digitál nebere dřívější fotky z pc :-(

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Lukáš Slovák 20. 3. 2006 15:54

lidi mám zvláštní problém - koupil jsem panasonica Lumix LS1 a jelikož má TV výstup, chtěl jsem potěšit rodiče, že jim na TV ukážu fotky našeho psa a rodiny... no sprostě jsem na MMC kartu nahrál ve čtečce fotky a asi 50% z nich šlo v digitálu pouštět, zbytek nic... tak jsem laboroval a zkoušel nějaké konverze přes jpeg resampler a acd see, ale pak už jsem měl v digitálu buď jen černé snímky (černý displej s číslem OSD jakože fotky) nebo hlášku, že není nic zobrazovatelného...

neví někdo prosím co je v tom za fígl?.... ty fotky mám ze starého Olympusu, Canonu a taky projeté přes grafické programy....

u vyššího Lumixe jsem viděl někde na e-shopu tohle: "JPEG - kompatibilní s Exif 2.2, DCF a DPOF v 1.1 / video AVI (Motion JPEG)"

díky za shovívavost, na foťáky jsem lama :oops:

//mobil-man: poupraven nazev (ten smile si tam potom vlozil autor)
Naposledy upravil Lukáš Slovák dne 21. 3. 2006 09:33, celkově upraveno 1
Lukáš Slovák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 20. 3. 2006 17:37

A fotky, co jsou z toho panaka jdou?
Myslim prohlizet na TV...
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod miroslav 20. 3. 2006 19:56

Zkus pohledat TVwriter,neumí však všechny foťáky
miroslav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lukáš Slovák 21. 3. 2006 09:33

nene byl jsem špatně pochopen a byl někým přejmenován thread tak jsem to zas celé přeonačil

- normálně panasonic vyfocené fotky krásně ukazuje na televizi, vše je v pohodě....

já řeším problém ten, že jsem chtěl touhle cestou ukazovat i fotky, co už mám dlouho v pc (některé překonvertované třeba v photopaintu atd...) a foťák jich přijal a zobrazil jen malé procento... potřeboval bych prostě nějak rozjet starší fotky, aby je přijal :oops:

fotil jsem je kdysi olympusem a canonem a chytne se strašně málo věcí
Lukáš Slovák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neetah 21. 3. 2006 10:16

Resil jsem neco podobneho, prisel za mnou kolega a chtel po me, abych mu nahral fotky od 3ti osoby z CD do fotaku. Tiskne si doma fotky primo z fotaku a nema pocitac. Nahral jsem mu fotky na pametovou kartu a i kdyz byla uplne plna, tak fotak zadnou neukazal ... proste nula.

No a problem byl jen a pouze v pojmenovani fotek, jeho fotak Sony prohlizi pouze fotky pojmenovane DSC00xxxx.jpg - pokud je nazev jiny, tak fotky nenajde. Takze jsem je hromadne prejmenoval a hotovo. :D
neetah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lukáš Slovák 21. 3. 2006 11:52

jsem to zkusil přejmenovat podle panasonicu, ale stejně jenom černé obrazovky... vlastně vím, že ty některé fotky, které mi to náhodou vzalo, byly možná pojmenovány i s diakritikou

ach jo
Lukáš Slovák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukáš Slovák 22. 3. 2006 11:15

nevíte kde by mi mohli poradit?
Lukáš Slovák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukáš Slovák 24. 3. 2006 08:10

no jo právě to asi visí na exifu :-(

je nějaký program exifer, který zálohuje exif, udělá úpravy fotky a pak exif vrátí do upravené... tak jsem přes něj zkoušel lamerksky načíst (přilepit) exif z jiné fotky (kterou foťák bere) a pak to byla sranda - miniatura (náhled) byl ve windowsech holka s motorkou (to z čeho byl exif) a když se to otevřelo ve vieweru tak to byla ta fotka kterou jsem chtěl dostat do foťáku - pes .... jenže foťák na to stejně kašlal ach jo ! :-(
Lukáš Slovák
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků