Váš foťák a jeho zápory...

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod KubaPa 17. 8. 2007 21:39

Draconis: já to pochopil tak, že není nijak zřetelně odlišený, jestli je ten zoom ještě optickej, nebo už digitální. Ale právě kvůli tomu, že video má menší rozlišení je digitální zoom v pohodě - vadí jen při plným rozlišení snímače.
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drAcOniS 18. 8. 2007 07:36

KubaPa píše:já to pochopil tak, že není nijak zřetelně odlišený, jestli je ten zoom ještě optickej, nebo už digitální.d/quote]

No jo, asi máte pravdu. To by pak mohl být pro někoho zápor... :)

Na druhou stranu kompakty většinou na LCD ukazují míru přiblížení a uživatel by měl vědět, kolik má jeho foťák optický zoom, takže jakmile displej ukáže hodnotu max. opt. zoomu, je jasné, že dál už "zoomuje" digitálně.
Nikon D80 + Tamron 17-50mm F2.8 XR Di II LD Asp.(IF) + Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM
drAcOniS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jedovaty 18. 8. 2007 08:09

No jasně,nemusíš ho používat,ale stačí abys pohnul páčkou.To video s digitálním zoomem je horší.To chce prostě vyzkoušet u každého foťáku.
Nedávno natáčel synovec nějaké rytíře,nevšiml jsem si,že si to 4xpřiblížil a video bylo celkem o ničem.Na displeji je poznat,že je digitální zoom,je vyznačen modře.
jedovaty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 18. 8. 2007 08:33

2 jedovaty: a nemohlo to bejt něčím jiným? Připadá mi, že když se video stejně musí downsamplovat na nějakejch 0,3-0,5 Mpix nebo kolik, že by mělo být jedno, jestli to jde z celýho čipu, kterej má cca 5 Mpix(nevím kolik ten foťák má), nebo z výřezu kterej má 1 Mpix. Napadá mě třeba, že na tak dlouhý ohnisko to už neudržel z ruky a proto to tak dopadlo, tedy že by to bylo stejný i se stejně dlouhým optickým zoomem.
A pokud to digitální zoom opravdu ovlivňuje, nebude imho ta hranice ostrá, takže když přejedeš páčkou jen kousek do digitální části zoomu, bude to v pohodě.
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jedovaty 18. 8. 2007 08:55

kubapa:podle mě to video využívá jen určité rozlišení ze snímače,asi určitou jeho část,z které potom interpoluje.
tady něco na ukázku:
http://img531.imageshack.us/my.php?image=mvi1435no9.flv
vplném rozlišení je ten rozdíl vidět víc.Postupně jsem zazoomoval digitálně až na hodnotu 4x.
jedovaty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 18. 8. 2007 09:10

2 jedovaty: To mi nepřipadá možný. Teda to, že by používal jen třeba každej osmej pixel. Že by na video vždycky používal jen prostředek snímače je taky blbost, to je přesně to co dělá digitální zoom, to by nešlo nátačet širokoúhlý záběry.

Ta ukázka mi připadá spíš že se při tom přiblížení víc projevuje komprese, možná by to chtělo bez digitálního zoomu přejít blíž k těm autům (tak, aby jenom s optickým zoomem byly stejně velký jako odtud s tím max. digitálním zoomem) a pak ty dvě ukázky srovnat. Pokud budou stejný - je to jenom tím, že u těch velkejch objektůsi tý komprese víc všímáme.

A nebo mě teď napadla ještě jedna možnost, ale zní mi taky dost krkolomně - že by digitální zoom víc zaměstnal procesor a v zájmu stíhání videa by foťák zvýšil kompresi.
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jedovaty 18. 8. 2007 09:17

KubaPa píše:A nebo mě teď napadla ještě jedna možnost, ale zní mi taky dost krkolomně - že by digitální zoom víc zaměstnal procesor a v zájmu stíhání videa by foťák zvýšil kompresi.k/quote]

To je taky možné.
jedovaty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krizon4 18. 8. 2007 10:30

EOS 20D

- Pomerne nehezky se hybe krytka CF slotu, je to pod rukou citit.
- Nema ISO ani v hledacku, ani na displeji.
- Chybi mi neco jako rezim "predvolba clony, ale v zadnem pripade nedavej cas delsi nez 1/xxx s"
- Chybi dioda pro prisviceni autofocusu bez externiho blesku
- Chybi cidlo IR dalkoveho ovladani

Jinak zatim vesmes bez namitek, oproti 300D je to skoro dokonaly stroj.
krizon4
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 18. 8. 2007 10:52

D200 a na žádnej zápor jsem zatím nenarazil. Někomu by mohla jako zápor připadat váha a cena, ovšem mě váha vyhovuje a cena mi přijde naprosto přiměřená.
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tarwas 18. 8. 2007 11:22

FF S6500fd

-plastovej závit na stativ (celkem drží, ale moc dlouhej žviot mu nedávám)
-nemá sáňky na blesk (i když ten vnitřní s dosahem 8m ještě stačí)
-hledáček
Tarwas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr67 19. 2. 2008 02:17

Skvělý foťák, ale má pár mušek, a sice:
1/ Velmi pomalé ostření, v šeru někdy nezaostří vůbec
2/ Blikání kontrolky blesku při pokusu o domáčknutí, ačkoliv blesk je dávno nabit-velmi zdržuje při focení
3/ Nemá RAW (přežiju to)
4/ Nejmenší ohnisko od 35 mm, může občas způsobit problém
Dále mě napadají už jen klady, ale o těch tento thread není :)

Obrázek
HP Probook 450 G3
HifiMan HE 400i + Audinst
Audio Technica MSR7
Monitory Behringer
Petr67
Návštěvník

Odeslat příspěvekod emo70 19. 2. 2008 09:59

Ahojte :wink: ...dobra tema,,,dufam,ze mi pomoze vybrat dobrý digital... :idea: ,,,,prajem vsetkím,veeela dobrých fotiek,,,, :wink:
emo70
Návštěvník

Odeslat příspěvekod emo70 19. 2. 2008 10:18

....nema tu nahodou Panasonic LZ 7....?,,,pripada mi ako dobra volba,,,,
emo70
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jan Čerbák 19. 2. 2008 12:26

Canon EOS 30D:
- není to FF
- nemá antiprachový filtr
- nemá LiveView (, což mi nevadí)
- ISO zobrazuje na stavovém displeji i v hledáčku, ale jen při stisku tlačítka nahoře
- není odolný vůči vodě a prachu (oficiálně)
- neprodává se v setu s eLkovým sklem, i když takový 24-70, 24-105 by se k němu hodily
- nemá IR přisvětlení AF (mám na blesku, ale stejně)
- šum při ISO 1600 na fotce A4 je vidět
- nemá programovatelné tlačítko přímého tisku
- nemá duální slot pro CF
- úchytky očnice působí velmi plastově (a taky jsou)
- grip by mohl být více ergonomický (EOS 40D má prostě lepší)
- občas by se mi hodil širší rozsah korekcí (tak fotím na manuál)
Naposledy upravil Jan Čerbák dne 25. 2. 2008 10:54, celkově upraveno 1
Canon EOS 30D, EF-S 17-85mm IS USM, EF 50mm F1,8 EF 70-300mm IS USM, Speedlite 550EX
Jan Čerbák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 25. 2. 2008 00:51

Panasonic DMC-FX01 (minusy)

:arrow: pri slabsom osvetleni pomerne dost sumi (to je minus Panasonicov vseobecne) a pri vysokom ISO sum vyrazne rozmazava, radsej by som mal zasumenu ale OSTRU fotku, nez menej zasumenu, ale bez detailov... ale inac som velmi velmi spokojny. 8)
:arrow: od urciteho casu v istych okamzikoch pomerne dost dlho nabija blesk (napriek pozapinanym setriacim funkciam, ako je trebars vypinanie LCD pocas nabijania blesku a pod.), zeby priznak starej baterie? (ma uz takmer 2 roky, ale nebadam na nej ubytok kapacity, stale drzi krasne)
:arrow: nema RAW (neviem, ako je na tom konkurencia)
:arrow: na fotke vyzera ako mydielko... v reale je to omnoho lepsie :)

Obrázek
zive: Lenovo Z570 (i5 2430M, RAM 8GB, GF GT540M 2GB)
digiarena: Nikon D5000 + 18-55mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Panasonic TX-P46ST30E + VU+uno + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S7 Edge
THeBaNDiT
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka