ANKETA: Změnit pravidla pro vkládání fotografií do galerie?

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Máme změnit limit pro nahrávání fotek do galerie?
Ne, nic neměnit (1 fotka za 3 dny) 32 %  42%  [ 32 ]
Nastavit 1 fotku za 2 dny 9 %  12%  [ 9 ]
Nastavit 1 fotku denně 12 %  16%  [ 12 ]
Zrušit pravidlo 1 uživatel = 1 účet 2 %  2%  [ 2 ]
Udělat něco jiného (víc napište do diskuze) 20 %  26%  [ 20 ]
Celkem hlasů : 75

Odeslat příspěvekod Pety 7. 2. 2012 21:38

Z admin hlediska - dát "dvoúčtovým" čas a možnost to narovnat - klidně čtvrt roku - ale od určitého data každý další zjištěný případ trestat bezpodmínečným zrušením/zablokováním OBOU účtů. Protože jinak to bude bez ohledu na volnější limity stále totéž, někteří uživatelé si budou pořád rovnější, než ostatní.

Navíc jako moderátor často nemám jinou možnost uživateli Galerie něco vzkázat, než to napsat do diskuse k fotce, kde to samozřejmě vidí všichni. Povinné navázání účtu v Galerii k účtu ve fóru, nebo ještě lépe rovnou jejich sjednocení, to by bylo také třeba.

-- 7. 2. 2012 20:47 --

Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod rok.zaruka 8. 2. 2012 22:50

souhlasím 3 fota za 7 dní,dobrý nápad...
Vkládání každý den fotka je absurdnost,tím se nezvedne úroveň galerie,ale bude z něj odpadiště.
Omezení velikosti je taky rozumné ale pouze v pix ne v kB.
rok.zaruka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Migg 8. 2. 2012 23:33

Nechápu proč omezovat velikost ať už v kB nebo v pix. každý má 30MB schránu a tu ať si zaplní jak rychle chce, spořínek bude data tlačit dolů a seladón holt bude "rozhazovat" ;-) pak ať ale nehudruje a maže ;-))
Migg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod markus23 9. 2. 2012 09:49

Osobně si myslím, že je limit 1foto/3dny postačující. Proč? Nevím jak velikými datovými uložišti DA disponuje, pokud nejsou dostatečná a DA má zůstati nezpoplatněna, je tento limit OK. Nebo zaveďme pravidlo, že počateční kapacita pro uživatele bude např. 1GB, pokud bude uživatel tak umělecky plodný, že si tuto kapacitu zaplni za 2 měsíce, může buď stará fota smazat nebo za nějaký roční poplatek dostat větší prostor. Podstatné ovšem je, že ať už z diskuse vyplyne jakýkoliv systém, měl by být dodržován všemi bez rozdílu. Dále souhlasím s tím, že smazané foto by již nemělo být nahrazováno novým.
Ovšem duplicitní účty, které nyní existují a jsou zneužívány k vícenasobnému publikování by měly být smazány.

-- 9. 2. 2012 10:04 --

To: eMet - otázka témat je myslím irelevantní k problému, který se zde řeší. Mám pocit, že jde spíše o prezentaci jakýchsi studijních zadání pro studenty "ITF" :) a jejich kamarádů. Pokud má DA sloužit jako galerie, nechť je galerii. Jestli chcete prezentovat svou tématickou tvorbu a porovnávat uchopení jednotlivých zadání, můžete si založit vlastní web nebo prostě publikujte tuto činnost v rámci galerie a pravidel galerie jako normální fotografii s názvem tématu v komentáři k fotografii.

-- 9. 2. 2012 10:16 --

To azhar: pokud máte pocit, že DA skomírá a vaše umělecké ambice zůstávají nenaplněny a nevyslyšeny, najděte si jeden z mnoha jiných (třeba i zahraničních) zpoplatněných fotoserverů a prezentujte tam. Každopadně si ale protiřečíte, jestliže jste si vytvořila na "skomírající" galerii duplicitní účet pro podvodné vícenasobné publikování. Nebo je to jinak?
markus23
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hannah12 9. 2. 2012 10:48

Myslím, že prvotní věc, o které se diskutovalo, byli multinickový uživatelé. Tedy jeden uživatel = více účtů pod různým nickem. Takže kde je problém?
Buďto v nedostatečné kapacitě účtu. Tedy pokud je to technický možné, zvyšte kapacitu účtu, ať plodní autoři nemusí vytvářet duplicitní účty a/nebo promazávat.
Nebo je spíš problém v tom, že ani tak nejde o kapacitu, ale spíš o nutkání publikovat svou tvorbu četněji? Hmmm, tady si myslím,že (a takto jsem i hlasovala) 1 fotka za 2 dny je zcela postačující. Znám sice fotoservery, kam lze vkládat fota denně, ovšem nejsem si jistá, zda je to pro dobro věci.
Budu se opakovat, problém je spíš duplicita účtů, která je jednoznačně proti pravidlům DA. Pro mě tedy je prioritní řešení dát možnost autorům s více účty tyto účty smazat, převést svá fota na účet jeden a z tohoto účtu nadále publikovat. Pokud jsou nastavena nějaká pravidla, měla by platit pro všechny a to bezezbytku.
Jsou přeci i jiné možnosti jak publikovat denně a třeba i více fotek, že.
Hannah12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Haiku. 9. 2. 2012 11:23

Současný systém 1 foto / 3 dny mi přijde naprosto vyhovující. Duplicita nicků by se opravdu měla vyřešit; to, že jsou si tu všichni rovní, ovšem někteří rovnější a našli by se i ti nejrovnější :-), je poměrně podlé. A mazání fotek a nepohodlných příspěvků na požádání ze strany adminů (nemluvím o možnosti smazat svou vlastní fotku) je taky dost nefér (můžou se přemístit do "úložiště", kde by byly i nadále přihlášeným k dispozici, včetně odkazů a VYSVĚTLENÍ, proč došlo k "odsunu").)
Haiku.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod emet 9. 2. 2012 11:25

[quote="markus23"]To: eMet - otázka témat je myslím irelevantní k problému, který se zde řeší. Mám pocit, že jde spíše o prezentaci jakýchsi studijních zadání pro studenty "ITF" :) a jejich kamarádů. Pokud má DA sloužit jako galerie, nechť je galerii. Jestli chcete prezentovat svou tématickou tvorbu a porovnávat uchopení jednotlivých zadání, můžete si založit vlastní web nebo prostě publikujte tuto činnost v rámci galerie a pravidel galerie jako normální fotografii s názvem tématu v komentáři k fotografii.

To máš bohužel špatný pocit. Kdyby si četl současná "pravidla", tak bys věděl, že může téma vyhlásit každý, kdo ho první navrhne jednou za 14 dní v pátek. S ITF to nemá nic společného. Osobní problémy sem vůbec netahej. Osobně si myslím, že je to přínosné jak pro uživatele, tak pro galerii. Budu rád, když se zúčastní každý, kdo bude mít chuť něco na zrovna dané téma vytvořit. Osobní rozbroje hoďte za hlavu a přidejte se. ;-)
Zohlednit témata v limitu by bylo třeba, protože je to něco trochu jiného než klasická galerie a pak by musel uživatel jedno nebo druhé zanedbávat. Co na to administrátoři si budeme muset počkat.
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod markus23 9. 2. 2012 12:23

To: eMet - dobrá, omlouvám se za nepatřičné navážení se do jistých osob. Nicméně nemohu souhlasit s tím, že by témata měla býti zohledněna v limitu. Proč? 1/ je to fotografie jako každá jiná a že se někdo dobrovolně rozhodl ji zařadit do témat a tím si zavřít bodování je čistě a jen soukromé rozhodnutí toho kterého uživatele 2/ to, že se někdo rozhodne publikovat v rámci témat ho neopravňuje k jakémusi navýšení kapacity účtu či zřízení účtu druhého.
markus23
Návštěvník

Odeslat příspěvekod emet 9. 2. 2012 12:31

To máš samozřejmě pravdu. Ale to neznamená, že se to tak nemůže udělat. To už je ale na adminech. Já jen zveřejňuju svůj názor, že by to nebylo špatné vzhledem k prospěšnosti témat. Od toho je tahle anketa. Jsem rád, že tu také vyjadřuješ svůj názor. ;-) Doufám, že takových bude víc.
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod markus23 9. 2. 2012 12:39

OK eMet, také doufám, že se ještě někdo přidá. Prozatimní účast 21 uživatelů neslibuje žadnou převratnou nabídku návrhů k zamyšlení :) Přeji pěkný den.

-- 9. 2. 2012 13:31 --

Myslím si, že obecně existuji poze dva modely (byť v různých variacích), které lze uplatňovat u fotoserverů. Placený a neplacený. To je dle mého základní problém.
1/ Placený (příklad) = založím si účet, který mám např. měsíc zdarma (abych se rozkoukal a zjistil, jestli mi daný fotoserver vyhovuje či ne) a mám u něj kapacitu XY (MB/GB). Po měsíci mi administrátor a majitel serveru a datového uložiště dá na vybranou. Hele uživateli, zaplať si nějaký paušál na rok a publikuj si třeba 216 fotografií denně. Pokud si to zaplníš, musíš mazat stará fota nebo si připlať za rozšíření kapacity svého účtu, protože obsluha, programování, pronájem severovny a datová uložiště něco stojí. Což je fér, dle mého.
2/ Neplacený = veškeré náklady nese provozovatel, a ten si stanovuje pravidla hry (četnost publiokvaní, počet účtů pro 1 uživatele, kapacitu účtu, maximalní datovou a rozměrovou velikost fotografií, atd....). Zde není co řešit a musím se striktně držet pravidel stanovených provozovatelem, protože mu ani v nejmenším nepřispívám na provoz daného fotoserveru a s tím spojených nákladů.
markus23
Návštěvník

Odeslat příspěvekod markus23 9. 2. 2012 13:44

Jsem opoměl dopsat, že osobně se kloním jednoznačně k variantě č. 1 (placený účet).
markus23
Návštěvník

Odeslat příspěvekod emet 9. 2. 2012 13:57

Ano, to je rozumné. Jde ale o to, kolik by to bylo a tím pádem kolik lidí by to přijalo. Aby sme tu pak nebyli sami dva. :roll: Asi i proto už to tak dávno není zavedené.
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hannah12 9. 2. 2012 14:33

Já to tu tak nějak průběžně pročítám a mám taková zvláštní pocit, že o to, aby se na DA narovnaly podmínky a cosi se změnilo, jde pouze panu eMet(ovi) a Markus23(ovi). Takže jestli dovolíte: ten placený účet není zas až tak od věci. Pokud to bude např. 500kč/rok, tak to vychází cca 42kč/měsíc. Kdyby Da měla 1.000 uživatelů, získá provozovatel DA 500.000,-kč/rok na provoz a rozvoj webu, což není až tak špatné. Každopádně je to pořád lepší, než se tady dohadovat kdo s kým a proč. Myslím si, že 42 kačky za měsíc je částka zanedbatelná pro toho, kdo chce opravdu publikovat svoje fota a to i několikrát denně.
Hannah12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rok.zaruka 9. 2. 2012 14:59

vkládat neomezené množství fotek v rámci placeného účtu....nevím....to omezení má své výhody a jednou z nich je to že se každý zamyslí nad tím co vkládá(myslím že na této galerii není takého borca co by měl na každý den výbornou fotku)....předpokládám,že galeri plnou fotek do rodinných alb z toho tady nikdo nechce mít....
co se týče placení....osobně si myslím,že tento web funguje na jiném principu a získává prostředky na provozování z jiných aktivit .... a jako placené místo v galerii to hodně lidí odradí.Popravdě stejně si většina lidí,které focení baví platí své vlastní weby.
Otázkou je co provozovatel webu preferuje...jestli odpadiště fotek,kam ukládá každý kdejaký cvak a jen občas se najde v tom množství někdo s rozumnou tvorbou(viz třeba flicker biť je neplacený).....A nebo je prioritou galerie,která má jakousi úroveň...v tom případě ani placení, ani neomezené vkládání podle mě není správná cesta.
rok.zaruka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod markus23 9. 2. 2012 15:15

rok.zaruka - zdravím a přeji pěkný den. Máte dozajista pravdu ve svých argumentech. Nicméně se ptám, má smysl profilovat celý fotoserver DA jako server zaměřený na kvalitu, ale zároveň se pevně držící pravidel (což, jak je vidět, zde nefunguje) a nechat jej jako neplacený? Proč se na to ptám. Myslím, že se vždy najdou uživatelé, kteří budou podvádět z podstaty (což je ta lepší varianta), ale najdou se i tací, kteří budou podvádět z pocitu neukojených osobních ("uměleckých") ambicí a to je ta varianta horší. Jak se s nimi domluvíte? Nijak. Jedině přes adminy a to kolikrát, jak vidno, nefunguje. Nicméně váš pohled je hodný zamyšlení a přinesl další otázky k diskusi. Díky.
markus23
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka