ANKETA: Změnit pravidla pro vkládání fotografií do galerie?

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Máme změnit limit pro nahrávání fotek do galerie?
Ne, nic neměnit (1 fotka za 3 dny) 32 %  42%  [ 32 ]
Nastavit 1 fotku za 2 dny 9 %  12%  [ 9 ]
Nastavit 1 fotku denně 12 %  16%  [ 12 ]
Zrušit pravidlo 1 uživatel = 1 účet 2 %  2%  [ 2 ]
Udělat něco jiného (víc napište do diskuze) 20 %  26%  [ 20 ]
Celkem hlasů : 75

Odeslat příspěvekod oko-nomada 11. 2. 2012 19:16

TO jokr7
... obzvlášť v demokracii by se měla dodržovat dohodnutá pravidla. Navíc si myslím, že bys neměl chodit v těch mrazech s holou hlavou ven, očividně Ti to nedělá dobře. Viz. závěr Tvého příspěvku. Nechápu co sem taháš politický nesmysly, na fotografický server.

TO Marek Lutonský
Jen nechápu proč jste vytvářeli nějaká pravidla pro DA, nechali je námi při zakládání účtu odsouhlasit a teď říkáte vesele je porušujte od toho jsou :o))
Mám stejný názor jak napsal markus23 o něco výš a hlavně bych chtěl znovu zopakovat bod 1) týkající se "víceniků": je to přímá cesta k tomu, jak obejít pravidlo 1foto/3dny (možná budou jiná pravidla), ale toto stále platí .
Pro zrušení pravidla jeden uživatel = jeden účet do této chvíle hlasoval zatím jeden uživatel ;o)
oko-nomada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ivanaga 11. 2. 2012 19:20

Jistě, žádný zákon ani pravidlo nebylo nikdy tak dokonalé, aby obsáhlo všechny potřeby a varianty života. Naopak, kolikrát v historii už byly zneužity..není nad zdravý rozum a přirozený vývoj. Kde jinde už by to měla samo fungovat, když ne tady, kde v podstatě o nic nejde? Jen je třeba ohlídat určité občasné úlety, které se ale budou stále vyskytovat tak či tak. Nejsem žádný anarchista a snažím se hrát v životě fér, ale ta zdejší touha dodržovat bezpodmínečně pravidla jednoho účtu, mi přijde trochu antiproduktivní, jako v socialismu. Všem stejně, spravedlivě, běda, když někdo začne vynikat, být aktivnější...právě naopak!!! Tady by se měly individuality podporovat, hýčkat si je a využívat je ku prospěchu celé galerie!! Na závist druhého by se mělo zapomenout a přát mu, když je dobrý, lepší, než já...nic jiného v tom totiž nevidím.
ivanaga
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rok.zaruka 11. 2. 2012 19:22

Šel Okolo :Sice netuším kdo je moje grupa;-)....ale pokud myslíte třeba migga a nebo pár dalších lidí s kterými komunikuji tak jste na velkém omylu;-)...nikdo nikdo sám sobě nebodoval,to je pod naši úroveň a zatím si stojím. Vím že jste v minulosti párkrát na tohle útočil,ale byla to pouze vaše doměnka a tak trochu paranoia, kterou nemělo smysl ani komentovat. Vaše čmuchalství a prahnutí po soukromí druhých má jednu velkou nevýhodu, svádí vás kombinovat a věřit věcem, které jsou pouze smyšlenkou, pak zbytečně napadáte lidi.
Dál se k tomu nehodlám vyjadřovat, do tohodle fora to nepatří.
rok.zaruka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hannah12 11. 2. 2012 19:23

Uáááá, vážně jsem už nechtěla do této diskuse cokoliv... ale musím. Ano, Rok.zaruka mi mluví z duše. Opravdu jediní, kdo dělají rošambo, je parta kolem slečny Skalákové. Ne, že by mi nějak vadily její fotky, ty jsou ok.
Hannah12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šel okolo 11. 2. 2012 19:35

No vida jak jednoduché ukamenovat slečnu Skalákovou :-d :-d :-d ,to si Barboro mohla nahlásit hned ,když je jediná a její grupa.
A já nejmenoval,jelikož to bylo ze vzteku a pak se dlouho neobjevil(a),ale bylo to . Tak si poodkroč,ať se nepropdneš do západního Německa,třeba. ;-)
šel okolo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hannah12 11. 2. 2012 19:37

Pro Ivanaga: ano za socialismu ( bohužel si to pamatuji) jsme si některé jedince hýčkali, ale opravdové indiviualitě by mohl stačit jeden účet!

-- 11. 2. 2012 19:40 --

Pro Šel okolo: jejda???? Výkřik do tmy?
Hannah12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rok.zaruka 11. 2. 2012 19:50

šel okolo : opravdu naposled...nikoho nekamenuju a určitě ne paní Skalákovou,je to konstatování veřejně známého fakta, známého i adminům....navíc je to jeden z faktů kvůli kterého je tato diskuze otevřena. A do třetice jste asi nepostřehl že mi je jejich vkládací hyperkativita ukradena.
ad vaše obviňování...pokud nebudete jmenovat a budete jen osočovat doměnkami nemáme se o čem bavit, na tédle droze averze a pomluv nejedu. Na další debatu Vám neskočím, pokud máte oprávněné podezření obraťte se na adminy, věřím že Vám vyjdou vstříc a dané niky smažou.
rok.zaruka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jokr7 11. 2. 2012 20:12

TO oko-nomada : Ty jsi si nevšiml kdo vlastní tento server, majitel určí pravidla a je zcela jeho věcí a právem jak bude dbát na jejich dodržování a nikdo mu do toho nebude na 6-ti stránkách demokraticky kecat, jasný? Navíc ještě radit s financemi to mi pobavilo nejvíc.

Jinak to dopadne jako v parlamentu a to by bylo opravdu velmi zábavný, o tom
závěr mého předešlého komentu s nadsázkou.

Já si vezmu čepici a Ty pojez vtipné kaše

-- 11. 2. 2012 19:23 --

nomáde, no to jsi mi vytočil :D :D :D, když chceš dodržovat pravidla tak si přečti návod na hodnocení fotografii na DA, někde to je, když ohodnotíš během Tvého přihlášení takřka všechny fotky 9 , tak si nejsem jist jestli to pro DA není větší hrozba než těch pár blbých nicků. S tím hodnocením máme problém skoro všichni, ale Ty vynikáš. Myslím, že bychom si všichni měli více všímat hodnocení Migga.!!!!

-- 11. 2. 2012 19:30 --

takže oko ještě Ti to upřesním demokracie je krásná věc, ale tady pro ní prostor není chápeš ??? Je to jako bychom otevřeli demokratickou diskusi o tom jaké kachlíky si máš dát do koupelny.
jokr7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Súkeník 11. 2. 2012 20:47

Pro pana Lutonského:
položil jste přímou otázku, zda by nebylo lepší pravidlo o zákazu více identit zrušit. Za sebe se domnívám, že ne. Nepředpokládám, že se budou z nich lidi sami sebe hodnotit, nebo si sem dávat fotky jako na rajče. Nicméně by to mohlo způsobovat opět určité rozbroje. Lákalo by to k porušení limitu vkládání (pokud bude zachován jakýkoli limit) a k dalším v podstatě zbytečným hádkám a řevnivosti. Navíc by to způsobilo určité pokřivení pohledu na fotografii, protože by se fotky nějakého zaměření, manýry a pod. vyskytovaly tak často, že by (navíc s patřičnými komenty a hodnocením) to vypadalo, že je tohle to jediné pravé ořechové. Galerie by se pak mohla stát poněkud nudnou. Bylo by škoda aby se vytratila pestrost.
Dříve zde byla určitá korekce vnějšího pohledu díky vazbě na časopis DIGI FOTO. To je po jeho zániku a nejasnému osudu už bohužel minulostí. Samozřejmě by při limitu 3 foto za 7 nebo kolik dní se mohlo stát, že nějaký den bude na stránce mnoho podobných prací (cyklů), druhý den, tomu ale bude jinak.
Petr Súkeník
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jokr7 11. 2. 2012 20:49

tak ještě, někde byl obviňován markus23, že tuto diskusi vyvolal, není tomu tak, diskusi vyvolala brbulka.přízrak svým článkem na svém blogu a já na něj neprozřetelně reagoval, markus23 jen pokračoval.

A tak jsme se stali figurkami na šachovnici v neutuchajícím samoboji v údolí přízraků, předčím jsem nedávno varoval a sám jsem na lep skočil :( :(
jokr7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 11. 2. 2012 21:46

Mohu vás ujistit, že brbulka a její web jsou v tom nevinně.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 11. 2. 2012 22:03

Hannah12 píše:Pane Lutonský,
přiznejte si, že administrátoři ví a tiše schvalují existenci multinickových uživatelů, byť pravidla DA hovoří jasnou řečí. Také byste měli přiznat, že i pro nového uživatele jako jsem já, bylo otázkou 3 týdnů, než jsem prohlédla systém některých uživatelů publikování více fotek častěji než jednou za tři dny, a to pod různými nicky.
Je toto opravdu ok? Přijde vám váš návrh zrušit pravidlo (1uživatel=1účet) jako přínosný, nebo osvobozující? Nechci nikterak uživatele svazovat pravidly, ale současná pravidla DA by měla být dodržována všemi uživateli a budou-li nastavena nová, platí to taktéž.


Je něco jiného myslet si to a vědět to jistě. My nezrušíme nějaký účet bez toho, že bychom měli stoprocentní jistotu. Představte si, že by to byl váš účet, u kterého bychom si jen mysleli, že je duplicitní. A nic jiného než pocit většinou nemáme.

Mně osobně se za této situace nezdá myšlenka zrušení pravidla o duplicitních účtech úplně mimo. Pravidla, která nejsou kontrolovatelná, jsou divná pravidla.

-- 11. 2. 2012 21:09 --

oko-nomada píše:Jen nechápu proč jste vytvářeli nějaká pravidla pro DA, nechali je námi při zakládání účtu odsouhlasit a teď říkáte vesele je porušujte od toho jsou :o))
Mám stejný názor jak napsal markus23 o něco výš a hlavně bych chtěl znovu zopakovat bod 1) týkající se "víceniků": je to přímá cesta k tomu, jak obejít pravidlo 1foto/3dny (možná budou jiná pravidla), ale toto stále platí .
Pro zrušení pravidla jeden uživatel = jeden účet do této chvíle hlasoval zatím jeden uživatel ;o)


Galerie je tady asi pět let. Teď se na pravidla znovu díváme a přemýšlíme, zda je nechat v současné podobně, nebo jestli by bylo vhodné je upravit. Nikdo tady neřekl „vesele je porušujte“, akorát upozorňuji, že zrovna pravidlo o duplicitních účtech je vzhledem k anonymnímu působení na internetu trochu sporné a většinou nekontrolovatelné.

Zkuste se na to podívat úplně jiným pohledem: Tak by někdo měl více účtů. Tak by někdo tímto způsobem mohl do galerie nahrát víc fotek. Neměla by větší smysl volnost než lpění na zákazech?

Znovu: Netvrdím, že to tak uděláme. Jen prostě nechci při přemýšlení zůstat v zajetí starších směrnic, uvažuji o různých alternativách.

-- 11. 2. 2012 21:09 --

ivanaga píše:Nejsem žádný anarchista a snažím se hrát v životě fér, ale ta zdejší touha dodržovat bezpodmínečně pravidla jednoho účtu, mi přijde trochu antiproduktivní, jako v socialismu. Všem stejně, spravedlivě, běda, když někdo začne vynikat, být aktivnější...právě naopak!!! Tady by se měly individuality podporovat, hýčkat si je a využívat je ku prospěchu celé galerie!! Na závist druhého by se mělo zapomenout a přát mu, když je dobrý, lepší, než já...nic jiného v tom totiž nevidím.


Hurá! :-)
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oko-nomada 11. 2. 2012 22:21

RE jokr7
kdo vlastní server vím, ale i vím, že jsem účastník ankety kterou vyhlásil admin tohoto serveru a odpovídám na položenou otázku a eventuálně reaguji na další příspěvky, nic víc. O financování z mé strany nepadlo ani slovo, takže "pardón" :o)

Co se týká hodnocení to už jsem probral pod touto fotografií: http://galerie.digiarena.e15.cz/showphoto.php?photo=136465&limit=views stačí si pročíst komentáře pod ní ;o)

zmiňovanou nadsázku v závěru předchozího komentu beru, dejme tomu, že reakce na ní byla z mé strany taky tak trochu nadsázkou :o)

co by Tě však mohlo zajímat je k čemu všemu se dají využít nebo snad zneužít? dva nicky. Podívej se na tento odkaz: http://galerie.digiarena.e15.cz/showphoto.php?photo=128843&ppuser=90265 to je překvapení co? No kdyby náhodou přestal být odkaz aktivní pak je to ke zhlédnutí ještě zde: http://www.flickr.com/photos/67559604@N08/6858197919/in/photostream/lightbox/ je to sice kopie, ale co už ;o) :o)

jinak přeji příjemný večer :o)

-- 11. 2. 2012 21:28 --

RE Marek Lutonský
ano, pokud by se změnila pravidla v tom smyslu, že jeden člověk může mít víc účtů nevidím v tom problém ... I když to přináší další pokušení viz. můj příspěvek výš. Musím však uznat, že to není pravidlem, spíš výjimečná záležitost, která se však může stát předmětem zbytečných svárů. Jasně, nic není ideální.
oko-nomada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fakir.h 11. 2. 2012 22:36

škoda , že se celá anketa vymkla do osobních výpadů, uf,


nicméně mám pořád pocit, že se zapomnělo při tom všem na jádro věci


pokud se v pravidlech pustí více nicků / a v tuto chvíli je jedno, jestli tu jsou nebo ne / pak nemá cenu řešit počet vkládaných fotografií,

jinými slovy pakliže počet nicků nelze jednoznačně kontrolovat, diskuse na téma kolik fotografií vložit týdně není relevantní

tak to bychom měli


a jinak se přimlouvám za možnost tématických okruhů a zde vkládat bez limitů a bez hodnocení bodového

a když jsem u toho bodového hodnocení, přesmykl bych celou debatu na téma, zda by nebylo vhodné zredukovat stupnici 1 - 10 , většina hodnotících se stejně drží maximálně v rozpětí 5 bodů, nejčastěji 6-10.

a neblbněte

;-)
Dobře si pamatuji pach vývojky a ustalovače a filmy 6x6. Těším se z možností, které digifoto nabízí. Přeji všem plnou hlavu námětů a dobré světlo.
fakir.h
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jokr7 11. 2. 2012 22:52

nomáde : opravdu věříš tomu, že jde o "zneužití" , to bys těch odkazů musel dodat podstatně více. já bych to nazval jinak - blbost z nepozornosti a to vždy
pečlivě kontroluji. ano máš pravdu toto se může občas stát. hrůůza, ještě že to DA přežila.

ale znovu se vracím na úplný začátek,kde jsem žádal jsem o zrušení účtu jokr07,
aby jste s tím vy ostatní neměli problém.
stačí ???, už se tohoto nechci účastnit, mám už dost zkušeností abych věděl jak to dopadne a tady touto diskusí ztracím čas.

a neděli nepromarni :d
jokr7
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků