Váš foťák a jeho zápory...

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod janfran 13. 12. 2008 20:40

Canon A720
-nic moc provedení, levný plast, vypadá chatrně
-hledáček je neuvěřitelně prťavý
-nízké rozlišení displaye
-hlučný zoom, málo kroků
-přepínač focení/prohlížení (lepší by bylo tlačátko)
-blesk se nabíjí dost dlouho i ve srovnání s jinými kompakty
-s rostoucím ohniskem rychle roste minimální zaostřitelná vzdálenost (ale na široko ostří už od čočky)
-doostřování ukryté hluboko v menu
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod runis 14. 12. 2008 10:20

Mám Canon G7 a tady jsou věci co mě na něm mrzí:
- šumí, myslím že na snímač 1/1,8" je 10Mpx moc, raději bych 8Mpx a bylo by to lepší,
- LCD displej má malé rozlišení a nelze podle něj spolehlivě manuálně ostřit, při prohlížení se mi zdá fotka dost ostrá, ale v počítači pak není,
- k tomu ostření, bral bych ještě menší bod pro ostření než ten velký obdélnik, kdy nevím jestli mi zaostří na obličej, nebo na ten strom co je kontrastnější za fotografovanou osobou, vlastně vím, zaostří na strom-lepší kontrast,
- v manuálním režimu jen tři nastavení intezity blesku-žalostně velký rozestup,
- nemá RAW
- ohnisko začíná na 36mm, chtělo by to širší
- už jen maličkost, možná trochu větší grip
runis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chlapcisko 19. 2. 2009 15:17

Canon 50D a najviac mi na ňom vadí nemožnosť diaľkového odpalovania externých bleskov zo zabudovaného blesku (u Nikonov bežná vec). Ďalej mi vadí, že sa nedá pri funkcii AutoISO manuálne nastaviť najvyššie prípustné ISO.
chlapcisko
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stano.stano 5. 3. 2009 20:12

Nikon D60
Zacnem od tych co ma najviac skru:
- absencia pohonu pre objektivy :( slaby vyber, aj ked sa to uz zlepsuje
- zislo by sa mi nastavovanie citlivosti priamym tlacidlom
- uz spominane odpalovanie bleskov ako D70,80 a 90
- uvital by som mozno vacsiu hmotnost a rozmery, aj ked pre niekoho to moze byt prave naopak :)
- chyba volitelny vertikalny grip v ponuke vyrobcu
- chyba tlacitko hlbky ostrosti
stano.stano
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Barell 5. 3. 2009 21:15

moje postrehy z Canonu 450D (pred tyzdnom som na neho presiel z Pentaxu *IST DL):

- LACNY PLAST, LACNY PLAST, LACNY PLAST vsade kde sa pozries
- chyba mu stavovy display, vsetky veci musi clovek citat z hlavneho LCD
- ocny senzor sice funguje dobre, ale ked s fotakom fotim na vysku tak logicky ocny senzor nic nezachyti a to ziarive velke lcd mi zasvieti priamo do tvare ked som na neho nalepeny
- asi tretina popruhu nie je hruba ale taka lacna tenucka a strasne sa v taske kruti, ked clovek vytiahne fotak tak s tym musi chvilu zapasit

- zvuk uzavierky nie je tak sexi ako pri pentaxe ;-]
Barell
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mickaelb 14. 3. 2009 23:35

Canon 400D
-maly do ruky
-hlasite zrcatko
-levny plast, uz mam osoupany, odlepujici se guma
-maly hledacek

Canon 300
-tmavy hledacek, hloupe resena matnice s zaostrovacimy body
-pomalejsi ostreni
-hlavni vypinac/ovladac je prilis zapusteny
-pomale seriove snimani (1,5fps)
-velmi levne plasty
mickaelb
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 28. 3. 2009 16:17

Já moc na chyby mého EOSu 450D ještě nepřišel, ale neuvěřitelně mi vadí, že všechny foťáky dávají příponu JPG velkými písmeny... :(
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karmy 28. 3. 2009 19:59

Panasonic Lumix DMC-FZ7

-šum (Kdyby ten snímač vyrobili dnes s totožným rozlišením, jásal bych)
-širší ohnisko (36 je občas moc)
-celkem malý hledáček s mizerným rozlišením, malé rozlišení i u LCD
-uvítal bych větší grip a trochu větší hmotnost
-u manuálního režimu nezaostří (ani manuálně) tak blízko jako v makrorežimu
-chybí hot-shoe patice
-konstantní světelnost 2,8 (Tohle je jen dobnost, světelnost je i tak výborná 2,8-3,3)
-ošklivý star efekt při velkém zaclonění a dlouhém času závěrky - 3 lamely jsou asi málo
-ošoupaná tlačítka po 2-3 letech
-a zase ten šum. S tím je na tom fakt mizerně.


a největší zápor - Není to D90...
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 29. 3. 2009 11:23

Zenith 12XP:
+jednoduché ovládání, "elektro" expozimetr, kinofilm

Samsung Fino 1050XL:
+ultra amatérský automat, režim portrét a krajina, vypnutí blesku,cena(1kc)
+kinofilm
-drahá baterka

Casio Exilim S-100:
+malý, hezky moc šumí, výdrž baterie docela jde
-nepamatuje si nastavení (jak která), moc saturuje

Canon EOS 450D:
+docela fajn obrazová kvalita, boží elektrozvuk (prostě levný canon), sdhc,
-potřeba synchrokostky díky absenci xsync, zdlouhavá menu a nastavení, dynamický rozsah (pozdrav S5 Pro)
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 29. 3. 2009 20:41

1000D - Zcela plastove telo a sekvencni snimani do RAW jen 1.5fps. To me trapi nejvice. Jinak za ty penize nechybi nic.

Canon S5 IS - Hroziva aberace, 36mm zakladni ohnisko, maly dynamicky rozsah - caste a velke prepaly.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zuzkys 19. 5. 2009 17:07

chlapcisko píše:Ďalej mi vadí, že sa nedá pri funkcii AutoISO manuálne nastaviť najvyššie prípustné ISO.


To je to stejné co vadí mě na Canon 40D. Jinak asi nic.
Jen je trochu velký a těžký :) do mé celkem malé ruky, ale za menší plasťák bych to nikdy nevyměnila.
zuzkys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cumel30 26. 8. 2009 23:24

Sony Alpha A900 je o ničom, ak nemá svetelné, vzdušné a suché prostredie, preto urobím zo svojim Nikon Coolpix L100 lepšie fotky, ako z tejto zrkadlovky, len musí byť jasno, nesmie byť opar a musím mať statív a pivo a fotky budú také isté ako zo Soňáka, keď vynecháme tu vašu úpravu statických záberov. :tleskani :tleskani :tleskani
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zelovoc 27. 8. 2009 08:25

Pentax k200d

- nepodsvieteny stavovy display
- velmi hlucne zrkadlo
- nepritomnost kontinualneho zaostrovania

to je vsetko
zelovoc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DavesMan 27. 8. 2009 13:32

chlapcisko píše:Ďalej mi vadí, že sa nedá pri funkcii AutoISO manuálne nastaviť najvyššie prípustné ISO.
Otázka je, z jakého pohledu se na to díváme. Horní strop je ISO 800 - při této hodnotě 40D ještě prakticky nešumí, resp. né tak, aby to degradovalo fotografii. Dolní strop je u Tv ISO 100, u P, Av, A-DEP ISO 400 s tím, že pokud by došlo k přepalům, jde dolů až na ISO 100 - cílem je zde udržet čas bezpečný vzhledem k ohnisku.
Čili výtku lze mít:
- proč nejde až na 100 i v P, Av, A-DEP a zkracuje dál "zbytečně" čas
- proč nejde výš... třeba až na H. Přece jen raději šum (který není ani na 3200 nikterak fatální) než rozmazaninu. U režimu Sport a Tv by to rozhodně bylo rozumné.
Canon EOS 5D Mark II, Canon EOS 7D, EF 17-40mm f/4 L USM, EF 50mm f/1.8 II, EF-S 60mm f/2.8 USM Macro, Sigma 70-300mm APO DG Macro, Canon Speedlite 580EX II, Nikon CoolPix S51
DavesMan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod decibel 27. 8. 2009 13:35

40D/5DII - neviem pochopiť/odhadnúť logiku multisegment. merania expozície, občas mi to uletí do podexpozície občas do preexpozície v rozsahu +/-1EV (na Nikone D200 som to mal v krvi a presne som vedel čo urobí rozdiely boli tak +/-0,3 EV, tu v Canone som si na to asi este nezvykol:)

40D - ani neviem nič mi nevadí až na to meranie v zložitých podmienkach, možno ešte ukazovateľ stavu baterky-nie je ve %...

5DII: v poradí od najmenej vadiaceho - lahšie otáčajúce sa multifunkčné koliesko ako na 40D, vrzganie CF dvierok, málo detailný výstup do JPEG, tie AF body v strede, slabé podsvietenie info v hľadáčiku,(ale ten obraz z 5DII vyvolaný z RAW je proste uplne super, preto ho mam:D)
Canon EOS 5D MkIII, 24-70/2,8L, 70-200/2,8L, 35/1,4 Sigma, 50/1,4 Sigma, 85/1,8 Canon, 100/2,8 Macro

OM-D E-M10, 14/2,5 Panasonic, 20/1,7 Panasonic, 45/1,8 Olympus, 40-150/4-5,6 Olympus, (na backup + zábava)
viacej na: http://jozefpeniak.blogspot.com/
decibel
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků