ANKETA: Změnit pravidla pro vkládání fotografií do galerie?

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Máme změnit limit pro nahrávání fotek do galerie?
Ne, nic neměnit (1 fotka za 3 dny) 32 %  42%  [ 32 ]
Nastavit 1 fotku za 2 dny 9 %  12%  [ 9 ]
Nastavit 1 fotku denně 12 %  16%  [ 12 ]
Zrušit pravidlo 1 uživatel = 1 účet 2 %  2%  [ 2 ]
Udělat něco jiného (víc napište do diskuze) 20 %  26%  [ 20 ]
Celkem hlasů : 75

Odeslat příspěvekod rok.zaruka 9. 2. 2012 18:27

vždy a všude se najdou ti co něco porušují....i galerie je jen o lidech...to placením nevyřešíte. Je to i o nadhledu. Podívejte já mám taky druhý účet protože po jistou dobu sem měla tento zaplněný a nebyla a nejsem ochotná ty fotky promazávat, je s nimi spojena historie a on i ten vývoj každého je někdy poučný. Pokud by to šlo převést fotky z druhého učtu na tento udělám to ráda,protože ten druhý už nepoužívám.... Všechno je jen o lidech a kdo nebude chtít tak ho pravidly ani penězi neutlučete....bohužel.
...tím mé přízpěvky do debaty končí,bo nevím co bych víc ;-)
rok.zaruka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod markus23 10. 2. 2012 12:59

eMete, je vidět, že vám osud DA opravdu není lhostejný, ten neuvěřitelný počet Ctrl+V v galerii pod fotkami mě dostává do kolen. Myslím to vážně. Klobouk dolů.
markus23
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hanka U 10. 2. 2012 13:16

Pokud by se to tu zpoplatnilo, velké množství lidí odejde a skoro nikdo nový nepřijde. A pokud mohu mluvit za sebe, ráda zaplatím za dobré rady a sdílení zkušeností, proto jsem si zaplatila už 11 kurzů (hlavně grafických, ale i fotografických) a vzdělávám se dál. Ale tady nevidím žádný důvod, proč by měl někdo platit za blbé kecy (ne rady) pod fotkou typu - zahoď foťák a běž raději na třešně, tahle nemá v této galerii co dělat, rozřezat na malé housky a odfouknout, kýč nebo obehrané téma a tedy za 2 body.... Za tyto peníze budu mít raději fotky na svých webových stránkách.
Osobně jsem hlasovala, ať se nic nemění. Jsem pro to, aby se udělal pořádek v účtech a každý měl jen 1 účet.
Hanka U
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Haiku. 10. 2. 2012 13:42

Napsala jsi to výborně, Hanko....
Haiku.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hannah12 10. 2. 2012 14:15

Pro Hanku U: máte pravdu. Já si původně naivně myslela, že kdyby byla DA zpoplatněna, byl by i přístup uživatelů, řekněme, odpovědnější. Ale bohužel, podle minima reakcí v této anketě, podle toho, že komentáře k fotkám jsou mnohdy jak píšete spíš blbé kecy než rady a diskuse na dané téma...ano, radši tu pětistovku vrazím do nějakého kurzu, knihy nebo něčeho, co mě obohatí více. Takže "odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil...". Je nutno udělat především pořádek v účtech a pak děj se vůle Boží a nezbývá než doufat, že to klapne a uživatelé budou hrát podle pravidel.
Hannah12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod markus23 10. 2. 2012 14:53

Tak mám nějak pocit, z mimořádně nízké odezvy na tuto anketu, že současné status quo ohledně multinicků spoustě lidem vyhovuje. Skoro nikdo žádnou změnu nechce a bude pokračovat "mlčení jehňátek". Pak bude asi muset nastoupit tzv. upozorňování adminům na multinicky, což je dle stavajících pravidel v pořádku, že ano?
markus23
Návštěvník

Odeslat příspěvekod martin.breza 10. 2. 2012 14:53

Tři fotky za týden mi přijde jako rozumné řešení...
martin.breza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Irčan 10. 2. 2012 15:16

Ahoj! I já jsem pro jednu fotku denně, ale omezit velkost na max. - 1024 pixelů delší strana, to bohatě stačí... Jinde to tak funguje. Kdo má co, ať si to tam dává denně, kdo nemá, tak nemá ani ty 3 fotky za týden.
Irčan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danyjelvlk 10. 2. 2012 16:31

Já bych se přimlouval za variantu: nechat současný limit (1 foto za tři dny) plus možnost přispět do témat, na které by byla samostatná kategorie nezávislá na běžném vkládání.
Danyjelvlk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snopa 10. 2. 2012 17:22

Nejsem zde dlouho a tak nevím zda mám právo do toho zasahovat, ale 1 fotografie za dva dny by se mě jevilo jako ideální. Navíc bych byl pro sjednocení max. velikosti delší strany. K čemu je to když musím fotku rolovat a nevidím jí jako celek. ;-) :-)
snopa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ivanaga 10. 2. 2012 17:36

Nemyslím, že by bylo přínosné zvyšovat frekvenci vkládání. Ale dobrý nápad je možnost vložit 3 fotky za sebou v rozmezí od 7 do 10 dní. Líbila by se mi zvláštní kolonka pro témata, ale klidně mohou být tyto fotky zahrnuty do daných limitů.

Největší problém vidím v rušení již stávajících kvalitních účtů. Pokud byly mlčky dosud trpěny, nechť zůstanou tomu, kdo o to stojí, v umrtveném stavu zachovány a od této doby ať začnou platit přísná pravidla na jeden živý účet. Nováčci nikdy nepochopí, jaká je to bolest, když svoji léta budovanou výstavní skříň musíte zrušit. Zruší se tím i spousta odkazů a dostaví se takové znechucení, že člověk má chuť odejít. Shodou okolností jsou právě ti členové s více účty většinou nejaktivnější a nejpřínosnější pro danou galerii. Zároveň si troufám tvrdit, že je takových jen pár a tudíž jde pouze o dodržení pocitu spravedlnosti včetně jistého trestu pro ty, kdo přestoupili pravidla, nikoli nezbytnost z nedostatku úložiště. Je pouze v rukou vedení, jak se k danému problému postaví.
ivanaga
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Súkeník 10. 2. 2012 17:38

Varianta 3 fotky za 7 dní, by měla jednu výhodu. Možnost vložení minicyklu najednou. Bylo by to dobré pro fotky, které nemají stát samy, ale jejich vkládání jednotlivě po více dnech je vzhledem k rychlému propadlišti dějin diskutabilní.
Duplicitní identity považuji za zbytečné. Nástěnkový top je kapitolou nad kterou by se měli zamyslet hlavně hodnotící.
Je sice pravda, že galerie není výuka, ale určité zkušenosti z ní člověk čerpat může. Takže má smysl.
Petr Súkeník
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LUBOŠ KOŘÍNEK 10. 2. 2012 18:01

:pozor Pravidla neměnit.Úroveň by byla pryč. soutěží o ceny bych přivítal.To úroveň a chu
ť tvořit pěkné věci zvýší..L.K.
LUBOŠ KOŘÍNEK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod markus23 10. 2. 2012 18:07

To: Ivanaga - vaše pasáž o trpění a ponechaní starých podvodných účtů je opravdu zvláštní, zejména s přihlédnutím na nově příchozí, jako jsem byl já. Vůbec nejde o dlouhodobě budovanou galerii, ale jde o rovná pravidla pro všechny - dle mého. Fotek můžu mít XY, pokud nejsem schopný se na jednom fotoserveru se s nimi rozloučit (což mi je krapet divné, neb fota máte určitě v PC nebo NTB nebo externím disku) mohu přejít jinam nebo si udělat vlastní prezentaci. A váš argument, že pravě ti nejaktivnější mají více účtů, je trochu lichý. Kdokoliv může být aktivní a držet se pravidel nicméně uživatelé nedodržující pravidla mají více fotografií právě proto, že pravidla porušují a tím odebírají kapacitu datového uložiště těm, kteří fungují dle pravidel.
markus23
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LUBOŠ KOŘÍNEK 10. 2. 2012 18:23

:tleskani Souhlasím s Markusem..
LUBOŠ KOŘÍNEK
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka