Podívejte lidé volají po změně

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Hustoles II 24. 10. 2008 21:18

Tady jen pár ukázek z toho jak pan Jirásek neboli Migg reaguje na nedostatečné uznání u jeho fotografií....

"klasika ..vždycky přijde ocas s číslem nic neřekne a uspokojen odchází...co už s váma...raději nic... ;-))) "

"....zvláštní, že Ti co mají výtky vždycky mlčí buď zdejší bontón..anebo prázdno v hlavě..zřejmě"

"ještě se zastav pod nickem Vrbičák..mameluku"

"fotit budu dál..mě to baví...vkládat taky..i když vím, že každá fotka není super...ale komentovat se mi už moc nechce...takže jen to co se mi bude fakt líbit..a pouštět se tu do zbytečných debat s pitomečky..na to kašlu...a taky na vysvětlování proč je na fotce to a to tak a tak..je to zbytečné..."

Proč ale reaguje podrážděně na kritické reakce ostatních, když sám říká:

"..já nevkládám fotky pro vás..aby se vám líbily..já vkládám to co chci aby mě prezentovalo"

Pane Jirásku chtělo by to více sebereflexe....
Hustoles II
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hustoles II 25. 10. 2008 09:28

Pro Vás řešení mám. Najděte si jinou galerii a přestaňte brečet nad nespravedlností. Anonymita holt dodává lidem kuráž....
Internet je plný galerií a pokud nejste schopen jinou nalézt doporučuji si vytvořit vlastní stránky, blog či galerii a máte pokoj... ;-)
Hustoles II
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rudi86 25. 10. 2008 11:19

Rostislav Jirků píše:Pro Marka L. a Adminy


Napadla mě ještě jedna věc, že by bylo dobré skrýt krom hodnocení, také komentáře dokud se hodnotící nevyjádří z vlastní hlavy , nebo dokud neodmítne hodnotit.
Je to z toho důvodu, že chtě nechtě může být ovlivněn jeho názor, názory jiných a pro majitele fotky je takový názor méně objektivní, než pokud by se vyjádřil sám bez toho aniž by četl názor jiných.
Myslím, že to stojí za zvážení.
Zdarvím R.J.


něco na tom bude :tleskani
Not as seen on TV
so
Welcome to the playground
- - - - -
Nikon D90 & fisheye 8/3.5 + 10-20 HSM + 35/f1.8 + 85/f1.8 + 85/f3.5 micro + 70-300 VR
Sony Xperia U
Škoda Felicia Combi - Laurin & Klement
rudi86
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomaserban 25. 10. 2008 22:52

Rostislav Jirků píše:Pro Marka L. a Adminy


Napadla mě ještě jedna věc, že by bylo dobré skrýt krom hodnocení, také komentáře dokud se hodnotící nevyjádří z vlastní hlavy , nebo dokud neodmítne hodnotit.
Je to z toho důvodu, že chtě nechtě může být ovlivněn jeho názor, názory jiných a pro majitele fotky je takový názor méně objektivní, než pokud by se vyjádřil sám bez toho aniž by četl názor jiných.
Myslím, že to stojí za zvážení.
Zdarvím R.J.



taky mně dávno napadlo, ovšem když na to přijde, stačí poslat koment na způsob "tak ti na to koukám a zatím nevím" a pak už zas jen vesele papouškovat...

je-li řeč o titulní straně, rozhodně navrhuji rozšířit zobrazení naposledy vložených fotografií (třeba tlačítkem "další...") na záběr alespoň 24 hod... současným 20-ti snímkovým omezením i kvalitní snímek často proletí a zmizí v propadlišti...

rubriky "náhodné foto", "nejnavštěvovanější za poslední tři dny" a statistické sloupky "fotografie" a "komentáře" jsou dle mně na nic... o jejich plochu bych rozšířil "poslední komentáře".
tomaserban
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod protektor 25. 10. 2008 23:29

a což takhle zavést že při zobrazeni fotky neuvidí člověk nic (ani exif a popis).Pokud napíše text, tak se mu zobrazí texty ostatních lidí ovšem bez hodnocení. Pokud bude jenom hodnotit, tak se mu ukáže jenom hodnocení. No a pokud napíše text i hodnocení tak se mu ukáže vše.no a zavedl bych nějaké slovní minimum třeba 15 znaků.S tím, že by si zadávající mohl zpravovat komentáře (mohl by nevhodné vymazat ale hodnocení by zůstalo).

A nebo by si toto mohl zvolit zadávající fotky. jestli chce aby viděli ostatní lidé hodnocení a text u jeho fotky, pokud ji ještě nehodnotili??
protektor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 27. 10. 2008 08:54

ja som proti skrivaniu komentarov, rad si obcas u istych fotiek precitam co sa ludom na nej paci co nie ... toto by ma nutilo komentovat/hodnotit aj fotky ktore hodnotit nechcem a to by mohlo vyvolat hodne velke pohorsenie :)
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mila... 27. 10. 2008 10:33

ja sem pro, aby byly komenty a hodnocení zakryty
každej má svou hlavu
tak at si ten svuj koment najde
mila...
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Migg 27. 10. 2008 11:05

skryté komenty a hodnocení..proč ne..ovšem stylem opravdu skryté..v současné době je jakože skyryté hodnocení..ovšem stačí listovat v naposledy přidaných komentářích a tam je hodnocení zcela viditelné...(přidal li autor nějaký koment..byť prostá . stačí.
Můj názor proč povinně 3 fotky a pak možnost komentovat..člověk, který to myslí vážně a chce zde vystavovat to jistě vydrží..člověk, který se tu chce jen vyblbnout a škodit..si bude muset počkat..samotné čekání už pro něj budou muka..kdo chce škodit..chce škodit hned..klidně ať nahraje úplné cvaky..ukáželi se, že jen škodí..a bude li fungovat nějaký moderátor..zruší mu registraci a on bude muset začít nanovo... pak může nastat koloběh..i tak si myslím, že to takového škodiče časem omrzí..neb ty registrace a to čekání mu přijde otravné a najde si jiné hřiště (zátěž pro moderátora to nebude velká...takových se neregistrují desítky týdně).
Migg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VladikS 27. 10. 2008 11:50

A nebo škodič někde jinde ukradne alespoň průměrné fotky a nikdo z vás nebude moct ani ceknout. A pochybuju že někdo bude okamžitě schopen odhalit ukradenou fotku, pokud nebude zrovna notoricky znama.. Škodičů se nezbavíme...
www.vladiks.cz - kompletní webové řešení
VladikS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 27. 10. 2008 12:03

ty nepotrebujes 100% zaruku aby sa to nedalo obist ale staci ked 80% ludom sa to uz nebude chciet ;-)
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Migg 27. 10. 2008 12:14

ano klasická odpověď zdejšího vedení je: byli, sou a budou a když něco vymyslíme stejně nás přečůraj...neříkám, že ne..ale proč jim tu cestičku ještě dláždit!?!? ;-)
Migg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod peter olekšák 27. 10. 2008 14:52

Čítam, že diskusiou vznikol priestor na dávanie konkrétnych návrhov, ako galériu vylepšiť. Toto sú moje základné návrhy na vyriešenie mnoho problémov a skvalitnenie prezentovaných fotiek:
1. Kto chce len komentovať, nech si zaregistruje nickov koľko chce a nech v medziach slušnosti komentuje.
2. Kto chce hodnotiť, nech pošle správe serveru 5 foto. Po kladnej odpovedi na registráciu bude mať možnosť hodnotiť, ak 5 foto vloží, čo mu bude trvať min. 15 dní.
3. Fotky umiestnené v TOPe budú na základe iného výpočtu, ako je aritmetický priemer. Aj navrhovaný medián je podľa mňa lepší, ako aritmetický priemer. Bolo by dobré nastaviť, aby sa do TOPu mohla fotka dostať až po určitom počte známok (napr.3), aby sa tam nedostala po jednej 10ke.

Napadá má ešte viacero možností na vylepšenie (váha hodnotení, možnosť nastaviť u fotky skrytie predošlých komentárov a hodnotení atď.) ale ako som už viackrát písal, vôľa musí byť u správy servera, aby sa systém vyvíjal v závislosti od požiadaviek užívateľov. Korektné by bolo, ak má k nejakým zmenám dôjsť, urobiť tak po diskusii (ankete) spojenej s hlasovaním.
peter olekšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 27. 10. 2008 15:14

nečítal som predchádzajúce stránky, lebo je tu toho fakt mnoho a stále sa to točí okolo rovnakého problému, tak navrhujem jedno : zrušiť hodnotenie :D
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Migg 27. 10. 2008 16:05

a tak jeden příspěvek, který nebude o bodech ani povinosti mít určitý počet fotek ...co takhle rozšířit kategorie..to je změna, která je na provedení jistě nejsnazší..a nikoho to nebude bolet ;-)
Migg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rcorp 27. 10. 2008 16:49

Rozšíření kategorií a možnost nastavení, aby mi to na hlavní stránce (DA a galerie) ukazovalo jenom fotky z určitých kategorií, by byla fajn. :)
rcorp
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků