nejde to samo, ale udělat se to jistě dá. To ovšem musí redakce ivedentně deklarovat zájem o tento problém a být v tomto smyslu na galerii vidět. Časem by toto přineslo pozitivní výsledek.
anonymni

Odeslat příspěvekod tchmes 14. 2. 2012 07:44

Re: Marek Lutonský - Je pravda , že Top je motivující věc , hlavně pro začínající, tím spíš by měla být alespoň snaha vytvořit objektivní podmínky.

Tady je odkaz kde se lze inspirovat o variantě o které píši výš - http://www.photoextract.com/cs/clanky/225.html

Hodnocení 1-10 i s vysvětlením jednotlivých bodů bych ponechal jako doplňující , protože to je dle mého dobře zpracované , ale nebral bych je za základ výpočtu.
Lze nastavit např. i to , aby komentující mohl. označit zda si přeje komentovanou fotku v Topu nebo ne tak, aby to zůstalo skryté ostatním a tím umožnit komentovat jakoukoliv fotku bez obav, že ji pokud nechci posunu výš, může být i možnost zakázat bodování jako je doposud a jistě lze přijít i na další vylepšení ...

Dá se o tom diskutovat , každý na to může mít jiný názor, ale současné nastavení mě jako dobré nepřipadá a je jedno jestli je stupnice 1-10 nebo 1-5 , vždy se to zvrhne na použití horní části stupnice a minimum lidí použije celou ...
Je na Vás, jako na zřizovateli čemu dáte přednost a kterým směrem budete chtít galerii směřovat.

Myslím , že počet fotek 1x za 2 nebo 3 dny je skoro jedno , posun by byla možnost vložit více fotek najednou a přikláním se i k možnosti založit kategorii Téma kde by mohla být možnost vkládat třeba denně , podpoří to kreativitu a pestrost galerie....

Přeji pěkný den.
tchmes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 14. 2. 2012 10:16

Pořád si nejsem jistý, jestli je postupné komplikování algoritmu pro výběr nejlepších fotek ta nejlepší cesta. Měli jsme tady průměr – dlouho fungoval, potom se najednou začaly objevovat protesty. Změnili jsme to na medián, který eliminuje extrémní hodnocení – fungovalo to, za čas se objevily problémy. Zakázali jsme hodnocení lidem, co nemají v galerii ještě žádné snímky – opět to fungovalo.

Nedělám si proto velké iluze, že by tohle úplně pomohlo. Co není na mediánu objektivní?
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod přízraky.b 14. 2. 2012 11:26

Souhlas s panem Jeřábkem...

Cituji "Daleko více by prospělo, zaměřit se na odlišení hodnocení konkrétních fotografií a eleminovat zneužití komentářů k osobnímu napadání. Nejde to samo, ale udělat se to jistě dá. To ovšem musí redakce ivedentně deklarovat zájem o tento problém a být v tomto smyslu na galerii vidět. Časem by toto přineslo pozitivní výsledek."

Třeba tady by se s tím opravdu dalo něco dělat... to je počteníčko... a v tomto okruhu uživatelů by se podobného mířeného na různé osoby ještě našlo... http://galerie.digiarena.e15.cz/showpho ... 46&cat=519
přízraky.b
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka