Zálohování digitálních fotografií

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod miho 31. 5. 2010 16:13

Nebudu se vyjadrovat k filozofickym otazkam typu digitalne nebo na papir ale neco k zalohavni obecne bych rad z pohledu ITaka nefotografa napsal; a tyka se to "paiprove" i digitalni podoby.

Zakladnim pravidlem je, ze data a (alespon jedna) zaloha nesmi byt na stejnem miste (byte, kancelari, nejradeji ani ve stejnem meste). Takova zaloha nechrani proti zlodejum, pozaru, povodni,... Zaloha na druhy disk ve stejnem pocitaci je jeste nebezpecnejsi- porucha zdroje, pocitacovy vir, chyba uzivatele muze snadno vyradit original i zalohu.

Obecne se take nepovazuje u cennych dat jedna kopie jako dostatecna zaloha.

No a nakonec bych doporucil overit, zda zalohovana data jdou obnovit (zazil jsem uz vic USB klicenek, ktere se po zapsani tvarily, ze je vse v poradku ale data na ni nebyly. ale i zalohovaci software muze selhat)
Oh dear, I really ought to do something. But I am already in my pyjamas...
miho
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radek72 31. 5. 2010 18:22

Já kromě záloh na pevných discích, požívám jako další zálohu DVD media se zlatou odraznou vrstvou, která nezoxiduje a měla by vydržet podstatně déle (údajně až 100 let) než klasická DVD media. Klasická DVD media moc velkou životnost nemají. Někde jsem viděl test, kde po pěti letech spousta medií už nebyla čitelná, nebo vykazovaly velkpi chybovost u jednotlivých souborů.
A taky při zálohování používám nižší než maximální rychlost vypalování, maximální rychlosti také kvalitě vypálení příliš neprospívají.
pinhole <1mm; Praktica MTL50 + 50mm 1.8; Canon EOS400D+seťák :( + Velbon Sherpa 600R + Lowepro Rover Plus AW + KALAHARI KAPAKO K-31 khaki
radek72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maciakba 31. 5. 2010 20:25

tak isto ako som cital v istej knihe myslim od Michaela Freemana aj tu sa radi to iste a to zaloha tipu surove dáta, preco viac v clanku: http://www.ephoto.sk/tip-redakcie/opatovne-navraty/
maciakba
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků