Experiment v galerii: omezení hodnocení a mazání snímků

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Andysun 18. 4. 2009 17:38

Já s tím naprosto souhlasím. Zdá se mi, že se sem spousta lidí chodí pouze hádat. Možna by to vyřešilo kdyby se oněm "prudičům" dal ban a hotovo. Toto je přece slušný server a fotografové by měli držet pospolu.
Andysun

Odeslat příspěvekod Alesh.Rocker 18. 4. 2009 18:28

Kruci..bez možnosti mazání to bude těžký :/
Dell E6410
Alesh.Rocker
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Strider... 18. 4. 2009 20:00

nj, výraz "aleshovat" se stane historií... trošku škoda :-/
Canon EOS 400D, EF 50mm f/1.8 II, EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 II set + B+W cpl, home-made TS na hajzlgumě, odrazné desky 5in1, plastikovej stativ z Polska...
Strider...
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 18. 4. 2009 20:15

Hlasování není potřeba. Jestli galerie poroste, bude to dobře. Jestli ale návštěvnost a aktivita bude klesat, bude jasné, že tohle nebyl dobrý krok, a budeme s tím muset něco dělat. Na rovinu říkám, že galerie na DIGIareně nemá být soukromý klub pro skupinku skalních příznivců.

Je to teď hodně na vás :) Když budete aktivně hodnotit a diskutovat, je větší pravděpodobnost, že to dopadne dobře.

Jinak jsme dnes provedli dvě úpravy. K vlastní fotografii lze diskutovat, i když ještě nemáte vložené tři snímky. A fotku lze bez omezení smazat až do prvního komentáře nebo hodnocení, až potom se aplikuje pravidlo sedmi nesmazatelných dnů od vložení.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rteo 18. 4. 2009 20:31

Bod 1: Prudiči se takto jednoduše odfiltrovat nedají.
Bod 2: Osobně si myslím, že na výměně nevydařené fotografie za jinou není nic špatného... Naopak, přirozenou cestou se tak odělí zrno od plev a galerii (i autorům) to jen prospěje. O nic se nehraje a bodové hodnocení je jen vyjádřením míry spokojenosti či nespokojenosti hodnotících (nebo alespoň jsem si myslel, že o tom to je)... Popravdě řečeno nechápu, proč takto uměle ochromovat činnost na DIGIareně. To je můj názor...
rteo

Odeslat příspěvekod faranji 19. 4. 2009 22:13

hele, to je nejaka boure ve sklenici vody: verejne hlasovani, tri fotky najednou v jeden den.... :-))

proboha.

treba ja ted hodnotit nemuzu.. a nic se nestalo. Me to nevadi a tem, ktere jsem hodnotil tim spise :-)
faranji
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomaserban 19. 4. 2009 22:51

souhlas s rteo!
tomaserban
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cikorsky 20. 4. 2009 05:49

faranji: chudáčku, nemůžeš hodnotit :D a co kdyby ses pokusil hodnotit pod svým druhým nickem Budra, kde máš fotky a neschovával se za pseudoanonymní nicky ... :D
a takových lidí je více - jeden nick na fotky a druhý bez fotek na "seriózní" hodnocení :D
cikorsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod faranji 20. 4. 2009 08:59

:-D
faranji
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paklik 20. 4. 2009 10:44

Myslím že je absolutně nešťastná varianta nemožnosti mazání snímků, je to omezení vlastního rozhodování o publikování snímku, nezřídka pod fotkou objeví i komentáře, které donutí svým obsahem fotografii i s komentáři smazat (nemám na mysli komentáře k fotografii).

Dalším aspektem je samotné riziko publikování některých snímků, například v kategorii street - může se stát, že si někdo z vyfotografovaných nebude přát být publikován... je potřeba mazat.

Postih ano - po vymazání nemožnost vložení další fotky, ale nemožnost mazat je špatné.
paklik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paklik 20. 4. 2009 10:47

.... a pro prudiče je tato změna velkou, velkou výzvou :-))))))
paklik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 20. 4. 2009 11:39

Když se objeví vážné důvody pro odstranění nahrané fotografie, lze smazání vyřešit přes moderátory a redakci.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 20. 4. 2009 12:24

Asi tak - pokud mě požádá autor snímku přes bonzovací tlačítko, abych fotku smazal, a rozumně to odůvodní, tak ji smažu.
Nemusí to ovšem být okamžitě - nesedím stále u Digiarény a nesleduju, co se děje. :)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vanDave 20. 4. 2009 17:50

stehlikt píše:tak to si nemyslím....právě to zvedne vlnu těch "nesmyslných" fotek jen kvůli tomu, aby mohl ten dotyčný hodnotit

"Škodič" si klidně ten týden počká, ale pokud sem přijde někdo nový a zalíbí se mu nějaké fotky, tak si těžko bude někam poznačovat, že k téhle a téhle fotce chtěl něco dopsat a téhle chtěl dát takové hodnocení a čekat týden aby to tam pak mohl dopsat. Řekl bych, že to dost lidí odradí. Třeba teď bych chtěl dát nějaké hodnocení fotce, co se mi líbí, ale nemůžu - musím si týden počkat. :D :roll:
Dobře, co to udělat tak, že by se první tři fotky mohli vložit s menším časovým odstupem, než jsou ty tři dny? Co třeba 1 fotka za den nebo i po několika hodinách? Tím by se zajistilo, že by si dotyčný trošku rozmyslel jakou fotku sem dá, ale zároveň by ho to tolik neomezilo.
Navíc ten škodič si může zakázat komentáře u svých fotek, takže se ho to příliš nedotkne. Spíš jak psal rdk, omezí to slušné lidi, kteří si třeba netroufnou dávat sem svoje fotky. Ano, můžou si u té fotky zakázat hodnocení a komentáře, ale k čemu tady pak taková fotka je?
Chtělo by to nějak donutit ty co dávají nízké známky, aby k té známce dopsali i důvod proč dali takové hodnocení. A vyřešit ty nicky, které mají stejnou IP adresu... Souhlasím s bonzovacím tlačítkem, které tady někdo navrhl. Mohla by se jím nahlásit i fotka, která by byla evidentně jenom kvůli splnění toho limitu 3 fotek.


stehlikt píše:To si myslím že je zbytečné, protože se na to může podívat v profilu daného uživatele a udělat si obrázek ;-]

Tak to mě opravdu nenapadlo, když jsem o tom profilu psal ve svém příspěvku. :-)
Spíš mně šlo o to, aby už uživatel nemusel nikam klikat a viděl to přímo. Ale máš pravdu, je to asi zbytečný - spíš jenom zvýšení komfortu.
Př.: Někdo Ti dá u fotky relativně nízkou známku - podívaš se na tu závorku a zjistíš že hodnotí přísněji a že to podle něho není zas tak nízká známka.
Ale asi by to chtělo udělat, tak, aby se to průměrné hodnocení v závorce ukazovalo jenom "majiteli" fotky.
Naposledy upravil vanDave dne 20. 4. 2009 18:08, celkově upraveno 4
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 20. 4. 2009 18:06

I am sorry, ale nechtějte od bonzovacího tlačítka příliš. Jako moderátor galerie nemohu hodnotit fotky a rozhodovat, která má právo na existenci a která ne, tedy pokud nepůjde o zjevné porušení zdejších zásad, jako například vkládání porna, vulgarit, reklamy, případně o prokazatelnou krádež duševního vlastnictví jiného fotografa. Takhle to prostě nefunguje.

Pokud někdo chce vložit mizernou fotku, IMHO má na to právo. Na druhou stranu, když mrknete na jeho portfólio, alespoň víte, jak brát jeho hodnocení, ne?

Mimochodem, bonzovací tlačítko je ta ikonka s červeným vykřičníkem v záhlaví každého komentáře.
Pety
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků