Fuji S 602 z

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod voory 20. 5. 2007 16:52

máte někdo fotoaparát Fuji s 602 z ? jaké máte zkušenosti? byla by to dobrá koupě.Vím že není nejnovější ale..Co vy na to?
voory
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 20. 5. 2007 17:14

Je to uz 4 roky stary fotak a vsechno zalezi na cene. Nevypada spatne, tady mas recenzi:
http://www.dpreview.com/reviews/fujis602z/
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 20. 5. 2007 17:28

Řekl bych, že už asi nepůjde koupit nějaký zachovalý..je to fakt hodně starý model, a u elektroniky stárne všechno, včetně CCD...

Ale fotky špatný nedělá.
Nic není dokonalé.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 20. 5. 2007 19:18

JJ, stárnutí CCD by mohl být problém. Na druhou stranu má skvělý objektiv a na svou dobu to byl hodně povedený model, zvláště na makro.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 20. 5. 2007 23:29

Zcela subjektivně mi přijde, že dělá lepší fotky než nástupce (S7000). O dílenském zpracování a poměru plastů/kovu už vůbe nemluvím. Tohohle stařečka mám od konce roku 2002 a zatím mě nic nepřesvědčilo, abych se poohlédnul po nástupci.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 21. 5. 2007 04:49

IMHO 4 roky nejsou pro elektroniku žádná doba, musí vydržet mnohem déle, a to i ten CCD. Jsou různá hlediska. Působení kosmického záření, to nám dává kolem 20-30 let jako minimum. Pak působení teplot na elektrolytické kondenzátory, a to nám dává tisíce až desetitisíce provozních hodin - podle konstrukce a kvality součástek. Kolik naběhá hodin takový digiťák? Dále jsou to různé oxidace - především spojů - to už je horší. Záleží na provozních podmínkách. To si netroufám posoudit. Ale obvykle je to přes deset let, pokud nejde o častěji koupanou elektroniku. :-)
Pety
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků